Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelhető egy ilyen...

Hogyan kezelhető egy ilyen helyzetben a problémás szülő?

Figyelt kérdés
A nagyanyám egy héttel ezelőtt elhunyt. Rendszeresen jártunk át hozzá látogatni, bevásárolni. Nem fogadtam el tőle soha pénzt erre, de tudtam, hogy otthon hol tart kp-t. Cirka 100 ezer forintról volt szó. Tegnap átmentem a házába, előtte szóltam anyámnak (régóta nem élek vele) erről, hogy átviszem hozzá, ne maradjon ott érték a lakatlan ingatlanban. Meglepve tapasztaltam, hogy 2-3 ezer van ott mindössze. Azonnal hívtam is anyámat, hogy eltűnt a pénz. "Jaj, hát ő azt nem tudja, de nem is érdekli..." Oké, a lánya, de szerintem erről azért lehetett volna szólni.
júl. 12. 07:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Mitől lenne problémás szülő?

Nem értem mi a bajod. Azt a pénzt anyád már elhozta vagy a napokban vagy régebben. Nem akarta mondani. Ennyi.

Mi a gond?

júl. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A bizalmatlanság. Alapvetően nem jó/semleges köztünk a viszony, viszont pénzügyekben soha nem verném át.
júl. 12. 07:48
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Úgy tűnik, hogy nem csak te, hanem anyád is tudta hol a pénz. :D

Lenyúlta, de hallgatott. Igazi jellem! Egy hazug tolvaj.

júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

De itt semmi nem volt. Elhozta a pénzt mert a gyereke és megtehette. Ez igazából nem is tartozik rád. Az ő dolga volt és elintézte.

Miért bizalmatlanság, hogy elintézett egy olyan feladatot amit neki kellett. Biztos kell majd a temetéshez.

júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

3

Hahó a lánya az örökös, valószínű ő temettet. Nem nyúlt le semmit. Nem tolvaj.

júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát itt inkább a gyerek a problémás, vagyis te. Neked semmi közöd nem volt ahhoz a pénzhez. Az azért meg van, hogy attól, hogy te nem fogadtál el tőle pénzt valamire, attól anyad még simán megtehette, sőt, nagyanyád maga is elkolthette arra, amire akarta?
júl. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nyilván segítenék anyagilag is a temetésben.

Számomra csak a kommunikáció volt a furcsa. Ha annyit mond, hogy igen, én voltam, nem tűnt el, annyival elintézem, hogy oké, rendben. De így, hogy végig segítettem én magam is a mamát, annyira nem esik jól.

júl. 12. 08:05
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Magyarul te akartad a pénzt. Csak ki bökted. Na ezért nem szólt anyád.
júl. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A fentiek rád is vonatkoznak #8. Feljebb írtam, hogy pont anyámhoz akartam átvinni. Szerencsére nem szorulok rá.
júl. 12. 08:11
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Anyad gondnokság alatt áll, hogy neked kellene intézkedni helyette vagy csak szimplán buzgómócsing vagy?
júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!