Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt a ti szüleitek is csinálták?

Ezt a ti szüleitek is csinálták?

Figyelt kérdés
Papám egy nem valami jó ember, és ha valami olyat csinálok ami szerintük nem jó vagy nem értek egyet akkor azt mondják olyan vagyok. Ezzel mit akarnak elérni? Hogy tényleg olyan legyek?
2023. ápr. 14. 17:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10 És mit tanácsolsz?
2023. ápr. 15. 15:24
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyanyám xar ember. Senki sem beszél vele, anyám soha, én nagy ritkán.

Anyámmal sokat veszekszünk. Sajnos nem veszi észre, hogy olyan, mint a saját anyja. Mérgez mindenki maga körül a viselkedésével és nem tud megváltozni. Sokszor már a fejéhez vágom, "olyan vagy, mint a mama". Ezen nem hogy elgondolkodna, hanem inkább duzzog rajta napokig és nem szól senkihez, merthogy "ő nem olyan". Rajta kívül mindenki tudja, hogy olyan.

Rám férjem szokott szólni, ha olyan vagyok, mint az anyám, nagyanyám Kértem is rá. Akármilyen rosszul is esik, inkább mondja, mert nem akarok olyan lenni, nem akarom tanult magatartássá tenni az ő viselkedésüket.

Lehet, hogy téged anyádék csak bántani akarnak, mert ők szociálisak, te meg nem szereted a vendégeket stb. és úgy érzik, ezt meg kell jegyezniük. De az is lehet, hogy bizonyos dolgokban idegesítő vagy és ebben tényleg nagyapádra hasonlítasz.

2023. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"De az is lehet, hogy bizonyos dolgokban idegesítő vagy és ebben tényleg nagyapádra hasonlítasz."


Ezt jó volna tudni hogy melyik, mert nyilván az én álláspontom számomra a "normális" nekik meg nem.

2023. ápr. 15. 20:37
 14/15 anonim ***** válasza:

13


Ezért kértük, hogy mondj példát. Az, hogy nem szereted a vendégeket, normális dolog. De az is az, hogy valaki meg szereti. Más egyéb?

2023. ápr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

10-es voltam-Azt tanácsolom, hogy ne másoknak akarj megfelelni, de az ért fejleszd magad. És próbálj minél jobb ember lenni.

Elfogod követni a saját hibáidat is, de tanulj belőlük.

Ha a családod figyelmeztet, hogy olyan vagy....gondold át és változtass, ha nem szeretnél olyan lenni.

Ne görcsölj rá...

Olyan rövidaz élet!!!

2023. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!