Mit tennél, ha azt feltételeznéd, hogy az egyetemista gyereked meglopott?
Otthon egy pénztárca eltűnt, amiben tartottál valamennyi pénzt.(Egyébként azért, mert mindig leveszed a pénzed a kártyáról, mindenütt kp-t használsz)
Az egyetemista gyerekedre gyanakszol Élete során sokszor kaptad hazugságon, de leginkább csak a jegyeivel kapcsolatban, és soha nem volt olyan hazugság, ami arra ment volna ki, hogy pénzzel lehúzzon. Lopni se lopott. Függősége tudomásod szerint nincs. Sokat nem tudsz róla, hogy mit csinál, amikor nincs otthon, ne nagyon avat be a dolgaiba, ha kérdezed, hogy mi van vele, akkor sokszor leráz azzal, hogy semmi. Konkrétan bizonyítékod nincs ellene.
A gyanú abból adódik, hogy nem találtad meg a pénztárcát azután, hogy a gyereked visszautazott a kollégiumba. A házban rajtad kívül a gyerek apja él, aki az élettársad, aki hosszabb ideje táppénzen van, otthon tv nézésen kívül szó szerint semmit nem csinál, nem megy bevásárolni, tényleg, semmi(mondjuk egészségesen se csinált soha semmit otthon, szóval ez nem változott), csak orvoshoz megy el. Régebben masszívan ivott, de már évek óta nem. Szerinted nem ő a tettes.
A gyereked azt állítja, hogy nem ő vitte el a pénztárcát, amiben a pénz volt, sőt, azalapján, ahogy leírtad a pénztárca kinézetét, ő még azt életében nem látta az elmondása alapján.
Szóval, mit teszel, ha azt hiszed, hogy a gyereked volt az elkövető, de nincs bizonyítékod?
Én a gyanúsítást a helyedben szakemberre bíznám.
Nyugodtan tehetsz rendőrségen feljelentést, családon belüli vagyoni ügyben bármikor vissza lehet vonni a feljelentést, ezzel vége a büntetőeljárásnak. Szépen beidézik tanúnak az élettársad (ő a kriminalisztika elvei szerint a gyanúsabb), a gyereked akkor ha a rendőrségnek nem egyértelmű , hogy élettársad volt.
Egy vizsgáló meg pár kérdésre adott válaszból, viselkedésből simán megállapítja, hogy melyik lopott. Pl. Reid módszernél csak 7% információ származik a gyanúsított által elmondottakból, 38 százalék abból hogyan mondja, milyen hangszínben, 55% meg a testbeszédből.
Egy nem használt kabát belső zsebébe tettem vészhelyzetre egy kis dugipénzt. Mikor kerestem a belső zsebben nem volt ott. Mindenki gyanús volt, de senkiről sem tudtam elképzelni, hogy ellopta, vagy véletlenül megtalálta, és szó nélkül elvette volna. Jóval később a szekrény aljában a kabát alatt pár bankjegyet találtam, belenyúlok a belső zsebbe, semmi. Véletlenül az ujjába tettem, ott még volt belőle.
Talán te is máshová tetted, vagy letetted egy pillanatra valahová, mert pl. megzavartak és ottmaradt. Ha elől hagytad valahol, a besurrano tolvajt -aki ismerős is lehetett- nem zárnám ki.
Nem kellene elfelejteni, hogy az "alkoholista" már 7 éve nem iszik.
Szerintem vagy előkerül valahonnan, vagy valaki más is járt ott, csak nem vették észre, és alkalom szülte a tolvajt.
Egyszer anyám engem is meggyanúsított lopással (5000 forint akkor nagy pénz volt).
Rengeteget sírtam, mert senki nem hitte el, hogy nem én voltam.
Azt kaptam, hogy biztos azért sírok, mert lebuktam.
2 vagy talán 3 évvel később kiderült, hogy apám volt, akkor már a fizetésemhez, meg anyám "dugi pénzéhez" is mindig hozzányúlt, de a mai napig nem kért senki bocsánatot.
Ez volt 15 évvel ezelőtt.
Ezzel csak azt akarom írni, hogy ha nem a gyerek volt, és őt gyanúsítjátok, akkor az hatalmas tüske marad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!