Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam minden évben több...

A fiam minden évben több hétre külföldre megy nyaralni, jogos, hogy jobban támogatom a lányom?

Figyelt kérdés
Van egy fiam és lányom 30 évesek, a fiam vállalkozó, a lányom beosztott, kevesebbet keres de nem tudom pontosan mennyit keres a fiam. 1 éve megromlott a viszonyom a fiammal, nem bezsélunk. Van egy "felesleges "lakásom, ahová beköltöztetném a lányom, mert szakított vele a párja akivel élt. A fiam albérletben lakik (előtte ő lakott az üres lakásban)jobban tud a mai világban boldogulni, mint a lányom. Például minden évben több hétre elmegy kulfoldre, vállalkozó és többet, keres mint a lányom, aki tiszta anyja. Szülőként érthető, hogy a felesleges lakásba beköltöztetem a lányom?
2023. nov. 1. 21:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
25%
Nem
2023. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Előtte a fiam lakott a lakásban a párjával, miközben a lályom albérletben. A fiam fizetett neki valamennyi összeget.
2023. nov. 1. 21:17
 3/37 anonim ***** válasza:
23%
Nem jogos
2023. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

A nővérem féltestvérem, vagyis a szüleim lakásából csak egy negyedet örökölne.

Anyukámék kifizették már a lakásból, ne legyen ezzel gond.

DE

Mivel a nővérem kicsit "szerencsétlen" az életben, minimálbért keres eladóként, nekem viszont jó munkám van és "jól házasodtam", anyukámék megkértek (anyu, pedig nekünk az apukánk közös), hogy ha a nővéremnek nem lesz hol laknia (mert erősen benne van a pakliban, hogy így végzi), akkor engedjem át neki a lakást, lakhasson benne.

Nekem úgyis lesz mindig hol laknom, ő jobban rászorul.


(Azóta sikerült egy árverés félén venni a nővéremnek "fillérekért" egy lakást vész esetére, úgyhogy így rendeződtünk végül)

2023. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%

Érthető, hogy a lányod beköltözhet egy üresen álló lakásba, ha szüksége van rá, teljesen mindegy hogy közben a fiad mit csinál. (Főleg hogy korábban a fiad is lakott ott).


Viszont a többi sallang nagyon nem érthető, és nagyon nem ok ahogy gondolkodsz.


"Tiszta anyja" - semmi köze ahhoz melyik gyereked miben támogatod

"minden évben több hétre külfödre megy" - megdolgozott a pénzéért, arra költi amire akarja, semmi közöd hozzá

"többet keres, mint a lányom" - szintén semmi közötök hozzá, mindenki a maga szerencséje kovácsa

2023. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Derjaderja ***** válasza:
75%

Abszolút jogos, már ha jól értem és most üresen áll a ház. Szerintem a saját lakásodba amúgy is azt költöztetsz akit akarsz. Még csak nem is örökbe adod neki.


Nálunk két lakásuk volt a szüleimnek, a másikban először a nővérem lakott 7 évet és addig én velük laktam. Utána tesóm a párjával elköltözött, akkor én használtam (Egyébként véletlenül hasonlóan) 7 évig, aztán én az uramhoz költöztem.


Logikus hogy a szülő azt a gyereket segítse, aki rászorul. Pláne ha a másik rá se hederít.

2023. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%
Ha a fiad már lakott ott korábban, akkor szerintem az nem gond,ha most a lányod is lakik ott valamennyit. De a támogatással kapcsolatos logikád nem állja meg a helyét. Általában véve egy gyereknek nem azért adunk valamit, mert épp jobban rászorul, mint más. Hanem adunk, mert a gyerekünk, szeretjük, és mert van miből adni. A lányod lehet, hogy sokkal lustább, vagy kevésbé sikeres szakma érdekli, ezért keres kevesebbet. Vagy esetleg jobban szeret bulizásra, tárgyakra, ruhákra költeni, ezért nem tud menni nyaralni. A fiad meg lehet, hogy sokkal szorgalmasabb, takarékosabb, megfontoltabb, és sikerült egy kemény, de jól fizető szakmát megtanulnia, és kigazdálkodnia a rendszeres nyaralást. Szülőként szerintem gáz életkörülmények alapján meghatározni, hogy kinek mennyit adjunk. Párom szülei ugyanannyi pénzt adnak külföldön élő fiuknak, mint az én páromnak, aki itthon él, és kevesebbet is keres valamennyivel. Míg az én szüleim az otthon elő öcsémnek 30 ezres cipőket és ruhákat vesznek, hiába felnőtt és van saját keresete, úgy veszik, hogy ez a normális. Engem mértékkel támogatnak, de a külföldön élő nővéremet már sehogy sem. Mert hogy szerintük aki külföldi, az gazdag.
2023. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
54%
Ha a gyerekeknek szüksége van a támogatásodra és ezt megengedheted magadnak akkor tedd meg tiszta lelkiismerettel. A fiad max szóváteszi, de semmi köze ahhoz, hogy te mit csinálsz, amíg neki nem ártasz.
2023. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%

A leírásból nekem úgy jött le, hogy a lakás üres, így menne oda a lányod, nem ezért lakik albérletben a fiútestvér.

Miért lenne gond, hogy odamegy a lány? JELENLEG neki van szüksége támogatásra. Feltételezem, ha a fiadnak lennének nehézségei, mellé is odaállnál, AKKOR.

Ráadásul ha a fiadék ketten vannak, ott a párja részéről is van/lehet segítség, míg a lányod most szakított, nyilván ő hagyta ott a pasi mellett a közös albérletüket, egyből nehéz is lenne egymagának egy fizuból normális albit találni.

Szóval teljesen jogos szerintem hogy most a lányodat támogatod.

2023. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
14%
Ha anyagilag emgengedheti és nincs szüksége támogatásra akkorlogikus hogy nem őt kell már támogatni.
2023. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!