Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy felnőtt autista...

Van egy felnőtt autista gyermekem. Meddig lehet tolerálni, kötelező tolerálni mindent?

Figyelt kérdés

36 éves, fizikailag egészséges férfi.


A probléma ott kezdődik, hogy szórja a pénzt, nagyon. Számítógépes játékok, internetes rendelések teljesen felesleges dolgokra, adományokat utal (csak úgy, nincs rá magyarázat) stb.

Ha nem adok tombol, őrjöng, öngyilkossággal fenyegetőzik.

Munkát vállalni nem tud, mert sem a kommunikációja, sem a szociális képességei ezt nem teszik lehetővé. Nincs benne semmi ambíció vagy törekvési vágy semmire.

Én főzök rá, mosok, takarítok, mert semmiben nem segít.



Van valaki hasonló helyzetben?



júl. 26. 10:13
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
76%

"És ha nem? Ha 2 nap múlva értesít a rendőrség, hogy öngyilkos lett? Akkor?"


Akkor a probléma még van oldva. Ugye tudod, hoyg az autizmus nem mentség mindenre?

júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
73%
Azt írod, hogy rosszak a kommunikációs képességei, és számítógépes játékokkal játszik. Akkor keressen magának valamilyen interneten végezhető távmunkát.
júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Nem tud munkát végezni.

Alapvetően nem érti mi az, hogy X idő alatt el kell végezni egy feladat, vagy hogy nem lehet visszabeszélni a felettesednek, vagy egyáltalán csak azt, hogy meg kell csinálni egy feladatat úgy is hogy nem szeretnéd.

júl. 26. 14:47
 14/49 anonim ***** válasza:
93%

Az autizmusnak is vannak szintjei.


Van, aki tud mellette normál életet élni, van, aki nem.


Mondjuk azt nem értem miért utalhat adományokat.

Azt fel tudja fogni, hogy ő maga is rászoruló?

Adományozzanak azok, akik szerencsésebbek tőle!

júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
42%
Amikor az én elkényeztetett húgom fenyegetőzött öngyilkossággal( felgyújtja magát) akkor azt javasoltam neki, hogy ne, az nagyon lassú és fájdalmas halál, inkább ugorjon le a 10. emeletről, az biztosabb. Soha többé nem fárasztott ezzel a hülyeséggel.
júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem dolgozik, akkor saját jövedelme sincs. és nyugdíja sem lesz. Miből fog élni, ha te már nem leszel? Le kell százalékoltatni, ha tényleg munkaképtelen. (tudom, hogy most már valami más neve van), de a lényeg, hogy pszichiátriai kórképek alaján is lehet rokkantnyugdíjas valaki. És ebben az esetben a gyámhivatal kirendel mellé egy gondnokot.
júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%

Én különböző márkáktól gyűjtök kézzel festett kutyákat meg plüssöket. Én is borzasztó ideges szoktam lenni, ha valamelyiket nem kaphatom meg, de én nem fenyegetőzöm öngyilkossággal. Tudnék dolgozni, de még nincs munkám. A zenéléssel próbálkozom. Ha lenne, akkor is valószínű, gyűjteni ezeket.


Egy autista

júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
78%
*gyűjteném
júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
15%
Nevelni kellett volna, amíg gyerek volt, nem pedig minden szirszart megengedni, meg tolerálni neki autizmus címszó alatt. Edd csak szépen meg amit főztél.
júl. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim válasza:
66%
A válaszolók többségének halvány fogalma nincs az autizmusról. Nem bántásból írom, de érintett szülőként látom, milyen sok tévhit övezi az autizmust. Ez nem egy olyan állapot,amin neveléssel valtoztatni lehet. Ezt javasolni kb.olyen, mintha a kerekesszékes gyerek szüleit azzal vádolnánk,hogy nem tanították meg járni. Az autizmus egy spektrum, összetett nagyon, sokféle megjelenési formája van, de fogyatékosságként tartják számon. Fiam egyetemre jár, de a papírján fogyatékosság szerepel, mert vannak helyzetek, amikben nem tud viselkedni vagy amiket nem tud kezelni. Bizonyos hangingereket olyan hangosnak érzékel pl.,hogy szó szerint kimenekül a helyzetből (kimegy a teremből,akár óra alatt is). Feladatszervezési nehézségei is vannak, és őszintén nem tudom, diplomaszerzés után mennyire lesz képes dolgozni. Ő mindenképpen akar, a kérdés, hogy talál-e olyan "autibarát" munkahelyet,ami olyan toleráns lesz vele, mint az egyetem. (Az ELTE oriási segítséget nyújt az auti hallgatóknak). Kedves kérdező, ne itt keress segítséget, hanem olyan csoportokban, ahol érintett szülők belülről láják a problémát és vannak szakemberek is a csoportban. A Facebookon az Autizmus a családban / Autizmus, asperger a családban-beszélgessünk róla csoportok pl.nagyon jók. Az Autizmus Alapítványt is érdemes lehet felhívni, ők adnak segítséget minden téren, de hosszú váakozási idő van náluk. Pszichológus/gyógypedagógus fejlesztője nincs /nem volt a fiadnak? Mindenképpen szakértő segítségre van szükségetek szerintem.
júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!