Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok, ha kiderülne,...

Hogy fogadnátok, ha kiderülne, h nem tervezett, véletlenül fogant gyerekek vagytok a családban?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg, h csak egy véletlenül besikerült, egyáltalán nem tervezett gyerek voltam a szüleimnek. Eleinte nem is nagyon érdeket, de ahogy jönnek elő az emlékek, egyre fájóbb a dolog. Rengeteg olyan dolog van, amit megmagyaráz ez a tény. 2 testvérem van. Az idősebb, ő volt a tervezett gyerek. Aztán jöttem én. A másik testvérem szintén tervezett, bő 10 évvel utánam született.

Mindketten szinte mindig mindent megkaptak, amit csak kértek (na meg persze ami anyagiakban belefért a családnak), nekem viszont a legapróbb dolgokért is könyörögnöm kellett hónapokig, ha egyáltalán megkaptam. Az idősebb testvéremmel rengeteg magatartásbeli gond volt, mégis mindig “ki volt nyalva a hátsója”. Én ha már egy 4-est vittem haza suliból, azonnal megkaptam, h jobban kellett volna tanulnom, stb. Felnőtt koromra ezek a megkülönböztetések úgy érzem talán megszűntek, de a gyerekkori dolgok abszolút bennem vannak, az önbizalmamat totál lerombolták és egy lelki roncs vagyok (önbizalomhiány, depresszió, szorongás, stb). Úgy érzem én vagyok a hibás, sőt engem is hibáztattak a szüleim, h a családom sok évig viszonylag szegénységben élt, mert ha én nem vagyok, akkor a második testvérem születéséig csak 1 gyereket kellett volna eltartani és könnyebben talpra álltak volna anyagilag.

Ti mit szólnátok ehhez? Esetleg ha ti is nem várt gyerekek voltatok, volt hasonló tapasztalatotok?


2023. aug. 21. 05:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk az elsö nem volt tervezett, egyáltalán nem - egyetem közben, gyakorlatilag anyagi háttér nélkül -, ennek ellenére (habár ez így nem igaz, nem volt benne az "ellenére" gondolat!) kifejezetten szeretettel, örömmel vártuk a születését. (Mielött valaki beleköt, a szüleink is egyetértettek, hogy a gyereket vállaljuk, ök pár évig biztosították a lakhatást meg az anyagiakat részben, mi levelezön, munka mellett fejeztük be a tanulmányainkat, szóval nem csak rájuk maradt minden teher)

A mai napig örülünk, hogy akkor lett nekünk, és a mai napig büszkék vagyunk rá.

Szóval az, hogy egy gyerek nem tervezett, nem akart, nem jókor lett, enm jelent semmit a késöbbiekre nézve, inkább a szülöktöl, a hozzáállásuktól függ.

Emellett rengeteg tervezett, "Tudatosan vállalt" gyerekkel sem törödnek, nem szeretik, nem úgy foglalkoznak vele, ahogy kellene, tényleg nem az a lényeg, hogy mennyire volt tervben, sokkal inkább, mennyire voltak normálisak a szülök.

2023. aug. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
60%
Én is váratlanul jöttem,miattam házasodtak össze,igaz két éve már együtt voltak. Velem is éreztette anyám,hogy sokkal jobb lett volna az életük ha nem érkezem korán. Két öcsém van,eléggé semmirekellőek. Szerencsére apám végig mellettem állt mindenben. Én is jó tanuló voltam le is diplomáztam,két öcsém még egy szakmunkásképzőt sem tudott elvégezni,lusták voltak tanulni. Persze ök voltak anyám szemében a favoritok,lány léttemre én segitettem apámnak,ők meg csavarogtak szórták a pénzt! Sokszor kerültek miattuk nehéz anyagi helyzetbe,ilyenkor bezzeg anyám hozzám fordult segitségért. A barátomat is addig szerette mig itthon laktam,mihelyt összeköltöztűnk rossz ember lett,persze megszünt a támogatás! Meg is mondtam nekik álljanak a sarkukra,többet én nem tudok adni elég volt! Önálló életet akarok,most magunknak és a jövőnknek dolgozom,nem nekik! Csak apámat sajnálom,mondtam neki lépjen le,de ő túl lelki ismeretes becsületes inkább marad!
2023. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Nővérem tervezett volt, ő 1-2 év alatt összejött, utána 1-2 évet akartak kettőnk között, de még 3 év után sem jöttem össze, szóval beletörődtek és éltek egy gyerekkel. Tesóm születése után 6 évvel fogantam meg random, ők már letettek a második gyerekről és tervezetlenül jöttem hírtelen, de mégsem vetettek el, hiába nem volt akkor jó, hogy gyerekük legyen. Kb senkinek nem tetszett hogy megtartottak, anya majdnem el is vetélt velem 12 hetesen és mikor először a dédim kezébe adtak ő csak azt hajtogatta anyunak, hogy biztosan jól döntött-e és biztosan kellettem-e. Végül én vagyok az, aki a mai napig itt van anyuéknak, én segítek a legtöbbet a dédimnek is, én lettem a kedvenc unoka és a mai napig poénkodnak azon, hogy tényleg kellettem pedig nagyon megkérdőjelezték.. Nem hat meg ez az egész, a lényeg hogy itt vagyok, de mostanában elkezdtem magamat egy feleslegnek látni mindenki életében és gondolkodni azon, milyen is lett volna ha elvetél anya,de ezek a gondolatok nem azzal a ténnyel függnek össze,hogy véletlenül össze jött, tervezetlen gyerek voltam.
2023. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező az, hogy negatívan megkülönböztettek, ennek semmi köze ahhoz, hogy nem tervezett gyerek voltál.

A legtöbb párnál, amikor megtudják, hogy besikerült, akkor meglepődnek, aztán elfogadják, és mire megszületik, már ugyanolyan örömmel várják, mintha tervezett lenne. Utána meg pláne nincs különbség.

Tévúton jársz és csak a magad helyzetét nehezíted, ha ebben látod az okát.

2023. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
70%
Egy nem tervezett gyereket is elhet angyon szeretni, és egy tervezettet is lehet nem szeretni végül.... ez nem ettől függ.
2023. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
70%

Nálam nem volt nehéz rájönni… anyám 16 évesen lett terhes, 17 évesen szült.

Igazából sosem volt köztünk az az igazi anya-lánya kapcsolat. Elég sokszor hallgattam, hogy egy gyerek csak tönkreteszi a szülők életét, meg hogy épp melyik testrészét tettem én tönkre, hogy miattam kellett férjhez mennie szülői nyomásra stb.

Én nem akarok gyereket, meg is teszek mindent, hogy ne legyen. Nem hiszem, hogy ilyen előzményekkel és szülői példával jó anya tudnék lenni. Azt meg nem akarom, hogy a saját gyerekem szenvedjen emiatt.

2023. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Rossz és félreérthető a szóhasználat.

Nem tervezett helyett sokkal jobb a "nemvárt" gyerek.

Óriási különbség van ugyanis a kettő között. Mert a meglepi gyerekeket is várhatják a legnagyobb szeretettel a megdöbbenés után. De fordítva is lehetséges, a tervezett gyereknél is előfordulhat, hogy mégsem várják.

Az anya terhesség alatti lelkiállapota kulcsfontosságú az egyén majdani személyiségfejlődése szempontjából. Kutatások is bizonyítják ma már ezt.


Ha érdekel ez a téma, kedves kérdező, kezdésnek Orvos-Tóth Noémi könyveit javaslom.


(különben én nemrég jöttem rá, anyám halála után, hogy nemvárt gyerek vagyok, ami borzalmas felismerés volt)

2023. aug. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, ami a szóhasználatot illeti. “Nem várt” az inkább megfelelő arra, amire én gondoltam.
2023. aug. 28. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!