Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes szülők nem képesek belátni, ha valami az ő hibájuk?

Figyelt kérdés
Összebarátkoztam egy ukrán sráccal, aki tavaly nyáron jött Magyarországra. Pár napja hazamentem meglátogatni a szüleimet, hoztam magammal ezt a srácot is, mivel mondta, hogy szívesen megismerné őket. A szüleimnek mondtam, hogy ne kérdezzenek a családjáról, mire apám csak azért is kérdezett, pedig mielőtt mentünk, direkt kihangsúlyoztam, hogy nem véletlenül kérem ezt. Előjött egy olyan kérdéssel, hogy a szülei is eljöttek-e Ukrajnából, mire mondta, hogy az anyukája pár éve halt meg, az apukája pedig Csernobilban dolgozott és már ő sem él. Erről apám több kérdést is feltett számára, mire a srác felállt és otthagyta. Apám meg válltig állította, hogy csak pár dolgot kérdezett, akkor miért nem mondta inkább, hogy erről nem akar beszélni (pedig pont előtte szóltam, hogy erről nem beszél szívesen).
júl. 1. 13:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
4%
És hogy mondtad? Apa anya, xy szülei meghaltak, kérlek titeket ne kérdezzétek mert neki ez fáj, vagy ne kérdezzétek a családjáról? Mert nem mindegy.. ha az előbbi, a szüleid bunkók. Ha az utóbbi, akkor a te felelősséged.
júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
13%
Mert az a lehetőség fel se merül, hogy az apa elfelejtette a kérést, ugye...
júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

7. Pedig ott volt a kérdésben. "

mielőtt mentünk, direkt kihangsúlyoztam"

És miért kellene bármit megmagyarázni? Semmi köze a reszletekhez.

júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
#2 Mondjuk indoklás nélkül se kell nagy szociális skill ahhoz, hogy ha azt mondják nekem, hogy xy-t ne kérdezzem a családjáról, mert nem szeret róla beszélni, hogy akkor abból leessen, hogy valami gond van.
júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
16%
Lehet hogy suttyó a faterja de én a kérdező helyében nem állnék össze egy ilyen titokzatos tabugyűjtemény fickóval. Miért nem lehet felvállalni a származást, a családot, a rokonságot, hogy ki él és ki nem, stb.??? Nekem sosem rokonszenves ha valaki titkolózik és tabukázik és úgy kell a társaságágban vigyázni minden egyes szóra, mint a hímes tojásra.
júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

15-ös, mi abban olyan titokzatos, hogy egy fiatal srácnak apja és anyja is meghalt már, ezek fájdalmas emlékek és nem szeretné előhozni azokat?

Komolyan mondom, itt a gyakorin nagyon összejöttek most a szociálisan nulla emberek. Vagy egyvalaki írja az összes ilyen választ és akkor nagyon aktív.

júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem azért nem képes belátni, hogy az ő hibája, mert szülő, hanem azért, mert ő ilyen ember. Vannak ilyen emberek, akik sose hibásak, csak mások vagy a körülmények a hibásak... szerintük.
júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan ilyen az apám. Próbáltuk már többször elmagyarázni neki, hogy sokszor ő a hibás és egyszerűen képtelen felfogni. Bunkón beszól másnak, vagy csak azért is mond egy olyat amit nem kéne és ha felháborodik valaki vagy mondjuk neki, hogy ez tapintatlan volt, nem érti mi a baj. Ilyen a jelleme, szerintem nehezen lehet már megváltoztatni, anyukám is mondta, hogy annyiszor próbálta már.
júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, arra még mindig nem válaszoltál, hogy elmondtad-e apádnak miért ne kérdezősködjön?
júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%
19. Semmi köze hozzá miért ne kérdezősködjön! Ez csak is az ukrán fiúra tartozik, nem szorul magyarázatra!
júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!