Mit tennél, ha a gyerekedet egyetemistaként nem vennék fel koliba a második évben, de az albérletet nem tudnád fizetni?
Első évben az volt a megállapodás, hogy havonta adsz X összeget, abból gazdálkodjon, teljesen kijött belőle minden, nem kellett diákmunkát vállalnia. Viszont második évben, amikor a kolis felvételinél az átlag is számít, már nem veszik fel. Az albérlet költsége neked még úgy sem fér bele, ha csak szobát bérel, és lakótárssakkal él. Mit teszel ekkor, feltételezve, hogy nem opció az, hogy nagyobb összeggel támogasd?
Kommentbe csak indoklást, esetleg kiegészítést kérek, a többire ott a szavazás.
Le lett pontozva, de mélységesen egyetértek az #5 és #9 válasszal.
Egyszerűen fel nem foghatom, hogy lehet a semmire gyereket vállalni. De ha már mégis sikerült, amikor egyetemre jelentkezett, alaposan át kellett volna gondolni, hogy mennyi az annyi. Így lett a legjobban kiszúrva csóri gyerekkel, el lett húzva a mézesmadzag.
Hogy a kérdésre is válaszoljak. Mit tennék szülőként? Érdekes, ezt a verzió fel sem merült, de még a válaszolók közt sem.
Szülőként még több bevételre tennék szert, hogy tudjam támogatni a gyerekemet. Hiszen az én feladatom (törvény szerint is), hogy az első szakmáig eltartom, tanulmányait fizetem.
Tudom, most jöttök azzal, hogy hogy képzelem ezt, és hogy lehet kenyérre is alig jut. Igen, ha így lenne, akkor eleve megbeszéltem volna a gyerekkel, hogy nem tudok egyetemet fizetni, szerezzen nem egyetemi szakmát, azt fizetem, és kezdjen el dolgozni. Ez van.
Nyilvan le lettem pontozva, mert nem divat elore gondolkozni ezek szerint 🤣
De nalunk nem is fordult meg elo ilyen, hogy a gyereket hagyom logni a levegoben meg szinte ehezni egyetem alatt. Erdekes 🤷♀️
4-es válaszról ("bejár otthonról") jutottak eszembe koleszos élményeim.
Budapesten tanultam, egyszer volt egy szolnoki szobatársam, aki el is mondta, hogy ha nem vennék fel koleszba, akkor simán bejárna otthonról naponta. Így is fél év alatt többször előfordult, hogy hét közben hazament, otthon aludt és másnap Szolnokról ment be az egyetemre.
De volt olyan is, hogy valaki egyszerűen nem költözött be a helyére, mert a mittudomén kijénél lakott. Fél évig üresen állt a helye, aztán hivatalosan is kiköltözött, akkor vettek fel a helyére mást. Amikor elmeséltük neki, miért üresedett meg a hely, megjegyezte, hogy azért elég rossz ezt így hallania, mikor ő meg előző félévben nem kapott kollégiumi helyet. Meg is értem.
Szóval egyrészt szűkösek voltak a kollégiumi férőhelyek, másrészt nem mindig az kapta meg, aki ki is használta. És tartok tőle, hogy ez most sincs másképp.
"Az albérlet költsége neked még úgy sem fér bele, ha csak szobát bérel, és lakótárssakkal él."
Ja most olvastam, előző vagyok...
Ilyen eset már csak azért is lenne érdekes, mert ettől már a havi kaja is többe kerülne azért!
Rá kell hajtani valami ösztöndíjra akkor!
11,16
Az egyetemisták már felnőtt emberek.
A szülőnek törvény szerint SEM kötelessége eltartani a felnőtt gyerekét.
Egyetemre mindenki mehet, mert az oktatás ingyenes!
DE! Van diákhitel, van kollégium, vannak lakótársak/albérlet, van diákmunka, van ösztöndíj. Bárki tanulhat bárhol, ha életképes.
Sőt, bárki vállalhatja azt is, hogy ugyan rosszabb egyetemre megy, de mindennap bejár és mellette szakmai gyakorlatot szerez, mert záróvizsga utána már teljesen mindegy lesz, hogy melyik egyetem diákja volt anno.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!