Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek 3 gyereke van, csak...

Akiknek 3 gyereke van, csak őszintén: a CSOK miatt vállaltatok hármat?

Figyelt kérdés

Csak érdekel a dolog. Akinek 3 gyereke van, mi volt az indok? Teszek a kérdéshez szavazást is. Hátha itt, anonim módon felvállalja az is a CSOK dolgot, aki személyesen sosem vallaná be. Mindenféle más indok is érdekel.

És hány évesek a gyerekek?



2023. ápr. 22. 18:42
A kérdező szavazást indított:
CSOK miatt
Ennyit szerettünk volna
Nem ennyit terveztünk, de így alakult
60 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Én 2 gyereket akartam, de a második terhességem iker terhesség lett, így lett 3 gyermekünk. De amikor születtek még nem volt CSOK, így mi arról is lemaradtunk. Az ikrek 19 évesek, ha kapnék is, nem érdekel a csok.
2023. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%
Szerinted ezt be is fogják ismerni?
2023. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Akkor még híre hamva nem volt a CSOK-nak, de volt idő mikor egynek is kimondottam örültem volna, de három lett:)
2023. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Kettőt szerettünk volna, a harmadik védekezés mellett fogant. Maradt.
2023. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
A legjobb barátom az adókedvezmény miatt 😂
2023. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk négy van, mert harmadiknak ikrek lettek.

Amikor ök születtek, s CSAK még csak véletlen sem létezett.

2023. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanaz a helyzet, mint az első válaszolónál. Két gyereket terveztünk, másodszorra ikrek jöttek, így lettek hárman. Nem vettük igénybe a CSOK-ot, de csak amiatt nem is vállaltam volna gyereket.
2023. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nincs gyerekem, de túl sok párt ismerek, akik csak a csok és egyéb juttatás miatt vállalnak 3-4 gyereket.

Pl anyum szomszédjai, olyan 35-40 közöttiek, 3 lányuk van, de alkoholisták a szülők, az anyát csak a pénz érdekli, rengetegszer lepasszolják (buli=alkohol miatt legtöbbször) a gyerekeket anyámnak. Anyám szívesen vigyáz rájuk, párszor én is játszottam/ foglalkoztam velük, mikor látogattam anyumat, de mind a 3 kislánynak van már látható lelki sérülése. Nagyon elszomorít, pedig aranyosak, de egyik túl erőszakos, másik fojtogatja!! magát, a legkisebb pedig nem úgy fejlődik, ahogy kellene (még nem szobatiszta 4 évesen sem és nem ez az egyetlen probléma vele). És a legszomorúbb, hogy akarnak 4. gyereket...

Van ismerősöm, aki még most végzett egyetemmel, de bevallotta, hogy nincs kedve dolgozni, ezért házasodnak és már szüli is a gyerekeket. És nem egy ilyen van a most diplomázók között.

Egy másik dolog: most rengeteg ukrán menekült jött és keres maguknak párt és már szülnek is pénzért. Eszükben sincs dolgozni, ki is mondják bátran, hogy ők csak szülnek, meg se állnak 4 gyereknél.

És ez a baj, hogy akik most nem stabil, szerelem nélküli párkapcsolatba szülnek, csak sérült gyerekeik lesznek. Felfoghatatlan számomra, hogy hogy lehet ennyire felelőtlenül gyereket vállalni.

Én 27 éves vagyok, de nem fogok gyereket vállalni sem unalomból, sem pénzért. Az a baj, hogy most mindenki csokozik és emiatt a gazdasági helyzet, az ingatlanárak nem fognak változni... Ha sok birka most nem pénzért szülne, hanem várnának, akkor az állam kénytelen lenne tenni az ügy érdekében valamit. De így pont hogy nem fog, mert az emberek szülnek, és az államnak csak ez számít. Akik meg pénzért nem akarnak 3-4 gyereket, azok meg szívnak.

Ez az ország úgy ahogy van elkorcsul...

2023. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem 3,hanem 5 gyerekünk van,se csók,se babaváró nincs Egyszerűen nagy családot akartunk,dolgoztunk érte,hogy meglegyenek a feltételei,és megcsináltuk.Ennyi.De sokan jönnek ezzel amúgy,csak nem tudnak számolni se,mert rég megvoltak,mikor ezek a kedvezmények jöttek.
2023. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Kettő volt tervben, meg is született egy fiú és egy lány, és annyira aranyosak voltak, hogy úgy éreztük, hogy elférne még egy pici. Miután ő megszületett, megkaptuk a családi adókedvezményt és az ingyen tankönyvet. Meg is kérdezték a drága nagynénik, hogy teljesítettem Orbán Viktor kérését? Elég bizarr volt.
2023. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!