Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a cserét ilyen...

Támogatnátok a cserét ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kérlek, olvassátok végig.


Városban élünk panelban, ahol minden adott: bevásárlási lehetőség, jó közlekedési lehetőség, kórház stb. A szüleim 40kmre egy kis faluban élnek kertes kis családi házban, ahol egy üzlet van, ami drága és nem mindig friss a termék. Édesanyám már nyugdíjas, édesapám még minimum két éve van nyugdíjig. Már odáig romlott a helyzet, hogy a kertet sem rendezik, és a házon is lenne mit csinálni. Édesanyám mindig is mondta, hogy utálja azt a falut és már nem igen van kedve szórakozni a dolgokkal. Édesapám az, aki ragaszkodik, mert onnan 15km-re van a munkahelye. Volt idő még a garázsban tevékenykedett, de az elmúlt 5 évben már azt is hanyagolja. Ha valami gáz van, úgy minket hívnak, de az toldozás foltozás. Innen jött az aprópója a kérdésnek.


Ahol mi élünk az egy vidéki város, de nekem képzettségemet tekintve Budapest lenne az ideális. A falu közelebb van Budapesthez és nem azért ott nőttem fel. További aprópó, hogy van egy két éves lányom, aki lassan óvodás lesz és nekem is mennem kell dolgozni és a kettő együtt úgy, hogy még napi 2 órát ingázzak, így már nem éppen üdítő vagy kivitelezhető. Illetve amúgy is kertes házat szerettünk volna idővel, de a mostani helyzet (...).


A panel felújított (még légkondi is van, amit édesanyám folyamatosan emleget most), a házat pedig alapjaitól újítani kellene. Itt nem kellen a több mint 1000nm kerttel bajlódniuk. Amúgy is már nem mennek sehova se, max vásárolni, piacozni...


Innen jött a kérdés, hogy ti ebben az esetben cserélnétek-e esetleg a gyermeketekkel ingatlant, hogy nektek is könnyebb legyen illetve, hogy támogassátok őket?



Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.


júl. 13. 13:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
73%

"Nekik mar konnyebb a panelban elni."


Szerinted. Szerintük meg jó a kertes. Ha nem lenne jó nekik, akkor már elkoltoztek volna.

júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
77%

Írták hogy nézd meg hogy a te ingatlanod ami panel mennyit ér és a családi ház mennyit ér. Hát elárulom nektek a szülői ház ahonnan jöttem családi ház ér kb 15Mft-ot, amiben most élünk az 25Mft körül. Szintén falu családi ház és vidéki város.

Nem feltétlen ér a családi ház többet.

Ha a szuleid benne vannak akkor csináljátok. Ha nem akkor úgysem tudjátok megtenni, tök mindegy itt ki mit ír.

Egyébként ez tényleg csak akkor éri meg hálás örökös nincsen, hiszen vita tárgya lenne csak.

júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
15%
Ha van jogsid és autód, én cserélnék.
júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
70%
Ne erőltesd, ha falura akarsz menni menj máshova. Én biztos nem mennék falura. 10-12év múlva gyereked majd küldöd koleszba?
júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
78%
Tavaly vettünk panelt. Azért, mert nagyjából minden a sggünkben van, bolt, óvoda, munkahely, iskola, orvos, tényleg minden sétatávon belül van. Viszont meleg, kicsi, a közeli játszótéren nincs árnyék, viszont szúnyog rengeteg, sokan vannak, az árnyékos játszóterek messze vannak. Nem lehet napközben kimenni, mert 50 fok van, fel kell öltözni, nem lehet pancsizni, szalonnát sütni. Úgy bánjuk már mint a fene, hogy nem vállaltuk be, hogy minden kicsit messzebb van, de van kert és udvar, és akkor lenne saját zöldség és gyümölcs, meg medence meg házi játszótér és kutya és nem kéne magamra húzni a szekrényt se, csak körbefújni a szúnyog ellen és lehet menni kifele bikiniben mezítláb. Kertesben nőttünk fel ráadásul, dr inkább áldoztunk volna rá kicsit több időt meg kicsit több pénzt.
júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem egy kérdést megér, mert úgy tűnik, hogy mindkét fél nyerne.


A szülők jelenleg semmi előnyét nem élvezik a kertes háznak, ami munka van vele, az a kérdezőre marad úgyis, valamint ők már nem fognak költeni a házra. Értékmegóvás szempontjából jobban járna a fiatal tulajdonosokkal, akik még az életük folyamán fel tudják újítani, bővíteni, gondozni, mert jelenleg az enyészeté a ház és a kert.


Egy dolog lehet ennek az útjában, az pedig, amit az első írt. De ehhez velük kell beszélni, mert nem minden idősebb gondolkodik így. Ha nincs ez a megrögzött érzelmi kötődés, szerintem megéri a kérdést.

júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
45%

Látszik, hogy te ezt már eldöntötted, már csak azt keresed, hogyan tudnád megvalósítani.

Hogy milyen szöveggel tudnád rávenni a szüleidet, hogy azt érezzék, életük lehetőségét szalasztják el, ha nem mennek bele.


Ha nem vagy marketinges, érdemes lenne azzal foglalkoznod inkább, vagy mlm-ben árusítanod, tuti sikered lenne. Akkor legalább a szüleidet békén hagynád.

júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%
Add el a lakást és vedd meg a házukat. A pénzből meg ott vesznek házat/lakást ahol ŐK akarnak
júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
25%
#25 a napos játszótéren van rengeteg szúnyog? Melyik város?
júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
50%
29-es: szerintem mostanság bármelyik!
júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!