Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy felnőtt autista...

Van egy felnőtt autista gyermekem. Meddig lehet tolerálni, kötelező tolerálni mindent?

Figyelt kérdés

36 éves, fizikailag egészséges férfi.


A probléma ott kezdődik, hogy szórja a pénzt, nagyon. Számítógépes játékok, internetes rendelések teljesen felesleges dolgokra, adományokat utal (csak úgy, nincs rá magyarázat) stb.

Ha nem adok tombol, őrjöng, öngyilkossággal fenyegetőzik.

Munkát vállalni nem tud, mert sem a kommunikációja, sem a szociális képességei ezt nem teszik lehetővé. Nincs benne semmi ambíció vagy törekvési vágy semmire.

Én főzök rá, mosok, takarítok, mert semmiben nem segít.



Van valaki hasonló helyzetben?



júl. 26. 10:13
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
20-as, én egyetértek veled, ugyanakkor bennem is felmerül a kérdés, hogyan tud pénzt utalni, rendelgetni a kérdező fia, miért engedték ezt meg neki már az elején?
júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
17%

A gyereked nem autista, hanem lusta szr, aki élősködik rajtad és fenyegetőzik.


Én az első "öngyilkos leszek, ha..." kezdetű mondat után zártam volna el a pénzcsapot és lehet menni dolgozni.

júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
37%
Pont ezért mondják, hogy nem kell az autista minden dolgat elviselni, mert abbol az lesz, hogy az autista tök jól erzi magát, megtanulta, hogy az ő összes hülyeségét mindig mindenkinek tolerálnia kell, a környezete meg szenvedjen. Igenis muszáj az autistának is kimozdulni a komfortzónából néha, megtanulni kezelni a helyzeteket, elfogadni, hogy nem fog az egész világ hozzá idomulni. Vannak erre eszközök. De ez borzalmas, hogy csak azért, mert autista, így szenvedjen a környezete. Főleg a szellemileg ép autistákra igaz ez. A home office nekik van kitalálva, nem igaz, hogy nem tudnak dolgozni, csak hát megtanulták, hogy nekik nem muszáj.
júl. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
53%

Azért tud összevissza rendelgetni, mert a szülő szponzorálja a gyereke költekezéseit. Szerintem egyértelmű, hogy a szülő a hibás. Tartom magam ahhoz amit korábban is írtam: nevelni kellett volna, határokat húzni, nem minden szirszart megengedni neki az autizmusa miatt.

Szerinted mi lesz vele, ha ti nem lesztek? Gratulálok, sikerült az egyébként is beteg gyereketekből egy életképtelen beteg felnőttet csinálni.

júl. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
41%

#20


Igen, tipikus, a sok buta osztja az észt, amiről fogalmuk sincs.


Azt sem tudják milyen egy beteg személyt kezelni.

júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Mivel autista, lehet, hogy valóban munkaképtelen. Az autizmusnak sok szintje és sok formája van.

Én azt javaslom, hogy amikor nagyon bevadul, öngyilkossággal fenyegetőzik és agresszív lesz, hívjon a szülő mentőt, beviszik a pszichiátriára. A járulékos szenvedélybetegséget is kezeltetni kell. Nála ez a kényszeres vásárlás. Valóban nem szabad mindenre pénzt adni neki, ezt kellene szakemberrel megbeszélni, hogyan állítható le ez a dolog. Hosszabb távon pedig megszervezni, miből fog az autista megélni a szülők elvesztése után. Erre már most gondolni kell, mert egy 36 éves embernek minimum 60 körüliek a szülei, vagy idősebbek.

júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
18%
26# meg a nagy francokat munkaképtelen. Ha tud napi x órát számítógépes játékokat tolni, akkor dolgozni is tudna, csak mivel anyuka fizeti a hülyeségeit, nem fog elhúzni dolgozni, mert ő eleve aUtIsTa. Van egy autista ismerősöm, aki rögtön bepszichul, ha valaki nem ért egyet az ő véleményével, elkezd kiabálni, csapkodni, káromkodni, törni zúzni, amíg le nem nyugszik. És képzeld el dolgozik, mert anyukáék nem élnek. Míg élt az anyja, egy rohadt napot se dolgozott, mert súlyos autista, most mégis tud postai futárként dolgozni, krva érdekes. Az is érdekes, hogy ehhez jogsit is szerzett. Gondolom a szükség felülírta az AuTiZmUst. Szóval senki se ringassa magát illúziókba, hogy munkaképtelen a kérdező gyereke. Simán csak egy lusta szar aki az autizmusával takarózik.
júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

#27


Akkor te sem játszottál még videójátékkal.


Az autista nem szellemi fogyatékos, tehát az, hogy tud játszani valamivel az nem jelenti, hogy munkaképes.


Az autizmussal csapatban dolgozni eleve nehéz.

Menj fel egy multiplayer játékba, ahol mondjuk együttműködve kell játszani, csapatban.

Fogsz találkozni hasonló emberekkel, akik ordibálnak a mikrofonban.


Sajnos még mindig ott tart a társadalom, hogy azt hiszi, ha valaki nem szellemi fogyatékos, az munkaképes.


Sőt, kifejezetten intelligens emberek is élnek szorongásos zavarokkal, ami miatt hiába értelmesek nem tudnak funkcionálni egy munkahelyen.

júl. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Lehetne részletezni, hogy miért nem munkaképes, nem tartottam fontosnak, mert nekem egyértelmű.

Nem munkaképes, mert ha fel is vennék bárhova, első nap után vagy ő jönne el vagy elbocsátanák.

Hihetletlen lassú mindenben. A legapróbb dolgok, például levinni a szemetet, nekem 5 perc, neki 30 perc. Felöltözni minimum két óra. Kifőzni egy pár virslit, legalább 40 perc. És még sorolhatnám. Hogy mi tart ennyi ideig? Belekezd, majd elvonja valami a figyelmét, abba hagyja, majd újra kezdi, majd félbehagyja ismét..


postai futárként dolgozni

8 órában teljesíteni 3 címet. Biztos, hogy felmondanának neki.


És nem, nem érti, hogy lassú. Neki ez a teljesen normális.

júl. 28. 12:43
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérdező, ez az, amit sokan nem értenek. Ráadásul, aki írta, hogy postai kézbesítő lett az autista ismerőse, említette, hogy ha dühös lesz, akár tör-zúz az illető. Nos, szerintem nem fog sokáig ott dolgozni, mert sehol se tolerálják a törés-zúzást hosszú távon.
júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!