Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok, ha kiderülne,...

Hogy fogadnátok, ha kiderülne, h nem tervezett, véletlenül fogant gyerekek vagytok a családban?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg, h csak egy véletlenül besikerült, egyáltalán nem tervezett gyerek voltam a szüleimnek. Eleinte nem is nagyon érdeket, de ahogy jönnek elő az emlékek, egyre fájóbb a dolog. Rengeteg olyan dolog van, amit megmagyaráz ez a tény. 2 testvérem van. Az idősebb, ő volt a tervezett gyerek. Aztán jöttem én. A másik testvérem szintén tervezett, bő 10 évvel utánam született.

Mindketten szinte mindig mindent megkaptak, amit csak kértek (na meg persze ami anyagiakban belefért a családnak), nekem viszont a legapróbb dolgokért is könyörögnöm kellett hónapokig, ha egyáltalán megkaptam. Az idősebb testvéremmel rengeteg magatartásbeli gond volt, mégis mindig “ki volt nyalva a hátsója”. Én ha már egy 4-est vittem haza suliból, azonnal megkaptam, h jobban kellett volna tanulnom, stb. Felnőtt koromra ezek a megkülönböztetések úgy érzem talán megszűntek, de a gyerekkori dolgok abszolút bennem vannak, az önbizalmamat totál lerombolták és egy lelki roncs vagyok (önbizalomhiány, depresszió, szorongás, stb). Úgy érzem én vagyok a hibás, sőt engem is hibáztattak a szüleim, h a családom sok évig viszonylag szegénységben élt, mert ha én nem vagyok, akkor a második testvérem születéséig csak 1 gyereket kellett volna eltartani és könnyebben talpra álltak volna anyagilag.

Ti mit szólnátok ehhez? Esetleg ha ti is nem várt gyerekek voltatok, volt hasonló tapasztalatotok?


2023. aug. 21. 05:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
Nekem soha eszembe sem jutott volna "tervezni" a gyerekeket, amikortól megvolt a lehetöség arra, hogy el tudjuk látni, attól kezdve egyszerüen úgy voltunk, lehet, de nem stresszelünk emiatt.
2023. aug. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

#11 a nem tervezést nyilván arra értem, h nem akartak több gyereket. Egyet akartak, aki az idősebb testvérem lett. Utána nem akartak, de besikerültem.

#5 A fiatalabb testvérem féltestvérem, mert szüleim elváltak és anyum újra férjhez ment. Csak az új férje miatt vállalt még egy gyereket.

2023. aug. 21. 09:18
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen ismerősöm, első gyerek nagyon fiatalon, kb. miatta házasodtak (ki tudja, mennyire volt véletlen, vagy csak nagyon menekülni akart a nő a családjától, akiket nem bírt és a pasiját sem bírták), aztán idővel a második, aztán sokkal később a harmadik. Nincs ezzel semmi baj. Magadban kell rendezni, ha neked rosszul esik, meg azt is, hogy a szülők milyenek, nem te tehetsz róla, de a te érdeked rendezni akár szakember segítségével, hogy olyan pozitív fényben gondolkodj ezen, ami nem hátráltat, hanem semleges vagy segít az életben, mert tudom, klisé, de tényleg nagyon sok múlik a hozzáálláson.
2023. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
34%
Van egyéb lelki problémád, vagy kudarc élményed? Mert nekem olyan érzésem van, mintha ezekre keresnéd a ludast és az elméleted szerint meg is találtad a szüleid személyében. Te magad vagy a sorsod kovácsa, ezt ne feledd.
2023. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
56%

Nem csak annyi, hogy tudod. Pluszban sokat megmagyaráz arról, hogy milyen érzéseket táplált, vagy éppen sose tudott érezni irántam az anyukám.

Mindegy, régi ügy.

Csak ugye gyerekként az ember elhiszi ám, hogy vele van a baj, és csodálkozik, hogy a másik gyereket meg szereti az anyukája.

2023. aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
40%
Pedig nem mond hülyeséget a 14. válaszoló, mert pl. az, hogy az egyiknek a feneke ki van nyalva, a másik meg négyest se hozzon a suliból olyankor is simán jelen van egy nem teljesen egészséges családban, ha az egyik fiú, a másik lány. Lehet, hogy voltak olyan jellegzetességek, aminek ez az oka, de lehet, hogy volt, aminek valami tök más, de ezt is rá lehet húzni.
2023. aug. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
39%

A gyerekek nagyon nagy része a mai napig nem tervezett, hiába van fogamzásgátlás. Ez nem gond egyáltalán, a lényeg az, hogy normálisan tudják a szülők nevelni a gyereket.


Téged inkább a kivételezés bánt, de semmi nem ennyire fekete-fehér, hogy a tesóimat szerették, engem meg nem. Téged is ugyanúgy szeretnek, és valószínűleg reszesültél jó dolgokban, amiben a többiek nem, de azt természetesnek vetted, és nem tűnik ki az emlékeid közül, míg a hátrébb sorolásra vagy veszekedésre élesen emlékszel.

2023. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem voltam tervezve, mivel anyámnak azt mondták, nem is lehet gyereke. Barátomék ikrek, ott is csak 1 gyerek volt tervezve. Nem foglalkozunk vele.
2023. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
31%
#17 Sőt, állítom, ha csak tervezett gyerekek születnének, már nagyon régen kihaltunk volna. :D Más kérdés, hogy a gyereknek ezt nem feltétlenül kell tudnia, meg a nem tervezett gyerek sem baleset, hanem meglepetés. :)
2023. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
76%

Én csoda, hogy életben maradtam, ennek ellenére egy kalap szrban nőttem fel.

Pedig tervezett gyerek voltam.


Hát, ennyit jelent, akarnak-e vagy sem. Semmit.

2023. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!