Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelhető egy ilyen...

Hogyan kezelhető egy ilyen helyzetben a problémás szülő?

Figyelt kérdés
A nagyanyám egy héttel ezelőtt elhunyt. Rendszeresen jártunk át hozzá látogatni, bevásárolni. Nem fogadtam el tőle soha pénzt erre, de tudtam, hogy otthon hol tart kp-t. Cirka 100 ezer forintról volt szó. Tegnap átmentem a házába, előtte szóltam anyámnak (régóta nem élek vele) erről, hogy átviszem hozzá, ne maradjon ott érték a lakatlan ingatlanban. Meglepve tapasztaltam, hogy 2-3 ezer van ott mindössze. Azonnal hívtam is anyámat, hogy eltűnt a pénz. "Jaj, hát ő azt nem tudja, de nem is érdekli..." Oké, a lánya, de szerintem erről azért lehetett volna szólni.
júl. 12. 07:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Annyiban buzgómócsing, hogy elmentem megnézni, hogy minden rendben van-e az üres házzal. Mondom, akkor már átviszem a kp-t anyámnak. Nem tudtam, hogy a mama mondta-e neki, hogy hol tartja.
júl. 12. 08:17
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván mondta neki. A lánya. Sőt, nyilván azt is mondta: Kati, vidd el a pénzt, az a tiéd.

Még mindig nem értem neked mi közöd egyáltalán hozzá?

júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%

3.

Hahó, a kérdező is bevásárolt a mamának, pedig "csak" unoka.

Anyuci azt hazudta, hogy nem tudja, hova lett a pénz.

Tehát hazug, jellemtelen tolvaj, aki meg sem kérdezte a lányát, hogy mibe került neki eddig a mami és meglopta a még el sem temetett anyját.

Milyen örökös? Ez csak feltételezés, vagy te ott voltál az 1 hete elhunyt mama hagyatéki tárgyalásán?

Az viszont tény, hogy a lánya egy sunyi tolvaj!

júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

10.

Ostobácska, nem tudsz szöveget értelmezni. Az nem az anyja pénze volt, hanem a mamáé.

júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%

A kérdezőnek igaza van, ha elvitte az anyja a mama pénzét, nem az a baj hogy már elvitte, hanem az hogy letagadja, mintha nem lehetne megmondani hogy fiam azzal be foglalkozz mert már nálam van, senki más nem fogja ellopni a házból, ne aggódj.


Vagy valami. Ha pedig letagadja és ő vitte el az már inkább olyan, mintha ellopta volna szó nélkül, mert mondjuk a nagyi azt a 100kk-t nem épp a lányára hagyta.

júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

16


Bunkócska, az meg van, hogy

1. Rég oda adhatta neki az anyja?

2. O az örökös, ergo az övé?

júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

A mama halála után neked anyád engedélye nélkül a lakásba sem szabad bemenni.

Hogy hol tartotta a pénzét, azt akár láthattad is, de hogy mennyi pénz volt azt naponta, hetente megszámoltad, Tényleg látszik hogy fájt rá a fogad.

Ahhoz neked semmi közöd, anyád ha akarja el is kocsmázhatja.

júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Neked semmi közöd nagyanyád pénzéhez, ugyanúgy ahhoz sem, hogy anyud elviszi a házból.


Vagy anyáukádnak miért kellene beszámolnia neked erről?

júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Úgy bírom ezt a "semmiközöd"-özést. De a segítség gondolom azért jól jött.
júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

26.

Jaj, te suttyó!

Szövegértés?

Az anyja azt hazudta, hogy nem tud és nem is érdekli. A nyitóban van.

Milyen örökös egy héttel a halála után?

Te is ott voltál az "előrehozott" hagyatékin? :D

Te meg mekegsz ide irreleván, fantáziád szüleménye dolgokat.

De miért is állok èn szóba, ilyen ostobákkal?

júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!