Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt a gyermeküket akinél...

Azt a gyermeküket akinél unoka van jobban szeretik és támogatják a szülők, mint amelyik gyereküknél nincs?

Figyelt kérdés
2023. máj. 7. 12:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
na akkor ezt most szepen ujra fogalmazzuk :-D
2023. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Nálunk pénzben ugyannyit adnak (ha adnak) mindkettőnknek a tesómmal. Pedig a tesóm külföldön dolgozik és nyilván a többszöröse a bevétele, mint a szüleink nyugdíja. De segítségben nekünk többet segítenek, pl vigyázni a gyerekekre nyilván, mivel neki nincs gyereke és nem is igényel semmilyen szülői segítséget. De mondjuk nálunk is annyi a segítség, hogy játszanak a gyerekekkel, ha valami sürgős egyéb dolgunk van.
2023. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Általánosítás. Nálunk több fajtára is van példa. Mondjuk olyan is van, ahol azok vannak jobban támogatva, ahol elsőnek meg lett az unoka, a többi unoka már nem nagy cucc utána. Olyan is van, ahol az az unoka lett támogatva jobban, akinek a szülőjét jobban szerette a nagyszülő, tök mindegy hanyadik volt a sorban. Aztán olyat is ismerek, ahol a nagyszülő egyik gyermekét, unokáját sem támogatta, oldják meg maguk minden gondjukat.

Valamint a szeretet sem olyan, hogy majd ahol van unoka, azt a gyerekemet jobban szeretem onnantól. Olyan van, hogy már az unoka születése előtt IS jobban szerette az egyiket, és az unoka születése után ez mégjobban kiéleződik.

2023. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon fontos dolgot irtál ...most gondoltam ebbe bele jobban😔
2023. máj. 7. 12:42
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem kimondottam pénzbeli tamogatásra gondoltam...lelki, anyai, apai...nekem nincs gyermekem a húgomnak van...ő a fontosabb, szebb, jobb, okosabb, értékesebb😔
2023. máj. 7. 12:45
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
És az csak azóta van így, hogy szült?
2023. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk van A nagyszülő neki van B lánya és C fia

B lánynak van D fia és E lánya

C fiú gyereknek van F fia


B lány és A nagyszülő nem egy országban élnek (nem nagy távolság de azért 180km)

A nagyszülő és C gyereke valamint F fiú unoka egy településen élnek.


A nagyszülő nagyon szereti mindhárom unokáját. A "külföldön" élő lányát és annak két gyereket is támogatja de főleg segítséget nyújt. pl vigyáz a gyerekre ha beteg meg elviszi nyaralni nyáron őket stb.


Nyilván C gyermek F unokájával napi szintű a kapcsolat mert egy helyen élnek de erről még nem kivetelezik vele sem.


Cserébe apai ágon nincs csak apának gyereke de van egy testvére is akit ezerszer jobban támogatnak mert egyszerűen nem életrevaló szerencsétlen így ott unoka le van szarva saját felnőtt gyerek van tutujgatva

2023. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk előtte is a nővérem volt a kedvenc. Természetesen előbb lett gyereke mert idősebb is. Mindkettőnket egyformán támogatnak ha kérünk, de én nem kérek semmit.

Neki meg nyilván a gyerek miatt mindenféle segítség kell.

Mostmár nekem is van gyerekem nálam is ugyanúgy segített anyukám ahogy tudott csak már idősebb betegebb ő is úgyhogy ha szigorúan veszem kevesebbet kapok mindenből is, de engem nem érdekel.

2023. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk igen. Anyámék szemében nem ember aki nem szaporodik. Többet ér neki aki a semmire szül, mint akinek jó élete, anyagi biztonsága van, de nem szült.
2023. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

Nem, de az természetes, hogy ahol gyerek van, ott több a kiadás és nagyobb az igény!


Meg aztán egy cuki unokát nem tud kárpótolni egy morcos szingli vénlány sem, akárhány kis pincsije van is az ágyában! :D

2023. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!