Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy felnőtt autista...

Van egy felnőtt autista gyermekem. Meddig lehet tolerálni, kötelező tolerálni mindent?

Figyelt kérdés

36 éves, fizikailag egészséges férfi.


A probléma ott kezdődik, hogy szórja a pénzt, nagyon. Számítógépes játékok, internetes rendelések teljesen felesleges dolgokra, adományokat utal (csak úgy, nincs rá magyarázat) stb.

Ha nem adok tombol, őrjöng, öngyilkossággal fenyegetőzik.

Munkát vállalni nem tud, mert sem a kommunikációja, sem a szociális képességei ezt nem teszik lehetővé. Nincs benne semmi ambíció vagy törekvési vágy semmire.

Én főzök rá, mosok, takarítok, mert semmiben nem segít.



Van valaki hasonló helyzetben?



júl. 26. 10:13
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
1, 24 Azt lehet csinálni csak, hogy a kérdező addig ad neki, amíg nem találnak neki olya munkát, amit könnyenel tud végezni.
júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is kár volt kiemelni, hogy autista, mivel nem csak autisták viselkedhetnek így. Ez inkább szenvedélybetegség, elkényeztetettség.
júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
11%

"Amúgy nem haragszom, mert sok autistánál az empátia erősen sérült terület, ez rajtad erősen látszik"


Te sem vagy az empátia mintaképe aranyom. Lefogyatékosod az autista válaszolót, majd burkolatlan leírod, hogy örüljön, hogy tud dolgozni, mert kb. 40 éves korában eret akar majd vágni.

júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
12%
44 válaszból 40 szerint szar szülő vagy, még az autisták szerint is...ezen kellene elgondolkodni kedves anyuka.
júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
66%

44-es: Miért gyalázod a kérdezőt? Szegénynek megvan a maga baja. Van neked autista gyereked? Ennyi információból nem lehet leszűrni, milyen hibákat követett el. De ez a minősítés felháborító.

Leírta, hogy olyan a fia, hogy mindent extrém lassan csinál meg. Hogyan tudna így munkát vállalni?

Menjenek szakemberhez, mert valóban elég bonyolult eset. Nem kell hagyni, hogy pumpolja a szülőjét, de valóban nem tűnik munkaképesnek. Ehhez szerintem kevés a laikus tanács.

Én nem tartalak rossz szülőnek. Tökéletes szülők nem léteznek, nehéz a helyzeted. Ne törődj a gyalázkodó hozzászólásokkal.

júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
57%

43.: Nem vagyok az aranyod. Másrészt azt megjegyezhetem, hogy nem volt empatikus az a hozzászólás. Sok autista valóban nem empatikus. Az illető kommentelőt nem ismerem annyira, hogy megítéljem, mennyire empatikus személyiség, de az a komment érzéketlen volt.

Igenis örüljön, hogy tud dolgozni, mert még az enyhén autistáknál is közel kilencven százalékos a tartós munkanélküliség.

Másrészt érvágásról nem írtam. Eleve nem biztatok semkit ilyenre, illegális és etikátlan is.

júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
20%
45# igenis megérdemli ez a nő, hogy ekézzék, mert ő saját maga teremtette ezt a szituációt. Írja, hogy a gyerekének se életcélja, se ambíciója. Pedig ez nem igaz. A 36 éves szærdarabnak igenis vannak céljai, mégpedig lenullázni anyuka számláját, ahhoz nem autista, csak dolgozni az. Közben eltartarja magát anyuval, aki annyira segg, hogy mindent kifizet, csak ne legyen hiszi meg csapkodás. Ha meg valami nem tetszik neki jön az öngyilkossági fenyegetőzés. A kérdező meg persze szponzorálja, mert sík hülye és azt hiszi a gyereke meg is tenné, holott csak fenyegetőzik. Csak így mellékesen hozzátenném, hogy talán mindenki jobban járna ha ez bekövetkezne, mert ez a 36 éves rosszindulatú számító szarkupac csak egy felesleges ember ezen a világon. Kár belé az étel.
aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

47 Szerinted miért megoldás az, hogy trágár szavakat használsz? Az illető azért csinálja ezt, mert nem találtak neki olyan munkát, ami megy neki. Addig nem tudnak mit csinálni sajnos.


Én sem értek egyet ezzel. Ha valamit nem tud kezelni, akkor azt pszichiáter segítségével lehet megtanítani kezelni.

aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
33%
Mert a szép szó nem használ
aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!