Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyám reakciója?

Normális anyám reakciója?

Figyelt kérdés

Két testévrem van, anyám egyedül él, mert már mind a hárman elköltöztünk. Az egyik testvérem arra használja anyát, hogy pénzt utaljon neki, mivel ő egyetem mellett nem akar dolgozni, és a barátnője előtt fel kell vágnia, hogy el tudja hívni étterembe, meg ilyenek. A másik tesóm pedig arra, hogy az unokára vigyázzon, és vigyen főtt ételt. Egy kisebb összeggel engem is támogat, mert én is tanulok még, de szoktam dolgozni is.

Az nem baj neki, ha tesómékra órákat kell főznie, pénzt utalni, és vigyázni az unokára.


Most eladtam egy nem használt ruhámat, ami a családi lakásban maradt, és megkértem, hogy adja fel, ha arra jár, vinteden adtam el, így neki postaköltségbe ez nem kerül, viszont teljesen kiverte a hisztériát, hogy ezzel neki időt kell töltenie. Ez jogos, a fentieket figyelembe véve?



2023. febr. 26. 21:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
20%

Sok ember tanul addig ameddig csak lehet, csak dolgozni ne kelljen.

Engem meg azért utálnak mert lenézem a haszontalan egyetemistákat.

2023. febr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha utál postára járni akkor jogos. De összességében nem irigylem szegény Anyukádat.
2023. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy gondolom, hogy jogos. Akár figyelembe veszem a fenti tényezőket, akár nem.

Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit szeretne megtenni másoknak és mit nem. Ha nem szeretné feladni a ruhádat, akkor nem adja fel. Mivel ez a cél a te célod, ezért neked kell gondoskodnod a megoldásáról.

2023. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Jogos vagy nem jogos, o donti el, hogy mire er ra. Erre eppen nem, ez van.


Neked meg nem kell megsertodni, hogyha megkerdezed es nemet mond. Majd akkor megcsinalod te.


Es ha jol ertem, teged is penzel ugyanugy, szoval mire ez a nagy lenezes a tesod fele?

2023. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Meg kellett volna előtte beszélni: anyám, üzletelnék pár régi ruhadarabommal, ami otthon maradt. Partner lennél abban, hogy elpostázod őket? (Amúgy én is sok mindent árulok. Nem úgy működik, hogy bevágtatok a postára és annyi. Le kell mérni, nincs éppen dobozom, papírom, ragasztóm; ki kell tölteni címiratokat, a postabezárások miatt mérföldekre van a legközelebbi és óriási a sor.)

Ha az otthon felejtett télikabátodat nem küldené utánad, és emiatt fázol, jogos lenne a haragod. Így nem.

2023. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kell lemérni semmit, a vinted mindent megcsinál helyetted. És azt elfelejtettem leírni, hogy ő szólt pont azért, hogy takarítsam el itthonról minden cuccomat, hogy a régi szobámban se maradjon egy holmim se, hogy az övé lehessen a hely.
2023. febr. 27. 14:44
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Anyád a bankautomatátok és a csicskátok! Hány bőrt akarsz még lehúzni róla, hogyha valamire már nemet mond, akkor kérdést írsz ki róla a Gyakorira?
2023. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

#6

Felháborító, hogy kérni mert téged, hogy a nem használt, régi szobádból a nem használatos cuccaidat takarítsd el! Micsoda szülők vannak!

2023. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, utána én is beláttam, és bocsánatot kértem, köszönöm, hogy rávilágítottatok.
2023. febr. 27. 18:34
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

#9

Megleptél kedves Kérdező! Én még ilyen reakciót nem olvastam itt, aranyos vagy!:)

2023. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!