Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért nem képesek...

A szülők miért nem képesek ezt belátni?

Figyelt kérdés
A párommal össze szeretnénk most költözni. Sajátra gyűjtünk már egy ideje, így hogy még mind a ketten otthon lakunk, de egyre nehezebb külön lenni, úgyhogy lassan a költözés mellett döntünk. A párom szülei felajánlották, hogy költözzünk össze náluk, nagyon leadni sem kellene pénzt, legalább tudunk jó sokat félretenni. Szeretek náluk lenni, de mégis tartok ettől a helyzettől több ok miatt is. Így szívesebben mennék albérletbe, csak jobb lenne kettesben. Ahogy ezt megemlítettük mindenki kiakadt az én meg az ő családjában is, hogy kb. hülyék vagyunk, mert így soha nem lesz sajátunk. De szerintem meg még többet is érnénk, mert jelen helyzetben rengeteg elmegy utazásra/benzinre hogy járkálunk egymáshoz (havi 30-40 körül minimum) plusz így hogy nincsenek konkrét kiadásaink nehezen is spórolunk, mert mivel nincs "kötelezettség" így könnyebben elköltjük a pénzt felesleges dolgokra is sajnos. Havonta ketten keresünk 200 körül, utánajártam mindennek, havi kiadásunk albérlet (30.000)+rezsi(40.000)+kaja, költségek(50.000) szóval olyan 120 ezer körül lenne, szóval tudnánk félrerakni is, még szinte többet mint amit így itthon lakva, mert nem kellene állandóan tankolni, vonatozni, meg ha együtt lehetnénk minden nap, akkor kevésbé járkálnánk ide-oda (mozi, pizzéria stb.) Szóval szerintem nem lenne annyira felelőtlen döntés, de a családban mindenki ellenzi. Szerintetek is hülyeség?
2013. máj. 9. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem igen főleg az indok levezetésed elég gyerekes, bár én az anyós jelöltőz sem költöznék oda.
2013. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Én anno 5 éve azért költözött a barátnőm ide hozzánk mert mi így tudtunk összegyűjteni annyit hogy egy saját házat tudjunk venni. A barátnőm innen jobban betudott menni dolgozni, albérletbe is mentünk volna de ott tuti elment volna havi 120 ezer ahogy nálatok is, nekünk összesen a keresetünk volt durván 200 ezer, de mellette nekem 20 ezer is elment ugye az autó fenntartására is, mert én sajnos csak azzal tudtam menni dolgozni, vonat, nem volt oda, busz is csak átszállással, autóval meg 30 perccel rövidebb az út plusz le is tudtam vágni egy jó nagy kerülőt. A barátnőmnek meg volt közvetlen járata.

Nálunk igazából a ház már meg volt, de sajnos lakhatatlan állapotban volt a fele, ezért a felét teljesen le kellett rombolni és újat építeni, azzal sem volt gond, mert akitől ezt örököltem ő sok mindent beszerzett már szinte hozzá, nekem csak embert kellett meg néhány apróságpt, de arra az egészre is 4 millió ft ment el, és mi csak úgy tudtuk összespórolni ha a szüleimnél laktunk rendesen.

Nálunk nem volt gond, külön lakrészünk volt, csak a konyha volt közös, anyám örült hogy a barátnőm főzött amikor ráért, mert akkor nem neki kellett, meg ők ilyen szempontból nagyon jól kijöttek mert szinte egymást tanították, barátnőm megtanulta a régebbi fajta ételek elkészítését, főleg a nagyon jó bevált recepteseket, anyám meg az újabbakat tudta jól megtanulni így.

Nekünk ez bevált. Mi így költöttünk kevesebbet, mert mi csak a rezsi egy részét adtuk be, mivel a tüzelőanyag 70% át én szerzem be mivel asztalos vagyok és mindig tudok hazavinni faanyagot így az ingyen volt, már ezzel is spóroltunk sokat, a kaját meg úgy oldottuk meg hogy egyik héten mi vásároltunk be másik héten anyámék, és csak a napi kenyerünket meg az egyebeket vettük külön külön. És beosztottuk hogy ki mennyi pénzt tegyen el havonta amit elkölt ruhára, stb.. A többi meg ment a házra.

Mi elvoltunk már 2 éve itt élünk, igaz hogy még van mit melózni de már nem olyan sürgősek ezek és így maszek pénzemből meg a túlóra pénzemből plusz a bónusz pénzemet költjük tovább a házra ami megmarad a fizetésből elosztjuk arányosan és arra költjük amire akarjuk, de van amikor azt a pénzt is még a házra költöm, persze a saját részem, de volt amikor nappalit csináltuk, dekorációk meg ilyenek azt a barátnőm vette meg. A bútorok szinte ingyen voltam, mert én szemét hulladék lapokból raktam össze, bútorra szinte nem is költöttem, csak azt amit megvettem lapot meg hozzá a szükséges dolgokat, vagy ami megmaradt a melóhelyen és elhasználhattuk saját dolgokra. És a legtöbb dolgot ismerősök csinálták itt, baráti áron.

Nekünk ez a része így megérte.

2013. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem hülyeség!

Nem élhetik a szülők helyettetek az életet!

Munkátok van, jövedelmetek van, lakva lehet ki ismerni egymást!

Két generáció együtt, szinte mindenhol meg mérgezte a kapcsolatokat.

Annyiból félre nem nagyon tudtok, de lakáshoz jutni csak majd szülői segítséggel, vagy normális banki hitellel tudtok majd később. (a szülők megértik majd)

Én is szülő vagyok, két felnőtt lány, párjukkal mind kettő külön kezdett, és elfogadtam!

Szeretetben él mindenki!

Segíteni meg bár honnét lehet, meg kell is!

(lehetőségünkhöz mérten)

Sok boldogságot!

2013. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

A 120ezer reális lehet, sok még jócskán lehet belőle lefaragni.


Mi 30-ért laktunk két szobás bútorozatlanban. Vettünk energiatakarékos hűtőt, mosógépet (ez utóbbit használtan, bagóért), laptopjaink vannak, a 3ezret nem érte el a villanyszámlánk. A víz 4-5 körül mozgott.

A közös költség sajna sok volt a fűtés gázátalány miatt: 28 körül. Ennél vannak ugye olcsóbbak, meg elég egy szobás lakás is egy párnak.

A kaján megint sokat lehet spórolni, ha városban laktok, akkor úgyis van szuper- és hipermarket dögivel, tudni kell, mi hol olcsó, máris több marad tartalékba.

Mi most sajnos visszakényszerültünk egy ideje a szüleimhez, semmi pénzért nem maradnék itt, sem az ő szüleinél tartósan, mert a külön élet minden pénzt megér!!!

Szóval nem vagy felelőtlen, minekünk is ezt mondták apámék, egy darabig nem is szólt hozzám, mert el mertem költözni.

2013. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van már amúgy másfél milliónk félre téve, szóval nem a nulláról indulnánk. De persze mindenképp hitelt kell majd felvennünk előbb-utóbb ha tényleg sajátot akarunk, csak ugye ahhoz is már 25-30% önerő kell, szóval valamennyit még muszáj összeszednünk az önerőre meg egyebekre.

De egyelőre tanácstalanok vagyunk, hogy mi legyen, próbálunk mindent átgondolni.

2013. máj. 9. 22:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szerintem nálunk is sértődés lenne belőle egy időre biztos, hogy el merek költözni..
2013. máj. 9. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!