Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek, hogy elveszítem Édesany...

Félek, hogy elveszítem Édesanyámat? (!)

Figyelt kérdés
Édesanyám 74 éves, már nem élek a szüleimmel régóta (41 éves vagyok)de közel lakunk egymáshoz, minden nap átmegyek hozzájuk emiatt. Édesanyám az utóbbi időben nagyon fáradékony lett, a mindig magas vérnyomása alacsony lett, néha pánikrohamai vannak, gyakran szédül, étvágya nincs, magába roskad, és szomorú, gyenge. Olyan, mintha hirtelen nagyon sokat öregedett volna. Kb egy hónapja volt orvosnál, kivizsgálásokon, és érszűkületen kívül semmilyen súlyos gondot nem találtak. Ezek a gondok viszont amiket írtam, aggasztóak. Rohamosan öregszik. Szeretem őt, ő pedig engem, mindig mindenben számíthattunk/számíthatunk egymásra. Látom rajta hogy fél. Ha kórházba kellene mennie, már össze van készítve a ruhája. Én mindig ott vagyok neki, reggel miután felkeltem, reggeliztem, kivittem a kutyámat, megyek is hozzá. Volt hogy ott is aludtam náluk. Lemosdatom, megfőzök, vagy közösen megfőzünk, és számíthat rám. Viszont egyre gyakrabban előjön bennem a tudat, hogy el fogom veszíteni, és az is, hogy mi lesz ha akkor megy el, amikor nem vagyok ott? Úgy érezném, cserben hagyom.
2023. szept. 11. 22:02
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
21-es en sajnálom azokat a válaszolókat, akik a saját szüleiket kb semmibe veszik, mert vagy nagyon rosszul bántak velük a szüleik, vagy empátia hiányosak. Ráadásul.a sajat gyerekeiknek is azt a peldát mutatják, hogyha valaki megöregszik, rá se rántsanak. Ők vissza fogjákezt kapni a sajat gyerekeiktől, mert ezt a példat látják. Nekem meg természetes az, hogy az Édesanyámat, aki engem gyerek koromban ápolt ha beteg voltam, segített érzelmileg, támogatott, így én is ösztönösen viszonzom. Pár ide válaszoló nagyon haragudhat a szülőjére valami miatt. Őszintén sajnálom őket, meg a szüleiket is. Szomorú ez nagyon.
2023. szept. 12. 09:16
 22/33 A kérdező kommentje:
Édesanyám jelenleg a sürgősségin van, mert zsibbadnak a végtagjai. Édesapám ma elvitte du házi orvoshoz, aki azonnal a sürgősségire vitette. Vizsgálják.
2023. szept. 12. 14:17
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Szegény. Szorítok, hogy minden rendben legyen. Majd adj hírt az anyukádról.
2023. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Belső vérzése van, nem tudjak honnan. A ct nem mutatta meg a helyét. Vérszegény, valószínűleg ma éjjel vér kell neki, de ritka a vére, (O rh neg) és keresik a vért. A testvérem, anyu testvére és én O rh pozitivak vagyunk. Holnap gyomortükrözése lesz.

Minden normális, empatikus választ köszönök, a többieknek pedig azt üzenem: magukat minősítették a kioktatásaikkal.

2023. szept. 12. 21:21
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Remélem sikerül vért találni, tényleg nagyon ritka a vér csoportja.

És holnap a gyomor tükrözés is eredményes lesz.


Két éve apukám is belső vérzéssel került kórházba. Kapott pár egység vért, kideritették a vérzés okát (neki a majaval volt valami), kapott gyógyszert és pár napon belül mehetett is haza,azóta jól van.

2023. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. szept. 12. 21:54
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdezö! Hogy van Anyukád?
2023. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést. Még vizsgálják. Sikerült neki vért találni, az rendbe hozta a vérképét, rengetek infulziót kap. A vérzése megszűnt, nem fekete a széklete, de nem tudják mi okozta. Gyomortükrözés az semmi kórosat nem mutatott. Ma nőgyógyászatra vitték vizsgálatra, ott efy bizobytalan eredetű képletet látott az orvos, emiatt vérvétele lesz (nőgyógy tumormarkerre), holnap pedig béltükrözése lesz. Tehát még nincs meg az alap ok, hogy milye vérzett honnét. Vékonybélre gyanakszanak, de az majd az "alsó" tükrözés után derül ki.
2023. szept. 14. 20:24
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Haza engedték a kórházból? Vagy megfigyelik még?
2023. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Még nem tudják mi okozta a vérzést.
2023. szept. 17. 19:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!