Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám panaszkodik, hogy...

Anyukám panaszkodik, hogy alig beszélek vele, de ha mesélek neki, akkor nem figyel, vagy nem érdekli. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyu nagyjából szabályosan hetente egyszer összeveszik velem, vagyis leszíd, hogy én semmit nem mondok el neki, és hogy túl hallgatag vagyok. De ha valamit esteleg megbeszélnék vele, akkor sokszor nem is figyel rám.

Például a múltkor hazajöttem egy második randiról egy sráccal, és nagyon kettős érzéseim voltak vele kapcsolatban. Csak anya volt otthon, gondoltam mesélek neki. Éppen főzött, megkérdeztem, mit segíthetek, leültem krumplit hámozni, és közben elkezdtem neki mesélni a randiról meg a srácról. Egy idő után odaült az asztalhoz a telefonjával, majd rám nézett, és megkért, hogy kicsit hallgassak el, mert a saját gondolait sem hallja. Majd hívta a barátnője, úgyhogy befejeztem a vacsorát, hazaértek a többiek, ettünk, szóval így a pillanat elmúlt. Később este megkérdeztem, hogy mit gondol a dologról, és azt mondta, hogy nem érti miért vele beszélem ezt meg, és hogy akkor minek vannak barátnőim.

Általában mindig kb így járok. Nem tudom, hogy csak rossz időt választok-e, vagy hogy akkor miért szúr le, hogy ő nem tud semmit.

(19 vagyok)



jún. 29. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az indokot mért nem neki mondod? Teljesen konkrétan idézd vissza, mikor nem figyelt. Lehetőleg minél többet, fel is írhatod, mert egyet még csak kimagyaráz. És ugyanez fordítva is: mikor beszélnél és nem figyel, azonnal figyelmeztesd, hogy na ezért nem mondasz neki semmit. Egyébként meg törődj bele, és tényleg a barátnőiddel beszélgess, anyád nem alkalmas rá.
jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván a barátnőimmel szoktam beszélgetni, de anya ettől függetlenül folyton veszekszik velem, és ha elmondom neki, hogy nem figyel rám, csak azt mondja, hogy hát igen, sok a dolga, és nehéz 3 gyereket nevelni, amit megértek, és igyekszem segíteni neki, de igazából nem látom a veszekedés okát. Nem tudom mi lenne a megoldás.
jún. 29. 19:28
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy tudomásul veszed, hogy anyád ilyen, és nem futsz olyan szekér után, ami nem vesz fel. Soha nem fogsz tőle szeretetet kapni, képtelen rá. Erre való a párkapcsolat.
jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem egyforma az érdeklődési körötök és egészen eltérő problémáitok vannak, amik a másikat untatják.
jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem csak kötekedik veled, nincs igénye végülis hogy kommunikálj vele!

Csak vitázni akar es kitámadni valamiért alaptalanul, mert benne fortyog egy csomó rossz érzés gyerekkorától es per pill rajtad vezeti le

jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Tipikus mártírkodás anyud részéről.

Szerintem direkt nem figyel, hogy később legyen mit felhánytorgatni.

jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kapcsolatom is ilyen volt anyámmal mindig is. Annyi különbséggel, hogy én őszinte vagyok hozzá és megmondom, minek kérdezed, ha úgyse figyelsz rám?
jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is. Nem is meséltem el neki semmit.
jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyám dettó ugyanez. Állandóan a telefonját nyomkodja, ha mondok neki valamit nem figyel rám, néha-néha visszakérdez hogy "mi?"

Szóval én sem mondok már neki semmit sem, és időnként odavágja nekem hogy én olyan titokzatos vagyok, soha nem mondok el semmit.

jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csodás! Tudod mit? Akkor főjön anyád a levében, ne zavarjon, hogy leszid. Úgyse vele kell leélned az egész életed.
jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!