Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a cserét ilyen...

Támogatnátok a cserét ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kérlek, olvassátok végig.


Városban élünk panelban, ahol minden adott: bevásárlási lehetőség, jó közlekedési lehetőség, kórház stb. A szüleim 40kmre egy kis faluban élnek kertes kis családi házban, ahol egy üzlet van, ami drága és nem mindig friss a termék. Édesanyám már nyugdíjas, édesapám még minimum két éve van nyugdíjig. Már odáig romlott a helyzet, hogy a kertet sem rendezik, és a házon is lenne mit csinálni. Édesanyám mindig is mondta, hogy utálja azt a falut és már nem igen van kedve szórakozni a dolgokkal. Édesapám az, aki ragaszkodik, mert onnan 15km-re van a munkahelye. Volt idő még a garázsban tevékenykedett, de az elmúlt 5 évben már azt is hanyagolja. Ha valami gáz van, úgy minket hívnak, de az toldozás foltozás. Innen jött az aprópója a kérdésnek.


Ahol mi élünk az egy vidéki város, de nekem képzettségemet tekintve Budapest lenne az ideális. A falu közelebb van Budapesthez és nem azért ott nőttem fel. További aprópó, hogy van egy két éves lányom, aki lassan óvodás lesz és nekem is mennem kell dolgozni és a kettő együtt úgy, hogy még napi 2 órát ingázzak, így már nem éppen üdítő vagy kivitelezhető. Illetve amúgy is kertes házat szerettünk volna idővel, de a mostani helyzet (...).


A panel felújított (még légkondi is van, amit édesanyám folyamatosan emleget most), a házat pedig alapjaitól újítani kellene. Itt nem kellen a több mint 1000nm kerttel bajlódniuk. Amúgy is már nem mennek sehova se, max vásárolni, piacozni...


Innen jött a kérdés, hogy ti ebben az esetben cserélnétek-e esetleg a gyermeketekkel ingatlant, hogy nektek is könnyebb legyen illetve, hogy támogassátok őket?



Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.


júl. 13. 13:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, magadat nyugtatgatod.

Soha nem lesz ugyanaz egy panel meg egy kertes ház. Ha ugyanaz lenne, akkor most neked se fájna a fogad a kertes házra.


Fát hasogatni, mert idősek meg nem ugyanaz, mint betuszkolni őket a sokadikra életük utolsó szakaszában.


Ezek tények, nem rosszindulat.

Engedd el, mert csak még jobban belekavarodsz. Sajnos kilóg a lóláb.

júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
43%
Arra ritkán szoktak gondolni a nyuggerek, hogy mi lesz, ha ilyen olyan segítségekre lesz szükségük. Az ötlet jó, de ne úgy legyen beállítva, hogy ők segítenek rajtatok vagy Ti rajtuk. Lehet hogy árban nincs is nagy különbség. Csere ügyvéddel, foldhivatalban elintezve!
júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Nem ad okot, csak könnyebb lenne. De látom, hogy csak kiforgatjátok a szavaim.
júl. 13. 15:16
 14/37 anonim ***** válasza:
68%

Még annyi, kérdező, hogyha ennyien egyetértünk, és nem kaptál még egyetlen veled egyetértő választ sem, nem lehet, hogy magadon kéne elgondolkoznod?


Hagyd őket élni, segítsd őket fűnyírással, bevásárlással életük végéig, s ha meghaltak mindketten, akkor lesz kertes házad.

júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy nem mennék egy falusi, lerobbant házba.
júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon érdekesen fogalmazol, kb. végig azt sugallod, hogy a szüleid elképesztően lerobbantak, micsoda megváltás lenne nekik a panel, közben meg fél mondatban benne van, hogy apukád csak 2 év múlva megy nyugdíjba. Hát hallod, az én apám már több mint 10 éve nyugdíjas, és nagyon udvarias ember, de ha megemlítenéd neki, hogy ugyan már cserélje el a kertes házát egy panelre, azonnal elzavarna.


Másrészt a kérdésed másik fele meg arról szól, hogy NEKED milyen jó lenne a szüleid háza. Tudod, sokkal kevésbé lenne gusztustalan, ha legalább nem próbálnád meg "gyermeki törődés" jellegű mázba csomagolni azt, hogy mennyire magadnak akarod a házukat.

júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Édesanyám 71 éves. Ameddig tudta, rendben tartotta a házat és a kertet körülötte. Most már nem bírja. Édesapám még sosem foglalkozott ezzel. Tipikusan az volt, hogy édesanyám elintézett mindent. Most meg már bármi van, engem hívnak leginkább édesapám, hogy intézzem el. ( Legutóbb, hogy elromlott a mosógép szerezzek másikat. ) Nehéz így sok féle szakadni.


És igen, egy régi parasztházról van szó, ami tatarozás és karbantartás hiján csak pusztul.


De megértettem a véleményeteket.


Aki normális stílusban írt, annak köszönöm.

júl. 13. 15:38
 18/37 anonim ***** válasza:
40%

16-os, az én apám pont ugyanez.


Mindig azt mondta, hogy megdolgozott ő egész életében azért az egy falusi házért, amiben élete végéig lakni fog.


Ő se a szülői házat lejmolta le, amiben meg az ő szülei éltek, szintén életük végéig.

Nem mellesleg neki volt egy tesója is, aki szintén nem várt az örökségre, hanem élt szépen egy háromszobás panelban, amit magának vett, és nem panaszkodott.

Nem is lett volna mire várni, mert mire lett volna örökség, a testvér meghalt.

De a testvérnek volt egy lánya, aki addigra felnőtt, mire a nagyszülők meghaltak, és neki is volt már addigra egy picike falusi háza.

Mikor apám és a lány (unokahúgom) megkapták az örökségüket a nagyszüleim után, az unokahúgomnak így lett egy rendesebb falusi háza, apám meg ráköltötte a magáéra, meg félretett belőle.


De mondok mást: anyai ágon anyukám is lakásban élt, míg meg nem örökölte a szülői házat. Akkor odaköltözött, de a tesóját kifizette a lakásból, akinek addigra már volt egy falusi, nem is kicsi háza. A tesója is jól járt, mert így lett megtakarítása.


Most itt vagyok én. Több albérletben kezdtem, most egy 45 nm-es lakásnál tartok, ami végre saját, és én is haladok tovább.

Normális ember ezt így csinálja, és hagyja a szülőket élni.

júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
50%

Hányadikon van a panel ? Lift van ? Mert idos korban a lepcso a legnagyobb ellenseg.

Amugy ha ok is ugy gondoljak , akkor cserelnel veluk minden gondolkozas nelkul. Nekik mar konnyebb a panelban elni. Nektek jobb lenne kertesben.

júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Igen, van lift.
júl. 13. 16:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!