Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell engem a szüleimnek...

Miért kell engem a szüleimnek így megkeserítenie? 17.f

Figyelt kérdés

Már kisgyerekkoromban eldöntöttem, hogy ki akarok kerülni abból a mókuskerékből amibe láttam, hogy benne vannak a kortársaim az iskolában.

Láttam az iskolában a kortársaimon meg a fölött is, hogy céltalanok sose lesz jó életük és életük végéig robotolni fognak meg csak úgy sodródni az árral. Na ezt én eldöntöttem ,hogy nem akarom és már akkor eldöntöttem, hogy ebben én biztos nem leszek benne és már akkor amilyen módokon lehet megpróbálok pénzt keresni és felépíteni magamat. Mivel gyerekkoromban fociztam egyszer csak akkor szembe jött velem a csapatunknál az egyik falon ki volt rakva egy kisebb plakát. Játékvezetői tanfolyam 14 éves kortól. Ott abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ezt szeretném. Be is adtam a jelentkezésemet és sikeresen el is végeztem. Ezért szerencsésnek mondom magam, hogy már 14-15 évesen már elkezdtem azért a kortársaimhoz képest pénzt keresni mert nem sokkal ezután a focit is abbahagytam és abszolút minden erőmmel csak a játékvezetésre koncentráltam.

Az elején nem kerestem sokat csak annyit ha esetleg el akartam menni egy moziba vagy akartam venni esetleg valamilyen ruhát vagy ha suliba egy osztálykiránduláshoz be kellet fizetni az én részemet akkor azt én megoldottam. Ott még azt mondom valamilyen szinten örültek is talán, hogy valamennyire önállósodtam.

A baj onnantól kezdődött amikor elkezdtem egyre jobban keresni mára már 300.000-ret megkeresek ebből havonta de van, hogy többet.

Borzasztóan komcsi meggyőződésű emberek és amit most keresek annak elveszik a 80%-át mondván otthoni beszolgáltatás és örüljek, hogy egyáltalán marad nekem valamennyi mert ha egyedül kéne fenntartanom magam akkor még ennyi se maradna meg a végére meg, hogy mi szüksége van egy magam fajta gyereknek arra, hogy 300 ezret vagy többet keressen meg havonta. Egyszerűen már ezt nagyon nehezen bírom. Iskolába járok a hétvégken levezetek 4-5 meccset van, hogy hétközbe is vezetek 1-2-őt suli után este és elveszik majdnem az összes pénzem. És sajnos nem tudom eltitkolni se, hogy mennyit keresek mert minden megvan nekik sajnos van egy táblázat, hogy melyik meccsért mennyit kapok és meg tudják nézni azt is, hogy mikor melyik és milyen meccsen vezettem és elszámolnak, hogy oké akkor ennyit kerestél ennyit szépen ideadsz ameddig itt laksz és örüljek, hogy hagynak nekem mert szerintük az is sok amit hagynak. Végülis csak hétvégéim nincsenek 60-70 ezer forintért egy hónapban :(


2022. dec. 20. 16:50
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező és nagyon felháborítónak tartom a szüleid viselkedését. Nem tudom,idén érettségizel-e? Gondolom az ad egy esélyt hogy ez a helyzet átalakuljon, de addig is a gyámhivatalban esetleg futhatsz egy kört.
2023. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

"És ha a kérdező ahhoz felnőtt, hogy önálló keresete legyen, akkor ne várja el, hogy a szülei eltartsák a saját megélhetésük kárára"

Na és ez pláne, hogy kiverte a biztosítékot nálam.

Tudod gyereket úgy kéne vállalni, hogy megvan hozzá az anyagi háttér és ha elkezd a gyerek esetleg ilyen korban pénzt keresni akkor még azt a pénzt ami az én eltartásomra ment volna nem úgy kellene kezelni, hogy már úgyis annyit keres mintha dolgozna valahol 8 órában, vegyük el tőle a nagy részét és majd abból neveljük.

2023. jan. 15. 20:45
 43/44 anonim ***** válasza:
23%

A saját vagyonával sem rendelkezhet szabadon a kiskorú. A szülei kezelik, a gyámhatóság felügyeletével. Még a szülei sem adhatják el például a gyámhatóság engedélye nélkül.


Az meg, hogy megvan az anyagi háttér a gyermekvállaláshoz, szerinted azt jelenti, hogy csak a gazdagok szaporodhatnak?


És ha megvan az anyagi háttér, lehet, hogy holnapután már nem lesz meg. Bármi történhet, amikor a gyerek már x éves. Akkor vissza az egész?


Hát, igen, az a ma menő gondolkodás. Éljenek a gazdagok.


Egyébként csak kérdezem, nem tudom: egy kiskorúnak szabad egyáltalán ilyen munkát vállalnia?

2023. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

Az meg, hogy megvan az anyagi háttér a gyermekvállaláshoz, szerinted azt jelenti, hogy csak a gazdagok szaporodhatnak?


Hát már ne is haragudj de én úgy nem vállalnék gyereket, hogyha a párommal pont annyink lenne, hogy éppen csak megvagyunk.

Ha csak mondjuk egy farmernadrágot tudnék neki adni karácsonyra.

Ha nem tudnám megengedni azt, hogy egy évben egyszer elmegyünk nyaralni 1 hétre a balatonra vagy akár külföldre.

Vagy biztos az a jó nem amikor a mély szegénységben már enni is alig tudnak és akkor még jöhet a harmadik gyerek is a másik kettő mellé ugye?

Mert, hogy szeretet. Most elmondok egy dolgot amin meg fogsz sértődni. Nem csak szeretet nélkülözhetetlen. A pénz is ugyanúgy nélkülözhetetlen.

pénz nem minden de pénz nélkül nincs minden és ugyanez igaz a szeretetre is.

Ha az egyik nincs akkor az kb olyan, hogy azt mondják választhatsz aközött, hogy fejbe lőjjenek vagy szíven szúrjanak.

Lehet ezzel nem leszek népszerű de nem érdekel ez akkor is így van és eszem ágában sem lenne úgy egy gyereket csinálni ha nincs hozzá egy olyan hátterem ami megengedi azt, hogy kényelmesen, jólétben éljünk. Minek vállaljak ha majd jövőbeli valakimmel pont annyim lenne, hogy eltartjuk magunkat? Arra, hogy alig legyen étel az asztalon meg, hogy nem is azt esszük amit akarunk hanem ami belefér a költségvetésbe?

Ha nem sikerül olyan hátteret csinálnom inkább lemondok a gyerekvállalásról.

Az, hogy megtörténik az, hogy elveszítek mindent egyik pillantról a másikra? kockázat mindig van de kiszámított kockázat és ha olyan helyen van a pénz ami jó eséllyel tartja az értékét akkor a bukás esélye is csökken. :)

Például ha a pénzem egy harmadát aranyba raknám nem hinném, hogy egyik napról a másikra esne 80%-ot az árfolyam és semmit nem érne a pénzem.

Most ez csak példa volt nyilván.



Egyébként csak kérdezem, nem tudom: egy kiskorúnak szabad egyáltalán ilyen munkát vállalnia?


27-es választ ajánlom figyelmedbe mielőtt hülyeségeket kérdeznél :)

2023. jan. 16. 17:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!