Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a cserét ilyen...

Támogatnátok a cserét ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kérlek, olvassátok végig.


Városban élünk panelban, ahol minden adott: bevásárlási lehetőség, jó közlekedési lehetőség, kórház stb. A szüleim 40kmre egy kis faluban élnek kertes kis családi házban, ahol egy üzlet van, ami drága és nem mindig friss a termék. Édesanyám már nyugdíjas, édesapám még minimum két éve van nyugdíjig. Már odáig romlott a helyzet, hogy a kertet sem rendezik, és a házon is lenne mit csinálni. Édesanyám mindig is mondta, hogy utálja azt a falut és már nem igen van kedve szórakozni a dolgokkal. Édesapám az, aki ragaszkodik, mert onnan 15km-re van a munkahelye. Volt idő még a garázsban tevékenykedett, de az elmúlt 5 évben már azt is hanyagolja. Ha valami gáz van, úgy minket hívnak, de az toldozás foltozás. Innen jött az aprópója a kérdésnek.


Ahol mi élünk az egy vidéki város, de nekem képzettségemet tekintve Budapest lenne az ideális. A falu közelebb van Budapesthez és nem azért ott nőttem fel. További aprópó, hogy van egy két éves lányom, aki lassan óvodás lesz és nekem is mennem kell dolgozni és a kettő együtt úgy, hogy még napi 2 órát ingázzak, így már nem éppen üdítő vagy kivitelezhető. Illetve amúgy is kertes házat szerettünk volna idővel, de a mostani helyzet (...).


A panel felújított (még légkondi is van, amit édesanyám folyamatosan emleget most), a házat pedig alapjaitól újítani kellene. Itt nem kellen a több mint 1000nm kerttel bajlódniuk. Amúgy is már nem mennek sehova se, max vásárolni, piacozni...


Innen jött a kérdés, hogy ti ebben az esetben cserélnétek-e esetleg a gyermeketekkel ingatlant, hogy nektek is könnyebb legyen illetve, hogy támogassátok őket?



Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.


júl. 13. 13:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
44 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%

Én vagyok, aki a nemet írta. Csak annyit mondok: öreg fát nem lehet átültetni. S ezzel mindent elmondtam. Gondolkozzatok el ezen.

Tudom, most nagyon akarjátok a kertes házat, s ez elvakít titeket. De az öreg fa árán is?

júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

#1 Értem,mire gondolsz. Ha azt mondják, hogy nem akarnak ezen változtatni, akkor tiszteletben tartjuk és megértjük. Ez egy lehetőség.


Nem csak a ház a lényeg. Itt alig van munkalehetőség. És gyermekes anyaként még nehezebb intézni a mindennapokat segítség nélkül.

júl. 13. 14:10
 3/37 anonim ***** válasza:
90%

De ezt nektek kell megoldanotok, illetve már meg kellett volna nélkülük is.

Nekik ehhez semmi közük.

Meg kell kérdezni, hogy ŐK kérnek-e segítséget, de ne legyen segítségnyújtásnak álcázva az, hogy valójában TI kértek segítséget.

Vagy mondjátok meg tisztán, hogy ez miattatok van, s az a tiszta beszéd.

júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%

Nem.

Ha akarnak, majd elkoltoznek onnan. Akkor sem cserélnék velük, ha ők ajánlanák fel. Az ilyen családon belüli üzletnek többnyire nincs jó vége.

Gyereket meg amúgy ti vállaltatok azzal a tudattal, hogy x helyen éltek, y munkalehetoseg van. Tervezett gyermekvallalas az, ami itt hiányzott, ugye, ezt nem anyadekkal kell megoldani.

júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
69%

Egyes és hármas vagyok. Egyetértek a négyessel. Ne a szülőkkel akarjátok megoldatni a gondokat.

Várjátok meg, míg örököltök, ez így nem tisztességes.

júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
33%

Kezdi a lepontozgatást a kérdező.

Hát, kérdező, hiába nem tetszik, ez akkor is egy segítségnyújtásnak álcázott házlehúzás.

Te jó ég, de undorító.

júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ha van más potenciális örökösük is, csak vita tárgya lenne. Talán, ha alaposabban átgondoljátok. Saját elhatározásbol ők már nem költöznek sehová, elfáradtak. Ca.10 évvel fiatalabb vagyok náluk, most költözök, mert nem tervezem falun 60+osan túrni a kertet, tákolni a házat. Pár év múlva már nem biztos hogy lenne kedvem költözni.
júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le benneteket.


Ha ebből a nézetből nézzük, akkor én se menjen hozzájuk, mert le kell nyírni a füvet? Vagy fát kell hasogatni? Vagy épp valami elromlott és meg kell csinálni, mert nekik kell megoldani?


Milyen ház lehúzás? Saját ingatlanunkat adnánk oda 3 szobás lakás.



De látom itt is csak a rosszmàjusàg van.

júl. 13. 15:06
 9/37 anonim ***** válasza:
87%

Nem cserélnék. Inkább vennék egy fűnyíró traktort és szevasz, meg van oldva a kert téma.

A ház meg nem dől össze felettem, gondolom nem lehet aaaannyira sz4r ha te meg oda költöznél.

Panelba tuti nem mennék. Ez egy ritka sz4r ajánlat lenne.

júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%

"Ha ebből a nézetből nézzük, akkor én se menjen hozzájuk, mert le kell nyírni a füvet? Vagy fát kell hasogatni? Vagy épp valami elromlott és meg kell csinálni, mert nekik kell megoldani?"


Aha. Tehát ezek szerint a fűnyírás, favagas és x dolog megjavitasa jogot ad arra, hogy cserelniuk kelljen.


Amúgy annak pl utána néztél e, hogy a te hiperszuper 3 szobás ingatlanod és anyádék xar, lerobbant háza milyen értéket képvisel a lakaspiacon?

júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!