Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tinédzser/kamaszkorú gyerekek...

Tinédzser/kamaszkorú gyerekek mennyire szégyenlősek a szüleik előtt?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem tinédzserkorú lányok/fiúk szoktak-e szégyenlősködni szüleik előtt?Nem szándékos meztelenségre gondolok egésznap,hanem mondjuk fürdőszobába menet,vagy kifelé jövet probléma-e,ha csak egy szál törölközőbe jönnek ki,esetleg csak fehérneműben/alsónadrágban,vagy esetleg teljesen meztelenül?Illetve a fordítottja is érdekelne,hogy a szülők ilyen korú gyerekeik előtt mernek-e egy szál törölközőben,fehérneműben,vagy meztelenül közlekedni.


Megtennétek légyszives,hogy kort és nemet is írtok a válasz mellé? :)


2023. márc. 13. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mi érdekel ez téged hétfő délelőtt, mikor mindenki dolgozik? 43/F
2023. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

1#

Mert ezt akarja megkérdezni: MI közöd van hozzá miért tesz fele egy kérdést?Ne kelljen már magyarázkodni , ha kérdezni mer az ember

2023. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Blablablabla.... 😃
2023. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
Eléggé magánügy ez nem?
2023. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Én apukám előtt nem mutatkoztam soha pucéran ebben a korban.Fehérneműben sem,mindig volt rajtam valamilyen ruha.Anyukám az már más téma.Előtte se voltam meztelen.Gatya és melltartó volt a legkevesebb ruhadarab amit mindig viseltem előtte.Töröltközőben soha nem volt ciki kijönni a fürdőből.
2023. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
5 és ha igen? Attól még nem árt vele senkinek.
2023. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém mikor milyen hangulatban van. Ha olyanja van kapucnispulcsiban is alszik, ha olyanja akkor azért is veszekedni kell vele ,hogy ne egy szál semmiben futkorásszon fürdés után
2023. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Hányszor teszed még fel ezt a kérdést, de komolyan.
2023. ápr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok már, de én az voltam. Làny vagyok egyébként.

Amikor elkezdtem kamaszodni, elkezdtem magamra csukni a fürdőszoba ajtaját, amikor zuhanyoztam és öltözködtem. Anyámnak eleinte nehezére esett ezt megérteni, folyton bejárkált és nem értette, mit vagyok úgy kiakadva, nem azt nézi, egyébként meg ő az anyám, ő is nő, ő pelenkázott. Ő sosem volt szégyenlős.

Bugyiban meg melltartóban mutatkozom előtte (apám előtt így sem), ha nagyon muszáj, gyorsan átöltözöm előtte, de továbbra is szégyenlősebb vagyok.

2023. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez sokmindentől függ. Elsősorban a gyermekkortól: tabu volt-e a meztelenség a családban, mennyire viselkedett intim párként a szülőpáros nyíltan a gyereke előtt (ölelés, érintés, csók- egészségesebb ha látja, ugyanis egy 4 éves gyermeknek is megvan már a saját naív fantáziája arról, hogy a két szülő ,,mit csinál egymással", ha ezt szégyenükben letiltják, a gyermeknek később kapcsolati és szerepproblémái lesznek, hiszen nem tudja átélni, hogy a felnőttkori intimitás ugyan a szülőkre tartozó magánélet, mégis teljesen rendben van és bűntelen), milyen élményei voltak gyermekként a saját meztelenségével kapcsolatban (pl. ha strandon csak bugyi van a kislányokon amit valaki esetleg szóvátesz, erőteljes szégyenérzet alakulhat ki, amely később a saját testtel kapcsolatos kritikákhoz fog vezetni- hiszen a serdülés előtt a gyermek még nem érti a társadalmi szerepek dogmáit, így kontextus hiányában közvetlen elutasításként fogja megélni az egyébként szülőknek címkézett beszólásokat). Serdülőkorban tehát egyrészt már van egy gyermekkorból eredő viszony a testi meztelenséggel kapcsolatban, amelyre újonnan ráépülnek a nemi érésből származó érzelmi/testi változások és az ezeket közvetlenül visszatükröző szociális kortárs interakciók. Ha a változás fokozott kellemetlenséggel is jár: erőteljesebb szőrzet, amelyet borotválni kell; lógósabb cici ami melltartó nélkül elszabadul; úszógumi hurka készlet ami a legrosszabb helyekre épül be; zsíros, pattanásos halbőr vagy éppen egyre kevésbé elrejthető pénisz- természetes, hogy a kamaszok még maguktól is frászt kapnak a tükörben, nemhogy ezt még mutogassák is. Ráadásul a serdülést el sem lehet rejteni, ilyenkor sok kamasz természetszerűen bele is fut a szülők/családtagok viccelődéseibe- ami miatt méginkább megpróbálják megőrizni a privát tereiket (ne gyere be a szobába, ne érj a cuccaimhoz, ne nézz rám, ne szólj hozzám stb). Ha a tini szerencsés és tetszik amit a tükörbe lát, akkor kevésbé rejtegeti magát- de ez nem csak az otthoni, biztonságos terekre vonatkozik. Egy másik aspektus a társadalmi szerepekkel való azonosulás (itt csak a ciszt fogom említeni, mert bonyolult a dolog): tehát míg a tinédzser saját testének elfogadása a testképének kialakításához vezet, addig a külvilág által a társadalmi nemére adott visszajelzések a nemi szerep érvényesülésének hatásossága által fog a már kialakult testképhez visszacsatornázódni aka. állandó testkép újratervezés várható. Ha nagyon prolin akarok fogalmazni, akkor a serdülő húspiaci szexualizálása fogja a tinédzserkorban meghatározni a szégyenlősségének mértékét is, hiszen közvetlen és független visszajelzés lesz arról, hogy elég jó nő-e vagy elég jó pasi-e. S ha nem az, akkor az ok bizony a felszínes tulajdonságokban aka testen keresendő.. Ennek kapcsán általános megfigyelés, hogy ha egy 12-13 éves gyermek figyelemkeltésből sokat szemérmetlenkedik- akkor ott egy korai külső szexualizáció történt valaki részéről (nem feltétlen aktus, lehet ez egyszerű figyelem is (udvarlás, dicséret)- amire oda kell figyelni!). Ha pusztán csak a társadalmi normaképzésből indulok ki, a nők általában szemérmesebbek, mert azoknak nevelik őket- szemben a fiúkkal, akiknél a péniszméregetés alap (felnőtt korban is). Persze mindehhez a patriarchális társadalmi berendezkedések is hozzájárulnak: a nőt még a saját társadalma is legalább annyira szereti elrejteni, mint amennyire titokban bármire használni is.. Ráadásul egy dekoratív, széptestű nő minden korszakban státusz-szimbólum, míg a férfiaknál inkább a testmagasság/robosztusság és a közéleti sikeresség (jövedelem) dominálnak a felnőttkorban. Szóval mindezek függvényében nincs igazságos és egyértelmű válasz a kérdésedre. Általánosságban elmondható, hogy 1. semmi baj, ha a szülők alkalomadtán meztelenkednek a gyermekek előtt, azzal meg végképp semmi gond, ha fehérneműbe látja a tinédzser a szüleit- ugyanis nincs szexuális tartalma a helyzetnek. Ráadásul strandon se pufi dzsekibe szoktunk ülni, így nincs ok az extra rejtegetésre. 2. hetente változhat a tinédzser saját testével kapcsolatos elképzelése és elégedettsége- ha pozitív a változás, tuti hogy lesz alulöltözött flangálás a lakásban, ha meg az ellenkezője igaz, még a redőnyöket is tilos lesz felhúzni és a kedvenc szín a goth lesz. 3. A lányok általában szemérmesebbek, sokkal erőteljesebben szexualizáltak, így sokkal inkább kell társadalmi trendeknek megfelelniük a külsőségekben. Hamarabb és tartósabban alakul ki a saját testükhöz kapcsolódó szégyenérzet és alapvetően sokkal kevésbé szégyentelenebbek is, mint a fiúk. A fiúknál a bevállalós skála lazább, jobban megtehetik, hogy elengedik magukat- majd max azt vetik a szemükre, hogy ,,disznók" ha kilóg a fenekük a gatyából, de abba meg halnak bele- mert tényleg azok. Mióta a kínos fecsi helyett van boxer és úszógatya, azóta ők is jobban tudnak szükség esetén szemérmeskedni, de otthon is kevébé para a rejtegetés: anyuka kevésbé fog megjegyzést tenni a testükre, apuka meg jól teszi ha felméri a trónfosztás lehetőségeit. Egyébként úgy gondolom, hogy egy tinédzserrel már sok mindent nyíltan meglehet beszélni- én spekulációk helyett biztosan hozzájuk fordulnék, ha a közös életterünkben megélhető intimitás lenne a kérdésem- aztán majd a válaszuk eldönti, mi az ami még belefér, mi az ami nem- mindannyiunk részéről.
2023. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!