Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul érzem magam, mert...

Rosszul érzem magam, mert felnőttként pénzt kapok anyámtól?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, családom van, kisgyerekekkel. 1 éve házat vettünk, sok hitel, felújítás, pénzünk a végére elfogyott kb.

Férjem apja adott 6 milliót, nagyjából kifizette az örökségét.

Anyám Németországban él, legalább 2000 eurót keres, ha nem többet. Elég jól élnek ott kint, de nem gazdagok. Eddig háromszor adott nekünk 5-500 eurót, hogy be tudjuk fejezni a házat.

Én konkrétan nem kértem tőle, azt is mondtam hogy megoldjuk. Csak beszélünk sokszor a házról, pénzről, hogy nem jövünk ki és akkor ő felajánlotta mindig, hogy küld pénzt. Én ezt elfogadtam.

De mégis kellemetlenül érzem magam miatta.

Nem akarom hogy azt higgye, azért mondom neki a dolgokat hogy adjon pénzt.

De ha belegondolok, én is szívesen adok majd a gyerekeimnek, ha nekem lesz több pénzem. De mégis. Ez nem ciki?


2023. febr. 28. 10:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem ciki, barátnőm egy komplett házat kapott a szüleitől, mikor elkezdett dolgozni, sok ismerősöm meg lakást kapott, mikor elkezde az egyetemet.


Nagyszüleim a nagybáttyáimat és az apukámat is támogatták, kb a negyedét-harmadát ők állták az építkezéseiknek.

2023. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%
Ez sok helyen sokszor előforduló "álprobléma". Részedről érthető, hogy az önállóságodat nem akarod érzelmi elkötelezettséggel (hálával) terhelni, ugyanakkor meg anyád szívesen és önként ad, ezzel érzelmileg továbbra is fenntartja a szülő-gyerek kapcsolatot, ami neki örömet okoz. Szóval ne érezd cikinek. A saját feleségem ugyanígy viselkedik az 50 éves fiával.
2023. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem te kéred, követeled (ilyen is van, sajnos), akkor nem ciki. Ha van nekik miből és szívesen adják, akkor miért ne fogadnátok el, ha rászorultok?
2023. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm a válaszokat, akkor megnyugszom. Igen, szükségünk van a pénzre, eléggé szarban lettünk, rajtunk kívül álló okokból.
2023. febr. 28. 11:44
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

Ne aggódj emiatt, nem ciki.

Pont azt akartam írni, amit te is leírtál a végén, én is adnék a gyerekemnek. Kinek adna az ember, ha nem a gyerekének?

2023. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy anyum mondaná, ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el. :D
2023. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
95%
Én azért érzem magam rosszul, mert egy forintot sem kaptam (se mást, ja de, az életet, aztán cső), melyik a jobb.
2023. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
83%
Szükségetek van rá egy alapvető dolog (lakhatás) miatt, nem elszórakozni kell vagy Gucci cipőre, arany ékszerre stb luxus igényre. Szerintem semmi ciki nincs ebben.
2023. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
94%

"Én azért érzem magam rosszul, mert egy forintot sem kaptam (se mást, ja de, az életet, aztán cső), melyik a jobb."


Egyetértek.

2023. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
61%

"Nemtudom vissza tudnánk e adni, és ha tudnánk is, mikor?"

1.500 EUR-t? Talán picit túlvállaltátok magatokat ezzel a 200 ezres törlesztővel,nem? Mi lesz, ha ne adj Isten beüt valami gebasz? Mentek az utcára? De azért a nagy ház kellett gondolom...

2023. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!