Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a 2-3 számotokra...

Mi volt a 2-3 számotokra legfontosabb dolog, amit a szüleitektől tanultatok?

Figyelt kérdés
Akár külön-külön az apától, anyától.

2018. aug. 8. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Hogy ne mástól várjam a csodát. Hogy ha akarok valamit, és hajlandó vagyok időt-energiát fektetni bele, megszerezhetem, megcsinálhatom. Hogy nem szorulok másokra, mert sokkal többre vagyok képes mint hinném... Persze gyerekfejjel annyit láttam ebből sokszor, hogy más gyerek "csak úgy" megkap mindent, nekem meg meg kellet dolgoznom érte. Utólag értettem meg miért csinálták. Igaz, még nincs gyerekem, de ha lesz, én is követem a szüleim példáját.
2018. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Hogy ne bízz meg senkiben, mert úgyis csalódni fogsz mindig.
2018. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%

Apám mindig azt mondta: Never give up

Illetve azt tanultam még a munkájáról, hogy kenterbe veri a híres színészeket a munkássága.


Az ifjab Cena

2018. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
1.Hogy sose legyek olyan fsztranszos,hogy kiteszem a gyerekeimet egy idegbeteg,agresszív apának. 2.A gyerek lelkével sokat kell foglalkozni,szeretetben kell nevelni 3. Hogy támaszt és biztonságot kell nyújtsak a gyerekemnek minden körülmèny között 4. Hogy sose szabad bízni senkiben és mástól függeni
2018. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
88%

Az, hogy önállóan gondolkodjak, ne legyek befolyásolható.

Csak úgy alkossak véleményt egy valamiről, ha már alaposan megvizsgáltam azt.

A hazugság nem kifizetődő.

Vállaljam a tettem következményeit. Ha hiabáztam, ismerjem be.

Ne legyek előítéletes.

A kedvesség kifizetődő.

2018. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Apukámtól azt, hogy tanuljak, ameddig csak tudok, mert a tudás hatalmas kincs. És persze az is fontos, hogy olyat tanuljak, ami igazán érdekel. Ő nem azt tanulta végül, amit szeretett volna, mert abból nehezebben lehetett volna megélni, de ő arra biztatott, hogy még ha alacsonyabb is a fizetés, azt tanuljam, ami igazán motivál. Anyukám megtanította, hogy a feltétlen szeretet, a megértés és az önzetlenség gyógyító erejű. Ezeket én is szeretném tovább adni a gyerekemnek/gyerekeimnek.
2018. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Jesszusom, ezeken mit lehet lepontozni? Hazudni nem fogok csak hogy tetsszen valakinek a válasz...
2018. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Ja, hogy valakinek fáj ha másnak normális szülei voltak, és nem tették tönkre a gyereküket...
2018. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Apám 1.tanítása: Minden ember át akarb@$zni, lehúzni, becsapni.

2. Aki meg nem köcs*g, az majd úgy is bizonyítja ezt.

3. Nem minden a pin@.

4. Pénzt, autót SOHA! SENKINEK!!NEM ADUNK KÖLCSÖN!!!

2018. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
Hogyan ne legyek olyan, mint ők. És ha egyszer apa lennék, akkor ne úgy neveljem a gyerekemet vagy a gyerekeimet, ahogyan ők tették velem! De, hogy jót is írjak. Mindig legyen tartalékba pénzem annyi, hogy ne kelljen hitelt felvenni. 22F
2018. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!