Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet biciklizés közben a...

Lehet biciklizés közben a hátamon kenguruban a baba?

Figyelt kérdés
Kedves férjem találmanya
júl. 4. 19:41
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
44%

16-os, es mit csinalsz, ha a gyerek utalja a babakocsit, de azert ki kene vele mozdulni?

Na en ezert hordoztam kizarolagosan 8 honapos koraig. Es amugy en meg csak nem is szerettem oszinten szolva, mert rohadt faradt voltam, hiszen alig aludt ejszaka es nem esett jol cipelni a hatamon se, de ha menni akartam valahova, akkor ez volt es kesz. Babakocsiban sirt.

Aztan kesobb megszokta azt is szerencsere,mindig probaltam beletenni, tologatni, hatha, de ido volt 🤷‍♀️

Van, aki meg szimplan szereti a hordozast, azert csinalja. Es ezzel nincs is semmi baj, nem alapvetoen a hordozas a gond.

júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%

Nemhogy veszélyes, de még a rendőr is megbüntetheti, ugyanis a KRESZ világosan leírja, hogyan szállítható gyermek kerékpáron.



54. § (8) bekezdés: "Kerékpáron utast szállítani – az (5) bekezdésben foglalt kivétellel – tilos."


54. § (9) bekezdés: "Kerékpáron a tizennégy évnél idősebb kerékpáros egy, tíz évnél nem idősebb gyermeket szállíthat, ha a kerékpárt e célra kialakított biztonságos ülés vagy erre a célra kialakított utánfutóval látták el."

júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
7%

Azon nem csodálkozom, hogy még egy ártatlan kérdést is lepontoznak itt, azon már inkább, hogy egyetlen ember válaszolt a sok lepontozó közül arra, hogy miért veszélyes szerinte. Állítólag ráesik az ember a babára... Én még nem láttam olyat, hogy valaki kerékpárról eséskor a hátára esett volna, nem is igazán tudom elképzelni hogyan lehet olyat, de ezzel az erővel akkor bármilyen módon veszélyes gyereket szállítani, hiszen ha oldalra esik, előre esik valaki a biciklivel, akkor is simán megsérülhet a gyerekülésben ülő gyerek is.

Egy pár hónapos baba meg nem tud ülni gyerekülésben és becsatolni se lehet úgy, hogy ne essen ki. Nem babákra vannak azok méretezve.

júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%
#23 a plusz súly miatt a hátadon te nyilván előre fogsz esni, de aki hisz a fizikában és a gravitációban az máshogy látja.
júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
77%
8-as, szerinted, vajon miért veszélyes gyerekkel a hátadon bringázni??? Ehhez tényleg diploma kell?
júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
79%
23, akkor nem viszed bicajon, az isten megáldjon már. Nem kell kinyírni azt a gyereket, ha már megcsináltad.
júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
69%

#23!

Ha a kerékpáros balesetet szenved, a hátára kötött gyerek közvetlen veszélynek van kitéve. Esés esetén a gyerek nem rendelkezik saját védőfelszereléssel, és súlyos sérüléseket szenvedhet.


A hátára kötött gyerek megváltoztatja a kerékpáros súlypontját, ami nehezíti az egyensúly megtartását. Ez különösen problémás lehet éles kanyaroknál, hirtelen manővereknél vagy vészhelyzetben.


A kerékpáros mozgásában korlátozva lehet, mivel a gyerek jelenléte akadályozhatja a szabad mozgást és a gyors reagálást, ami szükséges a biztonságos biciklizéshez.


A gyerek hátul van, így a kerékpáros nem tudja folyamatosan figyelni, hogy a gyerek jól van-e. Egy hirtelen mozdulat, sírás vagy rosszullét esetén a kerékpáros nem tud azonnal reagálni.


A kerékpáros hátára kötött gyerek plusz terhelést jelent, ami hosszú távon kimerítő lehet, és csökkentheti a kerékpáros koncentrációját és reakcióidejét.

júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
A magyar kresz szerint kizárólag gyerekülésen lehet gyereket szállítani kerékpáron. Ez az egész vita teljesen felesleges, mert eleve nem is szabad kenguruban vinni a gyereket biciklin.
júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
88%

"Én még nem láttam olyat, hogy valaki kerékpárról eséskor a hátára esett volna"


Bevásárláskor a nehezebb dolgokat hátizsákban cipelem haza, és pont azért nem lépcsőzöm, hanem liftezek, mert a súly a hátamon hátrafele húz.

júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
34%

23-as, nem párhónapos gyerekről beszélünk, hanem már stabilan ülni tudóról.


És igen, kerékpár-gyerekülésbe teszed sisakkal a fején természetesen, nem magadra bmeg. :D

júl. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!