Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul érzem magam, mert...

Rosszul érzem magam, mert felnőttként pénzt kapok anyámtól?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, családom van, kisgyerekekkel. 1 éve házat vettünk, sok hitel, felújítás, pénzünk a végére elfogyott kb.

Férjem apja adott 6 milliót, nagyjából kifizette az örökségét.

Anyám Németországban él, legalább 2000 eurót keres, ha nem többet. Elég jól élnek ott kint, de nem gazdagok. Eddig háromszor adott nekünk 5-500 eurót, hogy be tudjuk fejezni a házat.

Én konkrétan nem kértem tőle, azt is mondtam hogy megoldjuk. Csak beszélünk sokszor a házról, pénzről, hogy nem jövünk ki és akkor ő felajánlotta mindig, hogy küld pénzt. Én ezt elfogadtam.

De mégis kellemetlenül érzem magam miatta.

Nem akarom hogy azt higgye, azért mondom neki a dolgokat hogy adjon pénzt.

De ha belegondolok, én is szívesen adok majd a gyerekeimnek, ha nekem lesz több pénzem. De mégis. Ez nem ciki?


2023. febr. 28. 10:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sok segítséget kaptunk a nagymamámtól és a szüleimtől. Mikor ezt felhoztam a mamám mindig azt mondta hogy szívesen adja és kinek adná ha nem nekem. A szomszédnak?

Ez is egy nézőpont.

És ha bánt meglehet ezt beszélni anyukáddal. Hogy nem azért panaszkodsz. És ha ő is azt mondja szívesen ad, akkor te meg fogadd el jó szívvel. Hozhat bármit az élet, lehet még olyan hogy te adsz neki.

Szóval ezzel nincs gond.

Én jobban aggódnék a 200 ezres törlesztő miatt, mi van ha nem tudom fizetni. Te ezen nem görcsölsz? És ezt minden jó indulattal kérdeztem.

2023. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kérve volt hanem ajandek akkor meg kell köszönni és ennyi.
2023. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

90 nmes házat vettünk... Ami kb 100 éves... Ketten együtt keresünk 700 körül. És ez nőni fog még azért az évek alatt.

Lehet az eleje kicsit nehezebb lesz, de megoldjuk. Max vállalok még egy munkahelyet.

2023. febr. 28. 13:42
 24/32 anonim ***** válasza:
88%
Azért 700-ból, 200 törlesztő, plusz rezsi (ami ennek a töredéke), szerintem megoldható.
2023. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Megoldható, de azért mondtam hogy nemtudom egyelore hogy félre tenni, vissza adni a pénzt mennyire tudunk majd.
2023. febr. 28. 13:45
 26/32 anonim ***** válasza:
94%

Így én sem aggódnék a törlesztőn.

De miért adnád vissza ha nem kérték? Fogadd el hogy jó fej anyád van aki támogat mert megteheti.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2023. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
77%

Nem ciki! Viszont van egy barátom,akinek három gyereke van, dolgozik és keres rendesen,viszont amit megkeres hetente,azt a felesége egyetlen nap alatt elkölti,mert a felesége kezeli a pénzt.amivel nem lenne gond,ha okosan kezelné) Olyan kettőszázezer forintra vásárol a felesége,és kettő nap múlva nincs kaja) folyamatosan kéreget a barátom, a külföldön dolgozó szüleitől,többször adtak,de nem mindig,mert heti szinten kér és már a szülei is anyagilag nagyon nincsenek jól.


Szóval nem ez a lehúzó típusú fiú vagy,a te esetedben egyáltalán nem ciki

2023. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
43%

Talan ha kegkozelebb hazajon mond ezt el neki negyszemkozt. Hogy orulsz es koszonod de szarul is erzed magad miatta. Edesanyad igy biztos latja hogy nem pumpolni akarod.


Esetleg tegyel felre havonta egy kis összeget es ha osszejon valamennyi vegyel belole neki egy szep ekszert vagy valamit aminek orulne. Ezzel megkoszonve a segitseget amit adott.

2023. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
92%

Ne vegyél anyudnak ajándékot ezért. Ez hülye ötlet. Az édesanyád, nyilván nem vár érte semmit. Ha ékszert akarna megvenné magának.

Majd amikor szüksége lesz segítségre akkor állj mellette, segítsd. Ez lehet 30 év múlva lesz. Akkor jusson eszedbe milyen jól jött a támogatása.

2023. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
52%

Ez viszonzas, gesztus, koszonet, hála.


En biztos halas lennek anyamnak es ezt jeleznem is fele.

2023. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!