Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire gáz, hogy gyógyszerre...

Ennyire gáz, hogy gyógyszerre van szükségem?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam pszichiáternél, kaptam gyógyszert szociofóbiára. Tudom, hogy a végletekig kevés az önbizalmam, ezért alakult ki nálam ez az állandó szorongás, ami már lassan 5 éve tart. Persze nem a gyógyszertől várom a megoldást, pszichoterápiára is elküldtek, és remélem gyorsan fejlődöm annyit, hogy nem lesz szükségem sokáig gyógyszeres kezelésre. Ezt tegnap elmondtam a szüleimnek, és teljesen kiakadtak. Azt mondják, attól, hogy valaki néha ideges, még nem beteg, és hogy az orvos nem fogja megoldani helyettem a problémákat - persze mint föntebb írtam, nem is erre utazom. Rosszul érint, hogy itthon nem támogat senki, és nem is beszélhetek erről a problémámról, mert nem értik meg, mivel egyáltalán nem ismernek annak ellenére, hogy már 22 éve egy házban lakunk. Ti hogy viselkednétek ilyen helyzetben? Az ominózus beszélgetés óta mintha misem történt volna, talán anyukám hangulata nyomottabb egy kicsit, de erről nem váltottunk több szót.
2010. júl. 25. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A tagadás egy lépés az elfogadás felé. Idővel elmúlik.
2010. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Az orvos hidd el segíteni fog és nagyon bátor voltál hogy elmentél.A pszichoterápia biztos jot fog tenni.Kitartás.
2010. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
írj nekem ha gondolod.mindent mitől van ez milyen napod volt stb..milyen színű az ég amiről gondolod.ha ennyivel segíteni tudok már megérte.szerintem ez a szüleidet is megviseli csak nem tudják ki mutatni.vagy nem akarják fel fogni.védekező reflex.mért kevés az önbizalmad? ezt írd le feltétlenül mert erre nagyon kíváncsi vagyok.ha akarod kéznél ja bocs gépnél vagyok bármikor írhatsz nálam ez mindig beválik.:)
2010. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
a pszichoterápiát sokszor kombinálják a gyógyszerrel...ami teljesen normális. az a lényeg, hogy felgyógyulj, és nyilván egy kívülálló nehezen érti meg a fóbiádat - számára elképzelhetetlen...
2010. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem akarom bántani a szüleidet, de a szociofóbia nem csak úgy, ok nélkül alakul ki, szóval, gondolom, az is hozzájárult a dolog kialakuláshoz, hogy otthon sosem erősítettek meg abban téged, hogy te is jó vagy. Az a legfontosabb, hogy bízzál magadban, és ha a gyógyuláshoz szükséges, szakítsd meg a kapcsolatodat a szüleiddel. Szerintem nagyon jó módszer a betegséged leküzdésére az, ha naplót írsz.

Ne add fel soha!

2010. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az,hogy orvoshoz fordultál,okosan tetted.Talán a szüleid előtt te sem nyíltál meg,azért lepődtek meg.Nagyon sokat

segítene,ha otthon őszintén kiöntenéd a lelked.

2010. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
egyáltalán nem gáz,inkább a szüleidnek kellene elgondolkodni azon,h ők miért nem vették észre ha baj van,de ha már igy alakult akkor legalább utólag támogassanak
2010. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyesmi problémám. Voltam orvosnál de én nem váltottam ki gyógyszert,mert úgy vagyok vele,h a stresszt meg ehhez hasonlókat,ami kihat az idegrendszerre és ezért van annyi hangulatzavaros,pánikbeteg,fóbiás ember.,azt nem gyógyszerrel kell kezelni,hanem pihenéssel, teákkal, alternatív módon... társaságban(tudom nehéz!),meg kell találni a lelki békét, át gondolni,h kikre haragszol,stb, ha ezeket tisztázod magadban,Rengeteget javít az állapoton..Van aki attól lesz beteg,h ilyesmi dolgok vannak mélyen benne,amit nem oldott meg. és persze ami a legfontosabb az ,h a család elfogadja a "beteget"(és ezt tényleg nagyon idézőjelben értem!) Sajnos nálunk is ez a baj,h nem igazán ismerik el,h van vmi bajom,sőt ezzel csak rontanak a helyzeten... Viszont mikor már rajta volt az orvosi papíron,akkor picit megértőbbek lettek hirtelen,de mondom én gyógyszert elítélem...súlyos esetben is inkább alternatív dolgokhoz nyúlnék.
2010. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást! Nagyon remélem, hogy segíteni fog a terápia, nagyon fogok igyekezni!

A szüleim maguk is sajnos elég zárkózott emberek. Most végül anyukám egy napi őrlődés után bejött a szobámba, és beszélgettünk erről. Mondta, hogy szóljak, ha segítégre van szükségem, és fel akarta hívni az orvost, hogy megkérdezze, a család mit tehet. A gyógyszernek még mindig nem örül, amit persze megértek, mert én sem, mégis reménykedem benne, hogy a fizikai tüneteimet enyhíti addig, míg megoldom a mélyről jövő fóbiákat. 16:13-asnak - mint azt írtam, nem a gyógyszertől magától várom a gyógyulást!!!

2010. júl. 25. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!