Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs aki büszke lenne ràm. M...

Nincs aki büszke lenne ràm. Miért?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni, és nem rizsázni.

Szóval 18 éves lány vagyok, (szám8tson ez bármit is)

Jelenleg egy Technikumban tanulok, 3-4-es tanuló vagyok

Mellette a jogosítványt csinálom, és dolgozom.

Folyamatosan azt hallgattam eddig egész életemben, hogy sz@r amit csinálok, max egy kukás lesz belőlem. Lényegében akrámibe belekezdek, az csakis szar lehet apám szerint. Nem igazán éreztem, hogy támogatna, bíztatna, vagy akárcsak egy percig is elhitette volna velem azt, hogy egy kutyasz@rnál azért valamicskével többet érek.

Dolgozok, amit az előbb is említettem arra se voltak jó megjegyzései. Bolti kisegítő vagyok.

Ilyenkor a laikus azt mondaná, hogy üljek le vele beszélgeti, hogy miért gondolja ezeket rólam? Miből feltételez ilyeneket, stb.

Őszinte leszek ilyenkor csak elvonulok a szobámba,mert tudom, hogy felesleges lenne ez a beszélgetés, aminek nem lenne jó vége a részéről.

Egyszerűen azt érzem, hogy senki nem büszke rám, próbálok megfelelni fűnek-fának, és valahogy mégsem megy.

Minden nap magamat ostrozom, hogy miért nem büszke rám senki, ha megteszek mindent, amit tudok?

Lehet gáz, de nagyon szükségem lenne arra, hogy valakinek végre megfeleljek, és ne csak akkor mutassa ki a szeretetét, ha kapok egy jó jegyet a suliban, vagy valamilyen hasonló dolgot.



júl. 11. 21:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj, az én apám is ilyen volt. Én kitűnő voltam általánosban meg gimnáziumban is, folyamatosan ilyen meg olyan versenyekre vittek, sokszor lettem dobogós helyezett, semmit se számított, mindig azt mondta, úgyis utcaseprő leszek, a nyakán maradok, ő fog eltartani negyven éves koromban is, stb. Egész addig mondta ezt, míg haza nem vittem a bekötött szakdolgozatom, akkor azt mondta, hogy na ez már valami, jól van. A diplomaosztót már nem élte meg, de a kettő közti időben már nem becsmérelt.
júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
76%

Légy büszke magadra, ezek után amit elértél! Miért kínozod magad es csinálsz magadból like koldust?

Neked más jóindulatától függ a hangulatod?

Ha nem kapsz biztatást, akkor vagdosod magad, vagy mi?

Ne tedd ezt magaddal! Ne várd másoktól, amit te kéne adj magadnak! Nézz a tükörbe es mondd azt büszke vagyok rád!

Ne függj a szadista apádtól, nem látod, hogy élvezi, hogy kínoz? Azt hiszed nem tudja, hogy ki vagy éhezve egy jó szóra?

Megérdemli, hogy ő minősítsen téged?

Térj magadhoz!

Engem se biztat senki, de ha valamit jól csinalok, érzem es tudom ezt, megtanultam nem várni mástól a megerősítést !

júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
9%
#10 Ja, mondjuk azt nem is olvastam. Nekem apám azt mondta, a diák dolga a tanulás, mivel ő sem ad ki sz*rt a kezei közül, az ötös a minimum. Egyetemen már nem kérdezte, nem szólt bele. És nem is vártam, hogy a színötös bizonyítványért cserébe egy gombóc fagyinál többet kapjak, mert tényleg az volt a dolgom, ők meg megteremtették a lehetőséget, hogy egyáltalán minden nap tiszta ruhában, egészségesen táplálva iskolába járhassak.
júl. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
79%
A tanulmányaid befejezése után költözz el és soha többé ne nézz feléjük, a saját mentális egészséged érdekében. Apád egy debil, viszont anyuka is megér egy misét, amiért nem utasítja rendre a férjét, bár őt nem említed.
júl. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Ha teheted, tölts vele olyan kevés időt, amennyit tudsz. Gondolom a költözés még nem opció, de ettől függetlenül ne állj vele szóba és kerüld el. Max aludni és fürdeni járj haza.

Mindezek mellett kezdj el olyan emberekkel barátkozni/ismerkedni, akik jó hatással vannak rád.


+egy tipp: nézd meg objektíven mit ért el apád az életben, mert garantálom, hogy semmi fontosat és csak a saját nyomorát löki rád

júl. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
10%

Mert mit tettél amire büszkének kéne lenni?

Diákok tízezrei dolgoznak suli mellett, és nem 3-4es eredményük van technikumban, ami gimiben kb 2es szint.

júl. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
69%

Nekem érettségim sincs és 600 nettó felett keresek, szóval hagyjuk a sulit, jó? :D Sok nyomorék még mindig azt hiszi, hogy iskolázottság = ész. :D Segítek, mint tanulatlan, az iskolázottság csak jobb memóriát jelent, hogy megjegyzitek, amit majd kérdeznek. Ettől nem lesztek okosak, vicces, amikor a nagyarc diplomások leírják az egyelőre helyett az egyenlőre, muszáj helyett muszály, stb. szavakat. :D Sok egyetemet végzett pedig teljesen síkhülye az élethez is, nem tudnak értelmesen felszólalni, érvelni, talán munkaszerződést normálisan értelmezni sem, és akkor még nem említettem a lelkiismeretet, munkamorált, alázatot, tiszteletet, tudjátok, amiket az iskola nem tanít meg 100 év alatt sem, mert belülről jön. Ha ez mind megvan benne, és iskola nélkül beül egy Lidl kasszába, idővel a cég fogja neki állni a továbbtanulást a szintlépéshez, mert ezek az igazi értékek, és sokra viheti, különösebb lexikális tudás nélkül is. Tudom, mert nekem most a cégem kifizeti a C+E+GKI jogsimat, csak úgy. :D Hozzám vágnak egy 1,5 milliós tudást ingyen. Míg élek, biztosítva a keresetem, mert produkáltam ezeket, pedig szaros szakmunkás vagyok.


A kérdező árral szemben úszik, egy gyökér apával, és esetleg neki sem az erőssége a tanulás (ismétlem, memorizálás), na és? Szerintem erős kiscsaj, ha nem irtóznék a gyerekneveléstől, örülnék, ha ilyen lányom lenne.


Kérdező, az én gyerekkoromat is megnyomorította az apám, de már most sokkal többre vittem, mint ő, 2x ennyi idő alatt. Mosolyogva léptem át a holttestén, annyira utáltam. Ez nem rólad állít ki bizonyítványt, csak folytasd az utadat, amin járni szeretnél, és kitartást!


F/32

júl. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
23%
17es mert olyan jó a 600 nettó? :-D Nekem nőként is megvan bőven több :-D
júl. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
56%
Igen, nagyon jó, mert semmi felelősségem nincs, és akkor ücsörgök, szünetezek, pihenek, amikor akarok. :) Kereshetnék többet, de bizony nekem a kényelem is lényeges, és bármibe fogadok, sokkal lájtosabb, mint a te melód. Szóval, keress csak többet, nyugodtan. :D Most is a cégtől írok, céges laptopról.
júl. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
53%
De egyébként igazoltad te is az általam írt sztereotípiát, belekötöttél a fizumba, holott nem ez volt a lényeg, nő létedre is egyből megy a farokméregetés. :) Öngól gyanús.
júl. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!