Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes szülők nem képesek belátni, ha valami az ő hibájuk?

Figyelt kérdés
Összebarátkoztam egy ukrán sráccal, aki tavaly nyáron jött Magyarországra. Pár napja hazamentem meglátogatni a szüleimet, hoztam magammal ezt a srácot is, mivel mondta, hogy szívesen megismerné őket. A szüleimnek mondtam, hogy ne kérdezzenek a családjáról, mire apám csak azért is kérdezett, pedig mielőtt mentünk, direkt kihangsúlyoztam, hogy nem véletlenül kérem ezt. Előjött egy olyan kérdéssel, hogy a szülei is eljöttek-e Ukrajnából, mire mondta, hogy az anyukája pár éve halt meg, az apukája pedig Csernobilban dolgozott és már ő sem él. Erről apám több kérdést is feltett számára, mire a srác felállt és otthagyta. Apám meg válltig állította, hogy csak pár dolgot kérdezett, akkor miért nem mondta inkább, hogy erről nem akar beszélni (pedig pont előtte szóltam, hogy erről nem beszél szívesen).
tegnapelőtt 13:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Apád egy suttyó. De ez nem a szülői mivoltával függ össze. Ha tudnád, munkahelyen mennyien nem képesek belátni, ha valami ők csesznek el...
tegnapelőtt 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk ha megindokoltad volna miért kéred, nem kérdezett volna. Ez a te hibád.
tegnapelőtt 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként ha viszel magaddal valakit a szüleidhez, illik előtte megbeszélni velük. Sőt, engedélyt kérni tőlük.
tegnapelőtt 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
2-es, akkor az apjának akkor kellett volna ezt megkérdeznie, amikor a fia ezt a kérést elmondta neki. Nem a fia hibája, hanem az apjáé.
tegnapelőtt 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

3-as, értő olvasás magyar nyelven nem megy?

Ha kérte őket, hogy ne kérdezzenek valamit a sráctól, akkor értelemszerűen megbeszélte, hogy odaviszi a srácot. Ha a szüleinek ez ellen kifogása lett volna, akkor kellett volna mondaniuk, nem a vendéggel bunkónak lenniük.

tegnapelőtt 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
9%
4es de a kérdező hibája. Ha már odaviszek valakit, és kérésem van az a minimum, hogy elmagyarázom miért. Itt egyes egyedül a kérdező a felelős a kialakult helyzetért. Ha ennyire nem volt képes, meg is érdemli.
tegnapelőtt 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
10%

3-as vagyok. Nem írtad, hogy MIKOR kérted apádat, hogy ne kérdezzenek a szüleiről. Mielőtt odavitted, vagy akkor, amikor beállítottatok? Ezért nem volt világos.

A modorod kifogásolható, mindjárt rátámadsz a hozzászólóra és kioktatod. Mi bajod van?

tegnapelőtt 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akkor mondtam neki, mielőtt mentünk volna, konkrétan előtte nap. Szóval nem akkor, amikor már ott voltunk
tegnapelőtt 14:01
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

"Erről apám több kérdést is feltett számára, mire a srác felállt és otthagyta"


A srác mondta apádnak, hogy nem szertetne erről beszelni?

tegnapelőtt 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

Így már érthető. Köszönöm, hogy pontosítottad.


A kérdéshez annyit tudok hozzáfűzni, hogy ha a felnőtt gyermekem megkér valamire (betartható dolgokra szokott megkérni), akkor azt teljesítem, és nem írom felül a kérését.

Kinek jó az, ha nem veszem figyelembe? Senkinek.

tegnapelőtt 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!