Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám panaszkodik, hogy...

Anyukám panaszkodik, hogy alig beszélek vele, de ha mesélek neki, akkor nem figyel, vagy nem érdekli. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyu nagyjából szabályosan hetente egyszer összeveszik velem, vagyis leszíd, hogy én semmit nem mondok el neki, és hogy túl hallgatag vagyok. De ha valamit esteleg megbeszélnék vele, akkor sokszor nem is figyel rám.

Például a múltkor hazajöttem egy második randiról egy sráccal, és nagyon kettős érzéseim voltak vele kapcsolatban. Csak anya volt otthon, gondoltam mesélek neki. Éppen főzött, megkérdeztem, mit segíthetek, leültem krumplit hámozni, és közben elkezdtem neki mesélni a randiról meg a srácról. Egy idő után odaült az asztalhoz a telefonjával, majd rám nézett, és megkért, hogy kicsit hallgassak el, mert a saját gondolait sem hallja. Majd hívta a barátnője, úgyhogy befejeztem a vacsorát, hazaértek a többiek, ettünk, szóval így a pillanat elmúlt. Később este megkérdeztem, hogy mit gondol a dologról, és azt mondta, hogy nem érti miért vele beszélem ezt meg, és hogy akkor minek vannak barátnőim.

Általában mindig kb így járok. Nem tudom, hogy csak rossz időt választok-e, vagy hogy akkor miért szúr le, hogy ő nem tud semmit.

(19 vagyok)



jún. 29. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szégyellem magam, ahogy olvasom anyád viselkedését. 16 éves fiam van és boldog vagyok minden percben, amikor megosztja velem a kis életének az eseményeit, az érzéseit, gondolatait, hogy mik történtek vele.


Anyudnak mondd legközelebb, ha megint beléd áll, hogy nem mesélek neked semmit, úgyse érdekel, nem figyelsz rám, a telefonodat nyomogatod. Ennyi.


Nem érdemli meg a bizalmadat. Nagyon sajnálom!

júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha anyád megint veszekedni kezd, akkor szimplán közöld vele, hogy: anya, ha mesélni akarok valamit, akkor az téged nem érdekel, meg "minek vannak barátnőid" meg nem figyelsz, de ha emiatt nem mondok semmit, akkor meg veszekedsz. Döntsd el légyszíves, hogy mit akarsz, mert ez így nagyon nem fair.


Ha tovább csinálja ugyanezt, akkor nem foglalkoznék vele többet. Nem mondanék el semmit, ha meg elkezd veszekedni, ignorálnám. Csak megunja egy idő után. Tipikus mártírkodás ez, hogy ha X akkor az a baj mert miért nem Y, ha Y akkor meg az a baj, mert miért nem X. Fárasztó és idegörlő, de tényleg az a legjobb, ha az ember ignorálja, mert ha emiatt nem kap anyád figyelmet, akkor egy idő után csak leszokik róla, mert minek csinálja, ha nem éri el azt, amit akar.

júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
66%

Huzd le penzzel amikor csak tudod aztan allj a labadra es koltozz el.

Megvaltoztatni nem fogod sem most sem kesobb.

Kar idot es energiat pazarolni ra.

Magadat epitsd

Tanulj

Ismerkedj

Koltozz egy pasihoz

Erossodj meg, es Koltozz tovabb.

Ne fuggj masoktol

júl. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!