Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám jogosan ordibál velem...

Anyám jogosan ordibál velem mert gyógyszerre költöttem a pénzem?

Figyelt kérdés

Szerda óta nagyon rosszul vagyok, egy elég keény megfázást sikerült benyelnem. Anyám csak és kizárólag az algopyrinben hisz, más gyógyszer nála szóba sem jöhet, szerinte azok kamu szarok. Tegnap reggel alig kaptam már levegőt és felhívtam őt (munkában volt), hogy hol van a Neo Citran, amit anno 2 éve vettünk. Elmagyarázta kb-ra a helyét hogy merre lehet, de 1 óra keresés után feladtam, mert nem találtam sehol sem a szekrényben ezért kimentem és vettem egy újat 4500 ft-ért mert muszáj volt bevennem belőle. Teljesen kiakadt rám, hogy hogy lehetek ennyire hülye, hát ott kell lennie a helyén, meg amúgy is miért nem algopyrint használok. Egy fél óra keresés után megtalálta, de sokkal jobban el volt rejtve, én soha nem találtam volna meg... Azóta még mostanáig is üvöltözik róla velem és olyanokat mond, hogy szúrjam ki a szemem mert nem látok tehát akkor mi szükségem van rá...

Aztán ugyanezt csinálta azzal is, hogy vettem egy Otrivin extra orrsprayt ma 3500 ft-ért, mert kibírhatatlan már a bedugult orrom. Erre Ő meg leugoatott, hogy miért nem Nózit vettem 300ft-ért a DM-ben, hát ugyanaz a hatása. Még most is üvöltözik velem...

Aztán most eszembe jutott, hogy kéne az elektromos fogkefémnek venni egy új fejet ha abbamarad a betegségem, meg amúgy is április óta ugyanazt a fejet használom, már ideje lenne lecserélni. Erre anyám üvöltözik velem, hogy ne merészeljek még arra is költeni mert HÓTBIZTOS hogy vettünk tartalék fejet, de én egyáltalán nem emlékszem erre, a doboza meg teljesen üres a fogkefének. 1 óra közös keresés után én feladtam mert sehol nincs meg az a hírhed pótfej, de anyám köti az ebet a karóhoz, hogy biztos van valahol, de én a fejemet tenném rá, hogy nincs mert emlékeznék rá ha vettünk volna.

Azért is mérges rám, mert ámbár a saját pénzemet használom, már 1 éve nem dolgozom és nincs bevételem és nem akarja, hogy költsem feleslegesen a pénzem és szerinte ez mind felesleges kiadás. Jogosan van kiakadva?



2023. okt. 7. 18:16
A kérdező szavazást indított:
Jogosan van kiakadva anyád.
Nem jogos a kiakadása.
98 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen nő mi a fsznak szül gyereket? Pláne aki olyan szarrágó, hogy a gyerekétől sajnálja a gyógyszert mert drága.
2023. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

A Nózinak nem ugyanaz a hatása.

Istenem, az én anyukám patikában dolgozott, ő két kézzel hozta a legújabb gyógyszereket nekem, és tudta is, hogy mi mire jó.


2 éve elveszítettem őt. Akkor is tudtam, hogy mekkora áldás ő, de most még jobban, hogy már soha többé nincs anyukám...

2023. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi, de elmebeteg anyad van...
2023. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

Off

A Neocitran helyett egy paracetamol meg forró tea és citrom pont ugyanazt a hatást éri el, csak nem kerül annyiba. Az Otrivin xylometazoline tartalmú orrcsepp, gyorsan fuggest okoz. Helyette tengervizes orrcsepp vagy nagyanyaink meleg folyadék feletti inhalációs ingyenes modszere szerencsésebb.



On


Mondjuk arra koltod a pénzed, amire akarod, de ha egy éve nem dolgozol mar, akkor nyilván nagyon nem jarulsz hozzá az otthoni életedhez anyagilag, gondolom anyad azert akad ki. Valószínűleg arra is így reagálna, ha orvoshoz mentél volna és antibiotikum kellene

2023. okt. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Akkor valószínűleg nem velem van a baj.

#1: Nem volt mindig ilyen, kb 10 éve áll fent a mostani gondolkodásmódja.

#4: NeoCitrannál lehet tényleg igazad van, az orrcseppnél nem félek függőségtől viszont az orrnyálkahártya védelem nem árthat ilyenkor. Sajnos igazad van, valószínűleg az antibiotikumra is így reagálna.

2023. okt. 7. 18:49
 6/28 anonim ***** válasza:
18%
A Buckingham-palotában laktok, hogy egy órát keresel valamit?
2023. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

Anyukád egyáltalán nem biztos, hogy a gyógyszerek miatt ordibál, még akkor sem, ha épp ez most az aktuális probléma.

Sokkal valószínűbb, hogy a helyzeted zavarja. Attól minden szülő stresszelne, ha a gyereke már 1 éve nem dolgozna és nem találná a helyét a világban. Az viszont már személyiség függő, ki hogyan kezeli az ilyen helyzeteket.

2023. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
18%
A gyógyszereknek iszonyúan felment az ára az utóbbi években.
2023. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
9%

"Tegnap reggel alig kaptam már levegőt"

. Akkor ez vagy nem csak egy megfázás, vagy hipochoner vagy. Normális esetben semmilyen gyógyszer nem kellene, legfeljebb sósvizes orrspray.


Egyébként jó ki kamukérdés.

2023. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

8-assal egyet értek nagyon, ilyesmit akartam írni . Itt valóban más a probléma nem a gyógyszer, csak ez jön elő a pénz miatt valószínűleg.

Szövetkezeteken keresztül is el tudsz menni dolgozni alkalmiba amíg nem találsz rendes munkát.

2023. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!