Ölnél a gyermekedért?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy közvélemény kutatást. Az érdekelne, hogy ölnétek-e a gyermekeitekért? Kérlek az alábbiakat írjátok le a válaszotokban: Tudnál-e ölni azért, hogy megvédd a gyermekeidet? IGEN/NEM, korod, nemed; van-e gyermeked vagy nincs; meddig mennél el azért, hogy megvédd őket; véleményed az ellenkező táborról.


Kezdem én:


1. Igen, tudnék

2. 22 éves vagyok

3. Férfi

4. Nincs gyermekem, nem is szeretnék, de ha egyszer lesz semmi sem állíthat meg, hogy megvédjem őket.

5. Bármeddig, az életem árán is megvédeném őket, amitől csak kell.

6. Megértem ha valaki nem tenné meg. Mások az értékrendek, de szerintem ha valaki gyermeket vállal, vállalja azt is, hogy minden áron vigyáz rájuk.


Köszönöm ha részt veszel a kutatásomban! Kérlek, a rosszindulatú és feszültségkeltő kommenteket mellőzzük! Vitát lehet folytatni, de csak értelmesen és egymás tiszteleben tartásával!



júl. 24. 13:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes témakör, szerintem erre senki nem tud éppkézláb választ adni. Ahogy most leírtad te is hogy megtennél bármit ez szép dolog. A valóságban viszont senki nem tudja megmondani (te sem), hogy az adott helyzetben hogyan reagálna ameddig át nem éli. Van aki leblokkol, van akiben a saját túlélési ösztöne erősebb stb. Ez nem feltétlen az értékrendekről szól. Elméleti síkon valószínűleg a többség ugyan azt tenné amit te is leírtál, én is, de a valóság az nagyon nem így működik. Ha így működne akkor mem pánikolnának az emberek egy baleset esetén stb. (29f nincs gyerekem)
júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 MDaniel98 válasza:
97%
Ha az élete múlna rajta, akkor igen. Ha nem, akkor nem.
júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Úgy ahogy az 1-es mondja. Majd a helyzetbe fogod megtudni. Az biztos hogy amit csak tud az ember megtesz, ez helyzettől függetlenűl így van.
júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Idióta elméleti kérdés, pláne olyantól, akinek nincs gyereke és nem is akar. Mi a cel? Anyu és apu szidasa?


1. Nem, valószínűleg nem


2. 50 éves vagyok


3. Nő


4. Van, 20 éves.


5. Nem gondolom hogy ma megvedenem ösztönből, amíg pici volt, addig ez ment, maar valószínűleg a saját eletosztonom lenne erősebb.


6. Nem, ha valaki gyermeket vállal, akkor addig vigyáz rá, amíg fel nem nő, onnantól vigyáz ő magára. Amúgy meg jó is, hogy nem akarsz gyereket, ugyanis alap, hogy elengedjuk a kezét, hogy képes legyen felnőni, önmagát megvedeni, önmagáért felelősséget vallalni

júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy idióta kérdés. Attól függetlenül, hogy nincs gyerekem, még érdekel más emberek álláspontja ebben a témában. Mint írtam elfogadom a más álláspontot is. Nem szidok senkit, akármi is a véleménye. Kértem is a kérdés leírásában, hogy ne minősítsük a másikat csak azért, mert nem értünk vele egyet. Mindenesetre köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!
júl. 24. 13:33
 6/27 A kérdező kommentje:
4-es! Ez lemaradt: Én sem úgy gondoltam, hogy 30 éves koráig fognám a kezét. De 30 éves korában is a gyermekem lenne és megvédeném az életét, ha szüksége lenne rá. Nekem sem fogja már senki a kezem. 12-13 éves korom óta magamat védem meg, verbálisan és nem verbálisan is. Nem is várom el egyik szülőmtől se, hogy megvédjem bármikor is, ettől függetlenül viszont örülök, hogy van kire számítanom 22 évesen is. Anyukám fog elkísérni szeptemberben életem első (és remélhetőleg utolsó) vastagbéltükrözésére és mással nem is érezném magam nyugodtabban.
júl. 24. 13:40
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

"De 30 éves korában is a gyermekem lenne és megvédeném az életét, ha szüksége lenne rá. Nekem sem fogja már senki a kezem"


De nincs és nem is akarsz. Krealsz egy elképzelt he,yezetet és fogalmad nincs, a valóságban hogyan reagalnal. Leirta az első is, adott pillanatban simán lehet, hogy mást tenne az ember.

Amúgy meg ott az eletoszton, azt nem tudod felül írni.

júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem is a valóságot próbálom megjósolni :) Ahogy a kérdés sem az volt, hogy te mit fogsz tenni, ha (neadjisten) a gyermeked élete forog majd kockán.


Szerintem engedjük ezt el, mert én véleményeket kértem egy témában, nem pedig jóslást. Elfogadom a véleményed, sőt, biztosan igazad is van! Erre a kérdésre pedig reméljük, hogy soha nem fog kellenie egyikünknek sem választ kapnia. További szép napot neked! Részemről lezártnak tekintem ezt a vitát :)

júl. 24. 13:52
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
Milyen ertelemben es helyzetben? Amugy meg, ahogy a 2. irta. ;-)
júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de a gyerekemet megölném néha.
júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!