Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védönöm azt mondta, hogy a...

A védönöm azt mondta, hogy a biciklizéstöl rátekeredhet a baba nyakára a köldökzsinór. Igaz ez?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok
2008. ápr. 17. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan ezt nem hallottam, de nekem az orvos a terhesség elején azt mondta, hogy egyáltalán nem ajánlja a biciklizést várandósan.

27 hetes kismami

2008. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia! az előttem íróval nem értek teljesen egyet. nekem magasabb lett picit a cukrom és testmozgásként a nődokim mondta, hogy laza szobabiciklizés is jó a mozgás pótlására. persze gondolom a terep cangázás nem javallott :))))). mindenesetre nem hallottam ilyet, hogy a biciklizéstől a baba nyakára tekeredne a köldökzsinór. ettől még lehet igaz.

üdv

31 hetes mami :)

2008. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a biciklizés azért nem javasólt, mert ha elesel többnyire előre a pocidra esnél.a szobabiciklizésnél persze nem áll fenn az esés veszélye :)

boldog babavárást

2008. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 6 héttel a szülés előtt tettem el a biciklit, addig mindenhova azzal mentem. Nem terepen persze. Az orvosom azt mondta, az a veszélye, hogy a nagy pocak miatt megváltozhat az egyensúlyérzékem, ezért esetleg könnyebben elesek. De rám bízta, azt mondta, ha óvatos vagyok és biztosan ülök a biciklin, neki nincs kifogása ellene, de jobban örülne, ha letenném. (ebben nem hallgattam rá, de nem lett semmi baj)

Arról egy szót sem szólt, hogy a köldökzsinór rátekeredne a baba nyakára! Ha ilyen veszély is lett volna, szerintem mondta volna!

2008. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez épp olyan hülyeség mint hogy a multkor azt olvastam hogy " igaz hogy a lépcsőzéstől rátekeredik a baba nyakára a köldökzsinór?"

Ha igaz lenne akkor minen kismamát úgy kéne felvontatni az emeletes házakban a lakásukba ha nincs lift. Van egy ismerősöm ő biciklivel ment be szülni faluról mert nem volt autójuk.

Nem tudom hogy honnan szedte ezt a védőnőd.

2008. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a terhességed előtt bicikliztél és hozzá van szokva a tested, akkor ezután is lehet, amíg bírod, inkább azért nem szokták a terhesség első trimeszterében ajánlani, mert nagyon sérülékeny a magzat és nehogy valami baj legyen. Ez igaz viszont minden mozgásformára. Ha a pulzusod nem megy 140 fölé és nem lihegsz, tehát tekerés közben még nyugodtan tudsz beszélgetni, akkor óvatosan lehet biciklizni.

Morzsa

2008. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!