Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam minden évben több...

A fiam minden évben több hétre külföldre megy nyaralni, jogos, hogy jobban támogatom a lányom?

Figyelt kérdés
Van egy fiam és lányom 30 évesek, a fiam vállalkozó, a lányom beosztott, kevesebbet keres de nem tudom pontosan mennyit keres a fiam. 1 éve megromlott a viszonyom a fiammal, nem bezsélunk. Van egy "felesleges "lakásom, ahová beköltöztetném a lányom, mert szakított vele a párja akivel élt. A fiam albérletben lakik (előtte ő lakott az üres lakásban)jobban tud a mai világban boldogulni, mint a lányom. Például minden évben több hétre elmegy kulfoldre, vállalkozó és többet, keres mint a lányom, aki tiszta anyja. Szülőként érthető, hogy a felesleges lakásba beköltöztetem a lányom?
2023. nov. 1. 21:15
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

ha most hasonloan oldod meg mint amikor a fiad lakott ott akkor nincs gond.

pl irtal valamit higy a fiad x ideig lakott az ures lakasban de fizetett a lanyodnak valami minimalisat? Akkor most legyen forditva. Tekintve ha a fiad nem havi 200.000et csak mondjuk 50.000et adott a lanyodnak akkor ez most is meg fogja erni a lanyodnak. Lanyod meg lemeccselheti a tesojaval hogy az most elfogadja e vagy sem.


A kulfoldi nyaralasrol meg az a velemenyem es sajat tapasztalatom is, hogy nem mervado, hogy ki mennyibol es hop nyaral. En is beosztott vagyok es keveset keresek, de amig nem voltak gyerekeim addig minden evben kigazdalkodtam, hogy mehessunk kulfoldre ket hetre es ott ne kelljen nyomorognunk. Es meg itthoni wellnesre is futotta mellette evente egyszer. Egyszeruen jol kellett takarekoskodni.


Tudod amugy teljesen helyenvalo ha pl most a lanyod van megszorulva es kicsit ot tamogatod jobban, de hosszu tavon figyelj az egyenlosegre es igazsagossagra, mert ha ez nagyon eltolodik az ilyen elkepzeleseid miatt hogy mert a fiam kulfoldon nyaral es vallalkozo...es ezert alapnak veszed hogy ot hanyagolod. Akkor mikor oregszel es raszorulnal segitsegre, apolasra lehet o is igy fog gondolkodni anyam tolta penzzel a tesom akkor menjen o es apolja en ugyan nem...es hidd el az nagyon rosszul fog esni.

2023. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
23%

Tényleg az a kérdés, hogy normális-e azt támigasd, aki sokkal szarabb helyzetben van, mint más???

Ez most komoly?

2023. nov. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
76%
32es és az komoly, hogy a fiút bünteti, mert a lány életképtelen?
2023. nov. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, őszintén szólva nem szeretnék olyan családban élni, ahol egy jómódú ember vagy akármelyik családtagja azt számolgatja, hogy a testvére mennyivel tartozik neki, ha beköltözik az anyja lakásába.


Hála Istennek, nálunk nincsen ilyen.

2023. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
70%

Már alapból az szánalmas, hogy a fiad a testvérének pénzt fizetett, hogy a te lakásodban lakhatott.


Ha a jólmenő vállalkozó fiad meg tényleg azt számolgatná, hogy mennyi pénzzel jön neki a testvére a lakhatásért az anyja lakásában, az meg überszánlamas.


Mi négyen vagyunk testvérek, mindannyian megélünk valahogy, de vannak anyagi különbségek, egyik tesóm multinál felsővezető, egy másik meg falun él, gazdálkodik.


Mégsem turkálunk egymás zsebében. Tudomásom van arról, hogy a szüleim milliókkal segítették a falun élő testvérem építkezését, de eszemben nincsen rákérdezni, hogy mikor mennyit adtak neki.


Miért? Mert én jól megélek a fizetésemből, és engem is segítettek anyagilag szüleim, amikor szükségem volt rá. Eszemben nincsen a tesóm vagy a szüleim zsebében turkálni, mert abból csakis a probléma van.

2023. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
83%
Nem tartom annak, 2 gyereked van, az h a lányod életképtelen miért a fiad hibája? Neki ugyanúgy jól jönne a segítség. Add el a házat és oszd el a pénzt, mindenki úgy gazdálkodik vele ahogy akar. Sose értettem ezt a hozzáállást.
2023. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Derjaderja ***** válasza:
32%

26. Nem teljesen értem a kérdést, de szerintem bonyolult lenne kibogozni és off is. Ha nagyon érdekel, írj privátban.

A phd rész eltartás szempontból nem releváns mert egyéni fokozatszerző voltam, vagyis keveset, de én fizettem érte.

2023. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!