Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a cserét ilyen...

Támogatnátok a cserét ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kérlek, olvassátok végig.


Városban élünk panelban, ahol minden adott: bevásárlási lehetőség, jó közlekedési lehetőség, kórház stb. A szüleim 40kmre egy kis faluban élnek kertes kis családi házban, ahol egy üzlet van, ami drága és nem mindig friss a termék. Édesanyám már nyugdíjas, édesapám még minimum két éve van nyugdíjig. Már odáig romlott a helyzet, hogy a kertet sem rendezik, és a házon is lenne mit csinálni. Édesanyám mindig is mondta, hogy utálja azt a falut és már nem igen van kedve szórakozni a dolgokkal. Édesapám az, aki ragaszkodik, mert onnan 15km-re van a munkahelye. Volt idő még a garázsban tevékenykedett, de az elmúlt 5 évben már azt is hanyagolja. Ha valami gáz van, úgy minket hívnak, de az toldozás foltozás. Innen jött az aprópója a kérdésnek.


Ahol mi élünk az egy vidéki város, de nekem képzettségemet tekintve Budapest lenne az ideális. A falu közelebb van Budapesthez és nem azért ott nőttem fel. További aprópó, hogy van egy két éves lányom, aki lassan óvodás lesz és nekem is mennem kell dolgozni és a kettő együtt úgy, hogy még napi 2 órát ingázzak, így már nem éppen üdítő vagy kivitelezhető. Illetve amúgy is kertes házat szerettünk volna idővel, de a mostani helyzet (...).


A panel felújított (még légkondi is van, amit édesanyám folyamatosan emleget most), a házat pedig alapjaitól újítani kellene. Itt nem kellen a több mint 1000nm kerttel bajlódniuk. Amúgy is már nem mennek sehova se, max vásárolni, piacozni...


Innen jött a kérdés, hogy ti ebben az esetben cserélnétek-e esetleg a gyermeketekkel ingatlant, hogy nektek is könnyebb legyen illetve, hogy támogassátok őket?



Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.


júl. 13. 13:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
57%
Van bizony, mert körülötte ott a park, de a játszótéren van 2 db frissen ültetett kóró.. A nagy gyerekek sülnek a napon az elketített reszben, mellettük a babakocsiban a fa alatt megeszik a kicsit.. A nagyokat is, amint lebukik a nap a nyugati házak mögött olyan 6 után. Jó szórakozást. Amúgy szupi, felújított, parkos borsodi város. Van még ehhez hasonló játszótér a városban több. Nagyjából újak, azért zavarta a sok idiótát a fa. Aztán tudtak vagy 3-4 olyan játszóteret építeni, ahol nem kellett bántani a régi fákat, amik érnek is valamit árnyék szempontjából.
júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
80%

"Írták hogy nézd meg hogy a te ingatlanod ami panel mennyit ér és a családi ház mennyit ér. Hát elárulom nektek a szülői ház ahonnan jöttem családi ház ér kb 15Mft-ot, amiben most élünk az 25Mft körül. Szintén falu családi ház és vidéki város"


Itt a családi ház közelebb van Budapesthez. Eselyesen ha csak telek lenne, ház nélkül is nagyobb az értéke

júl. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
54%
31-es: akkor ez Kazincbarcika!
júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem, ha szerinted a lakásod annyira főnyeremény akkor add el, és vegyél belőle kerteset ahol akarsz. Miért kell ehhez anyádékat kitúrni?

A fő kérdésre nem tudok válaszolni, pesti lakásban élek és semmire nem cserélném (na jó, egy pesti kertesre max, kicsi kerttel).

júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
33, igen. A város ahol van majdnem minden is, de legalább nagyrészt élvezhetetlen.
júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
68%
Hiába pontoztak le, akkor is eltaláltam!! 😊😊😊 (33-as vagyok)
júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
82%

Süt minden mondatodból, hogy NEKTEK lenne jó a csere az ovival meg a franc.


Ezt nektek kell megoldanotok, ahogy tudjátok, pl előre gondolkozással, hgoy ne félévvel ovi előtt kapjál észbe, hogy bszki kétórát kellene ingázni a melóhelyre.

Egyéni szoc. probléma.


Amúgy sem cserélnék lakást senkivel, bocs.

júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!