Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ezt lelkileg...

Hogyan lehet ezt lelkileg feldolgozni?

Figyelt kérdés

A testvérem otthon él a szüleimmel , nem segít semmiben, nem fizet semmire , és csak tönkre mennek a szüleim ebben.

Ezt hogyan dolgozhatnám fel lelkileg?

A szüleim panaszkodnak , de nem akarnak változtatni, mármint ,hogy uktimátumot adjanak, hogy vagy változik vagy költözzön el.


aug. 4. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt értem, ezért ismétlem: közöld velük, hogy ne osszák meg veled mostantól a panaszaikat erről a témáról, nem akarsz róla hallani. És ne hagyd, hogy bűntudatot keltsenek benned, mert nem érdekel téged.


Ők úgyse fognak sosem változtatni, tudom, mert nekem is vannak gyerekeim és így megértem, hogy nem képesek kirakni az élősködése ellenére sem, ez máshol lett elcs*szve, már korábban. De az ő hibájuk, döntésük, felelősségük, nem a ti3d.

aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem fognak változtatni, sajnos nem, de így rámegy az ő egészségük.

Nekem mindig mondják ,hogy költözzek közelebb.

De attól nem lesz könnyebb és jobb semmi, ha én közelebb költözök!

Itt nekik kellett volna kicsit erősebbnek lenni és időbe elküldeni otthonról, vagy legalábbis tesómnak kellene kicsit önállóbbnak lenni és elmenni!!

aug. 4. 23:47
 13/16 anonim ***** válasza:

A szüleim panaszkodnak , de nem akarnak változtatni - "bocs, anyu, apu nem érdekel a hisztitek. Nektek ez így megfelel, akkor nem kell panaszkodni".


És rájuk tenném a telefont.

Van ilyen ostoba mártír ismerősöm, évek óta nem beszélek vele, mert csak a panaszkodás megy, "tenni ellene" már nem.

aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy te mit aggódsz rajta, ha ők nem aggódnak azon, hogy tönkreteszi őket. Azért rinyálnak neked, mert vevő vagy rá, és amíg nem állítod le, addig csinálni fogják. Jegyezd meg jól: az ő döntésük, az ő életük, az ő felelősségük. Ami a te döntésed, az a te életed. Te azzal nem tudsz mit kezdeni, hogy ők miként élnek és mit engednek a testvérednek, mert nem a te döntésed. Azt tudom befolyásolni, hogy irányodba mit lépnek. Magyarul le kell állítani a rinyálást. "rendben, ezt tegnap is elmondtad, mit változtattál azon, hogy más legyen? Semmit? Na, akkor majd legközelebb akkor szólj, ha befejezted az önsorsrontást, mert ezen a helyzeten egyedül ti tudtok segíteni, senki más." Kemény? A szép szóból nem értenek.
aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Meghallgatom őket,mert szeretem őket és nekem ők a legfontosabbak, és pont ezért érint rosszul, hogy otthon ez a helyzet!

De igen úgy ahogy írtátok, az O döntésük, az O életük és hiába minden bármit mondok is.

Köszönöm a segítséget , sokat segített 🙏

aug. 5. 18:05
 16/16 anonim ***** válasza:

Meghallgatom őket,mert szeretem őket és nekem ők a legfontosabbak, és pont ezért érint rosszul, hogy otthon ez a helyzet!


Ez szép, csak erre meg rámegy a te egészséged, mert eszed magad rajta. Olyanon, amire nincs ráhatásod. Ha ők ennek alárendelik magukat, és inkább rámennek, mintsem felvállalják a konfliktust, az ő dolguk. Ha már téged is belerántanak, akárcsak ilyen lelki szinten, az nem. Ezellen tudsz tenni, azellen nem, hogy ők inkább beledöglenek, de nem rakják ki azt a parazitát.

aug. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!