Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináltatok, amikor...

Mit csináltatok, amikor rájöttetek, hogy a szüleitektől nem kaptátok meg az érzelmi biztonságot?

Figyelt kérdés

Egyedül érzem magam az életben, idővel rájöttem, hogy sosem beszéltem a szüleimmel érzelmi dolgokról. Apám sosem tanított ilyen téren, anyám pedig mentálisan beteg, bipoláris, egyetlen kapaszkodója van, a keresztény hite, ami sajnos mániává alakult, amikor éppen nem a konspirációival rombolja a családot. Erre próbáltak engem is nevelni, de mivel nem látják és el sem fogadják, ha valaki más megközelítésből szeretne jó ember lenni, szerintük ez az egyetlen út, nem is beszéltek másról, csak hogy minden ami nem keresztény, az nem vezet az üdvösséghez. Egy idő után természetesen már meguntam, hogy dogmákat kell elfogadjak mert valaki azt kitalálta, és gondolkodni szerettem volna, így nem jártam már többet misére, teljesen idegennek érzem magamtól az egészet.

Szexuális felvilágosítást sem kaptam, sem tanácsokat a párkapcsolatra, annyit szoktak mondani, hogy "majd neked is lesz csajod", ezt a témát ilyen szinten érintették. Ebben is és másban is az internetre kellett hagyatkoznom, onnan próbáltam leszűrni hogy mi a helyes és mi nem, de normális visszajelzések hiányában nem hiszem hogy teljesen rendben van az a kép, ami így kialakult a világról bennem. Sőt, nagyon nincs rendben, hiszen nem érzem jól magam, nincs senki, akivel ilyen szinten meg tudnám beszélni az érzéseimet. Mi tévő legyek? 25/F


2019. dec. 20. 17:37
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyikben sem bízom annyira, hogy elmondjam nekik valahogy ezt, apám nem tudna mit kezdeni vele, anyám pedig nem tudja tartani a száját, ráadásul még jobban azon lenne, hogy az Istenhez kellene fordulnom, szóval egy így patthelyzet.
2019. dec. 20. 17:39
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Úgy gondolom, hogy érzelmi dolgokról az emberek nem vagy nemigen beszélgetnek társalgás formájában. Én mindenesetre rengeteg szépirodalmat (világirodalmat) olvastam kamasz koromban és amik pl. szexuális vonatkozást is magukban foglaltak, azok elsősorban Zola regényei voltak, de ott találkoztam a "zsidó" kérdéssel is. Persze nem vagyunk egyformák és mindenkinek sajátosan alakul az élete, van akinek nagyobb a szociális igénye és elsősorban élő beszélgetések formájában tudja megismerni az emberi vélekedéseket és viselkedéseket.
2019. dec. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Én a felnövést választottam, aminek nem része mások -jogos vagy jogtalan, ez lényegtelen most- hibáztatása. Vállalom a felelősséget magamért és felülírom az otthonról hozott negatív mintákat. Nem nagy kunszt.
2019. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Semmit. Amit nem kaptam meg, igyekeztem magam pótólni. És elhatároztam, hogy ha lesz gyerekem, én máshogy fogok sok dolgot kezelni, mint a szüleim.
2019. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Mit dolgozol?
2019. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg gyümölccsel kereskedek.
2019. dec. 20. 18:24
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Tudomásul venni, és nem keresni ott, ahol nincs. Viszont máshol még lehet, neked kell kinyitni a szívedet, hogy megtaláld. Azt, hogy mi helyes és mi nem, nem hiszem, hogy az internetről kéne tanulni, azt magadnak kell érezned.
2019. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#3 Minden szavaddal egyetértek, kivéve az utolsó mondatot. Felülírni a mintákat, akár családi, akár társadalmi... az ember egyik legnagyobb kihívás és megküzdenivalója.
2019. dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem megy könnyen sajnos, de muszáj lesz.
2019. dec. 20. 19:23
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm is ilyen volt, csak neki szimplán merevek voltak a szülei, nem vallásosak. 22 éves koráig nem volt kapcsolata, addig jégkirálynő volt, miután összejött az első párjával, akkor pedig nagyon szeretetéhes lett és meg is lepődött magán, hogy ilyet produkált. Most 24 éves és még mindig tanulja magát.
2019. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!