Ölnél a gyermekedért?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy közvélemény kutatást. Az érdekelne, hogy ölnétek-e a gyermekeitekért? Kérlek az alábbiakat írjátok le a válaszotokban: Tudnál-e ölni azért, hogy megvédd a gyermekeidet? IGEN/NEM, korod, nemed; van-e gyermeked vagy nincs; meddig mennél el azért, hogy megvédd őket; véleményed az ellenkező táborról.


Kezdem én:


1. Igen, tudnék

2. 22 éves vagyok

3. Férfi

4. Nincs gyermekem, nem is szeretnék, de ha egyszer lesz semmi sem állíthat meg, hogy megvédjem őket.

5. Bármeddig, az életem árán is megvédeném őket, amitől csak kell.

6. Megértem ha valaki nem tenné meg. Mások az értékrendek, de szerintem ha valaki gyermeket vállal, vállalja azt is, hogy minden áron vigyáz rájuk.


Köszönöm ha részt veszel a kutatásomban! Kérlek, a rosszindulatú és feszültségkeltő kommenteket mellőzzük! Vitát lehet folytatni, de csak értelmesen és egymás tiszteleben tartásával!



júl. 24. 13:04
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
10-es de azért szereted, nem? :)
júl. 24. 14:04
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha az élete múlna rajta, akkor igen.
júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem tudom megmondani.

Védelemből lehet hogy megpróbálnám, de nem vagyok benne biztos, mivel áldozatnak vagyunk nevelve mi nők, még önvédelemre is képtelenek vagyunk nagyrészt, nem igazán a támadásra vagyunk szocializálva. Maradj csendben, tűrd el, kibírod, ne kiabálj szülés közben, nem kell a fájdalomcsillapító se...

Néha érzem magamban a mindent elsöprő erőt és bátorságot, ha valami nagyon feldühít, meg az adrenalin sokat dob az ember erején, de hogy mennyire sikeres lenne azt nem tudom.

Nyilván megpróbálnám, ha az élete múlna rajta.

júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem így működik. Én voltam életveszélyben, nem lehet elmondani mennyire hullámzó lesz az ember érzelemvilága.
júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

Ha nincs más valasztás ölnék àllattól kezdve emberig bármit, vagy legalabb megprobálnám.

A gyermekemért akár a saját épségemet is felaldoznám.


De nyílván kevés életveszélyes szituacióba futunk bele, szóval valszeg sose fog kiderülni, hogy mit tennék èles helyzetben.


22F, 3 éves kisfiam van

júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
Mivel a börtönből nehéz lenne őt tovább támogatni, így igyekszem más megoldást találni. 38N. Van. Már eddig is nagyon sokáig elmentem, a méltóságom, a karrierem feladásával, hitelbe vertem magam. Ha nem hinném, hogy élve többet tehetek érte, akkor az életemet is adnám. Nincs ellenkező "tábor", minden erős kultúra védi a gyermekeit és ez így is van jól, hiszen a gyermek még nem tudja megvédeni magát.
júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet biztos választ adni, amíg nem kerültem ilyen helyzetbe, amire remélhetőleg sosem kerül sor. Ugyanakkor a válaszom igen; ha csak abból indulok ki, hogy egy barátnőmért leszúrtam egy férfit (sajnos túlélte), akkor a válaszom egy határozott igen.

Jelenleg huszonhárom éves nő vagyok, nincs gyerekem, bár afelé billenek, hogy a jövőben szeretnék (egy lányt és egy fiút, ha lehetne választani).

júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
39%

1. Bármelyik családtagomért tudnék, így a gyerekeimért is.

2. 23 éves vagyok

3. Férfi

4. Még nincs gyerekem, de nagyon szeretnénk majd

5. Bármeddig elmennék a családom védelmében. Mindig a "cél szentesíti az eszközt" elvet követtem, így nincs elég nagy ár a szeretteim védelméért. Ha meg kéne nyomnom egy gombot hogy a világon mindenki meghal de a szeretteim túlélik vagy fordítva, nem gondolkoznék egy másodpercet sem a választáson.

6. Megértem ha valaki túl radikálisnak látja ezt, nem vagyunk egyformák. Én azt nézem hogy az én életemhez ki tesz hozzá többet, ki az aki ismer, szeret, mellettem állt stb. Egy vadidegenhez még annyira se tudok kapcsolódni mint a háziállataimhoz, úgyhogy erősen elgondolkoznék hogy egy tűzben például az állataimat vagy a szomszédot menteném meg...

júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
18%

"Nincs gyermekem, nem is szeretnék, de ha egyszer lesz semmi sem állíthat meg, hogy megvédjem őket"


Mondanám, hogy erre térjünk vissza akkor, ha lenne egy hisztis, fárasztó, hiperaktív vagy ilyen-olyan plussz jelenleg divatos betegsége, de nem lesz 😅


Amúgy nem, én nem gyilkolnék érte. És nincs gyerekem. Nem is lesz.

30+/N

júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%

1. Igen, tudnék.

2. 24 éves.

3. Nő.

4. 2 gyerekem van, mindkettő 5 év alatti.

5. Bármeddig elmennék. Tényleg bármeddig. Ha kell az életemet adnám.

6. Nem érdekelnek más számomra ismeretlen emberek, így mindenki azt csinál amit akar.

júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!