Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek, hogy elveszítem Édesany...

Félek, hogy elveszítem Édesanyámat? (!)

Figyelt kérdés
Édesanyám 74 éves, már nem élek a szüleimmel régóta (41 éves vagyok)de közel lakunk egymáshoz, minden nap átmegyek hozzájuk emiatt. Édesanyám az utóbbi időben nagyon fáradékony lett, a mindig magas vérnyomása alacsony lett, néha pánikrohamai vannak, gyakran szédül, étvágya nincs, magába roskad, és szomorú, gyenge. Olyan, mintha hirtelen nagyon sokat öregedett volna. Kb egy hónapja volt orvosnál, kivizsgálásokon, és érszűkületen kívül semmilyen súlyos gondot nem találtak. Ezek a gondok viszont amiket írtam, aggasztóak. Rohamosan öregszik. Szeretem őt, ő pedig engem, mindig mindenben számíthattunk/számíthatunk egymásra. Látom rajta hogy fél. Ha kórházba kellene mennie, már össze van készítve a ruhája. Én mindig ott vagyok neki, reggel miután felkeltem, reggeliztem, kivittem a kutyámat, megyek is hozzá. Volt hogy ott is aludtam náluk. Lemosdatom, megfőzök, vagy közösen megfőzünk, és számíthat rám. Viszont egyre gyakrabban előjön bennem a tudat, hogy el fogom veszíteni, és az is, hogy mi lesz ha akkor megy el, amikor nem vagyok ott? Úgy érezném, cserben hagyom.
2023. szept. 11. 22:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem élünk örökké sajnos. Az érszűkület probléma lehet az agyban is. Neurológus látta, vagy csak belgyógyász? A hangulati problémáira lehetne gyógyszer, MOZGÁS és TÁRSASÁG. Sok mozgás, program, barátok, közös időtöltés. Esetleg nyugdíjasklub nincs a közelben?
2023. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Mozduljatok vele ki sokat a friss levegőre, lassú séta stb.
2023. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Sétálni a lábai miatt nem nagyon tud. Gyengék a lábai.társasága van anyunak, ugyanis a szomszédai ritka jó szomszédok, mindenben segítenek, és minden nap ott vannak nála és beszélgetnek. Nem magányos anyu.
2023. szept. 11. 23:04
 4/33 anonim válasza:
83%
Ahogy fentebb is írták: az érszűkület bizony okozhat gondot. Jól teszed, hogy gyakran mész hozzá! A társaság nagyon fontos ilyen korban. Meg kell előzni, hogy az esetleges egyedüllétek miatt magába forduljon. Ahogy azt fentebb írta valaki, a neurológus jó ötlet lehet. Az én anyukám 79 éves, nála pont az egyedüllét tesz rosszat az idegeinek (távol lakom tőle). Hasonló tünetei vannak mint a te édesanyádnak. Szerintem ha ilyen sokat törődsz vele, akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod! Legyél vele minél többet, amíg csak lehet! Ez a legtöbb, amit adhatsz neki.
2023. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Minden nap ott vagyok, órákig. A neurológus jó ötlet, köszönöm. Nem értem a házi orvos miért nem küldte el oda is? Érszűkületre szed gyógyszert, és tudom hogy igyekszik mozogni, de azt látom amikor akár pár lépés után meg kell állnia, és szédül.
2023. szept. 11. 23:16
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Egy rendes kivizsgálás kell neki, nem tudom, mit vizsgáltak eddig, ebben a korban még nem időszerű a meghalás. A depressziójára pszichológus, neked meg a szorongásodra.
2023. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Ekg, érsebész volt neki. Ekg-ja jó, érsebész pedig érszűkületet mondott. Anyunak nehéz élete volt, nem is csodálom hogy kijön rajta a depresszió. Az is igaz, hogy aggódom anyukámért, de hogy szoronganék azt nem hiszem. Mindig ott vagyok neki. Számíthat rám.
2023. szept. 11. 23:36
 8/33 A kérdező kommentje:
Mindkettő van. Férj és gyerek is. Miért szempont ez? Amúgy te nem "szoronganál" attól hogy elveszíted Édesanyád? Ha nem, akkor sajnos nem lehet jó viszony köztetek. Sajnálom. Anyukám deoresszióját kezelni... meg hogy 74 évesen nem szorul folyamatos pátyolgatádra... szerintem te tele vagy rosszindulattal, és még nagyon nagyon fiatalka lehetsz, mert nem sok fogalmad van az életről, az idősödésről, de észt osztani azt tudsz. Elkönyvellek max 16 évesnek.
2023. szept. 12. 02:39
 9/33 anonim ***** válasza:
72%

Szívet melengető ilyet olvasni, hogy valaki ennyire szívén viseli idős szülője sorsát.

Én is végigcsináltam ezt. Láttam, ahogy Anyukám lassan belefárad az életbe, belefárad élni. Igen, óriási az űr és sok a kétely, hogy mit kellett volna még... De az élet ilxen, csak pokoli nehéz ezt eltenni a helyére. Ne őröld magad Kérdező, sokat teszel érte, de sajnos barátkozni kell a gondolattal, hogy menni akar majd.

2023. szept. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
16%
Én azért váltam el a ferjemtől , mert egy héten kétszer átment az anyjához. Anyuci pici fia lakjon ott.
2023. szept. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!