Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a 2-3 számotokra...

Mi volt a 2-3 számotokra legfontosabb dolog, amit a szüleitektől tanultatok?

Figyelt kérdés
Akár külön-külön az apától, anyától.

2018. aug. 8. 18:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

Apámtól:

- hogy szard le a gyerekedet, ha összejössz az új nőddel.

- hogy ignoráld a rokonaidat, a testvéredet mindenkit

- hogy állj be bégető birkaként a nő mögé, és veszítsd el az önállóságodat némi szexért cserébe

- ja és persze, hogy hazudozz és vágd át azokat, akik számítanak rád


Pedig 16 éves koromig normáls volt.

2018. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
83%
Anyukámtól fel sem tudom sorolni mennyi mindent tanultam. Apámtól ellenben azt "tanultam" , hogy hogyan NE csináljam a dolgokat az életben...
2018. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Munka, munka, munka.
2018. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Nagymamám mondta anno a lányainak (édesanyám+nagynénéim):


"Sosem leszel a legjobb, de mindig ott leszel a legjobbak között."

Mindhárman okosak, intelligensek, tehetségesek.


Ezt nekem is szokta néha említeni.

Az idézet arra utal, hogy hiába aduász valaki, ha nincs protekciója.

Se nagymamámnak anno, se anyámnak, de nekem sincs ismeretsége.


Viszont, ha az ember kitartó és törekvő, egy normális országban önmagában elég a sikerre anyagi és magánéleti értelemben is.

A kitartás és a küzdelem persze nem elég; meg kell találni az utat. Miben vagy jó, mit csinálsz örömmel.


Természetesen az útkeresés után rengeteg munka, szenvedés következik. ("koppnap")


Vagyis magának köszönhetően (persze az "átkosban" rengeteg segítséget kaptak a jó munkások) emelkedett ki egy faluszéli vályogtanyából, így szerzett lakást Pesten.

2018. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
80%

Mindig csak magadra, csak is magadra számíthatsz (még a szüleidre sem).


Mindenkinek csak saját maga a legfontosabb (igen egy anyának is).


Milyen szülő ne legyek (vasszigor, verés, maximalizmus).

2018. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%

1. Baj esetén a családban bárkire számíthatsz, rád is számít mindenki, ha bajba kerül. Mindenki ott segít, ahol tud.

2.Legyél tisztességes, bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak.

3. Tanulj olyan területen, amit szeretsz, hogy hivatásod legyen, ne csak munkád.

4. Döntsd el, mi a fontos, mindent nem lehet elérni és mindennek egyszerre nem lehet megfelelni.

2018. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

Ezek a válaszok...

Most nem azért,de akármennyire szar egy szülő,attól még biztos,hogy akad egy olyan dolog,amit tanított a gyerekének,ami a gyerekének hasznos.

Engem anyàm elhagyott,mikor 3,5 éves voltam.Nem ,nem azt tanultam Tőle,hogy ne hagyjam el a gyerekem.Azt magamtól is tudom...Azàltal,hogy elhagyott,talpraesettséget,gyors alkalmazkodást tanultam.

Apàmtól megtanultam,hogy mindenért még kell dolgozni.Màr gyerekként 10 évesen kivitt a piacra,ahol zöldség üzlete volt,és szombatonként ott dolgoztam.Hajnalban keltünk fél négykor,este mentünk haza.Aztàn késöbb,màshol is dolgoztam Neki.Ezàltal fiatalon olyan munkatapasztalatot szereztem,ami nagyon jól jött akkor,mikor a sajàt làbamra álltam.

Emelett amúgy egy szar apa volt.Vert,kiabàlt,sose dícsért,nem foglalkozott velem.

Nevelőanyàm:Na Ő aztàn tényleg szar ember.Ő is vert meg bàntalmazott,el is ítélték egy év tíz hónap felfüggesztettre.Tőle főzni tanultam!És mindenféle nagyképűségtől mentesen kijelenthetem,hogy jól főzök!Ezt Neki köszönhetem!

2018. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Anyámtól:

1.Előbb-utóbb mindenki azt kapja, amit megérdemel, a sors mindenkit utolér.

2. Ha becsukják előtted az ajtót, ne mássz vissza az ablakon.

Apámtól semmit sem tanultam.

2018. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Anyámtól: ne bagózz a gyereked orra alá, az 1 szoba, konyhába úgy, hogy a gyerek addig fuldoklik, köhög, míg elhányja magát. Sosincs pénz semmire, de bagó, kávé, pia létszükséglet.

Apámtól: ne hazudozz és igérgess a gyerekednek.

2018. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
72%

17.


Tetszik a gondolkodásmódod.

2018. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!