Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tűz és víz felnőtt gyerek-szül...

Tűz és víz felnőtt gyerek-szülő együttélés! Nálatok miben nyilvánul meg és hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
júl. 29. 12:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Akivel a kérdésben szereplő tűz és víz ellentét van a szülőkkel, és együtt élnek, és gondjai vannak, és ezt megosztaná hozzászólásban, miben nyilvánul meg, szívesen fogadom, elolvasnám.


Nem egy túlbonyolított kérdést tettem fel. Aki nem akar rá válaszolni, nem muszáj, nekem az is jó, ha inkább üresen marad a kérdés alatt. Aki érdemben nem tud hozzászólni, van sok másik kérdés, oda menjen észt osztani.

júl. 29. 12:52
 12/21 A kérdező kommentje:
Ember! Miért olyan nehéz értelmezni? Nem megoldásokat keresek! Felőlem a világból is ki lehet költözni, menjetek isten hírével. A kérdés nem múlt és nem jövő időben játszódik. Le van írva a kérdés, nem misztifikáltam túl. Inkább ne írjatok, ha csak kötekedni tudtok. 🤦‍♀️
júl. 29. 12:55
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

A kommunikációd primitív és felsőbbrendű, bár gondolom, nem veszed észre magadon.

A tűz és víz személyiség hosszabb távon soha nem jön ki jól egymással, teljesen mindegy, hogy gyerek-szülő, férfi-nő, vagy éppen baráti kapcsolatról beszélünk. Minek ide példa? Bármin össze tudnak veszni!

júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Többen is válaszoltunk érdemben, de csak tovább akadékoskodsz. Értelmetlen kötekedő kérdéseket se muszáj ám kiírogatni.
júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Apám vs bátyám kombó ugrott be. Mint egy háborús övezet. Apámnak semmi nem jó, amit tesóm csinál, a legártatlanabb megjegyzésén vagy poénján is kiakad és üvöltözik. Elég rosszul éli meg tesóm, és már én se tudom tolerálni apám hülyeségét. Tesóm se egyszerű, de nála vm kattanás lehet, kiskorában se volt átlag gyerek.

De mivel apám, az ő apja is, úgy gondolom, hogy neki kéne "felnőtt" módján kezelni az indulatait, de képtelen rá. Ő az a típus, aki a tükörképével is összeveszne egy lakatlan házban.

júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
30%

Pofáztok a kérdezőnek, pedig nem értem, min akadtok ki rá azért, mert megelégeli, amiért nem a kérdésére kap választ.


Kérdező! Én apámmal élek, nálunk nagyobb ellentét nem is tudom, van-e. Olyan semmiségekből képes elefántot csinálni, hogy az hihetetlen, és ráadásul szelektíven. Leesett egy üvegpohár, én vettem, 250 ft-ba került. Ő meg annyira kiakadt rajta, hogy nem csinálok belőle ügyet, pedig nem évente töröl el poharat vagy mást, hogy órákkal később is ezen mérgelődött, sőt kiabált és osztotta az észt az odafigyelésről és az odafigyelés hiányáról, aztán ágazódott a téma egészen másba, én meg bólogattam és próbáltam nem komplett idiótaként nézni rá. Mert évek alatt megelégeltem a dolgot, már nem asszisztálok hozzá, ami egyébként semmivel sem hozta jobb mederbe a dolgot.

Van egy kutyám, miattam került ide, én gondoskodom róla, és ha mennék, ő is jönne, már csak azért is, mert apám ugyan nem öreg, de már eü gondjai vannak. A lakás a miénk (igen, a miénk, nem az övé vagy az enyém, hanem a miénk), nincs törlesztő, alacsony fenntartású, igaz kicsi is... A fizetésemből nem tudnék külön menni és normális 8 óra mellett még élni is, nem száraz kenyérhéjat enni hónap végén, olyan magasak az árak egy normális helyért, ahova egy lyukat nem fúrhatok, nem festhetem, hát ha még kutya is van a képben, még többet kérnek érte... Nézegettem a közelben (séta távra van a munkahelyem), semmi extravagáns, semmi nagy... Nem az én pénztárcámnak találták ki. Próbáltam vele kismilliószor zöldágra vergődni, de ő elutasítja és minduntalan gyerek szerepben vagyok valamilyen szinten. Pedig dolgozok, pedig beszállok a költségekbe és fizetem a saját étkezésemet és ruházkodásomat, nem kérek pénzt, ő se tőlem, szimplán egy fedél alatt élünk.

júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

"megelégeli, amiért nem a kérdésére kap választ."


De arra kapott válaszokat :)

júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hol kaptam arra választ?


,,Nálatok miben nyilvánul meg és hogy bírjátok?"


Azaz aki jelen per pillanat otthon él, de ha otthon élt, vagy a körében volt rá példa, amit megosztana, miben nyilvánul meg + hogyan bírja lelkileg.


A kérdés nem az, hogy én mit tegyek vagy ilyenkor ez ellen mit lehet tenni. Erre kaptam ezeket:


1-es hsz:,,Kicsi lakásban szerintem hosszabb távon kizárt, hogy működőképes legyen. Szenvedés a szülőnek és a gyereknek is. Teljesen más életkor, más életritmus, alvási, szórakozási, egyéb szokások.


Ennél az albérlet is ezerszer jobb. Szülőként inkább hozzájárulnék az albérlet árához, de mindenkinek meg lenne a nyugalma."


Ez határozottan nem válasz a kérdésemre.

---

2-es hsz: ,,A felnőtt gyerek meddig tervezi még, hogy a szülei nyakán élősködik?


Itt a rákfenéje a dolgoknak!"


Ez melyik univerzumban válasz a kérdésemre? Ráadásul hülyeség is. Sokáig éltem otthon, de dolgoztam, eltartottam magam, beszálltam a költségekbe, segítettem és segítem őket. Attól, hogy valaki otthon lakik, nem lesz automatikusan élősködő.

---


3-as hsz: ,,Ilyen esetben nyilván legjobb nem együtt élni."


Mint ahogy a lottót is jó lenne megnyerni, de sokszor nem feltétlen ilyen egyszerű. Továbbra sem a kérdésemre kaptam választ.

---


5-ös hsz: ,,Tapasztalatból írtam. A különköltözés oldotta meg a problémáinkat.


#3 voltam"


Ez sem válasz a kérdésemre.

---


És a többi. A 15-ös és 16-os válaszolókon kívül senki nem a kérdésre válaszolt. Nektek viszont, akik tényleg arra válaszoltatok, nagyon köszönöm, ment a zöld pipa! :)

júl. 29. 13:23
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

De mégis milyen választ vársz?


"Nálatok miben nyilvánul meg "

Abban hogy sokszor nem értettünk egyet, sok volt a konfliktus. (De ez nyilvánvaló, ha két teljesen különböző ember él együtt.)


"és hogy bírjátok?"

Rosszul bírtuk, aztán elköltöztem, azóta jól bírjuk.


Mit szeretnél még tudni ezen kívül?

júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Azokhoz hasonló példákat, amiket a 15-ös és a 16-os válaszoló írtak. Ki mit élt át.
júl. 29. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!