Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell engem a szüleimnek...

Miért kell engem a szüleimnek így megkeserítenie? 17.f

Figyelt kérdés

Már kisgyerekkoromban eldöntöttem, hogy ki akarok kerülni abból a mókuskerékből amibe láttam, hogy benne vannak a kortársaim az iskolában.

Láttam az iskolában a kortársaimon meg a fölött is, hogy céltalanok sose lesz jó életük és életük végéig robotolni fognak meg csak úgy sodródni az árral. Na ezt én eldöntöttem ,hogy nem akarom és már akkor eldöntöttem, hogy ebben én biztos nem leszek benne és már akkor amilyen módokon lehet megpróbálok pénzt keresni és felépíteni magamat. Mivel gyerekkoromban fociztam egyszer csak akkor szembe jött velem a csapatunknál az egyik falon ki volt rakva egy kisebb plakát. Játékvezetői tanfolyam 14 éves kortól. Ott abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ezt szeretném. Be is adtam a jelentkezésemet és sikeresen el is végeztem. Ezért szerencsésnek mondom magam, hogy már 14-15 évesen már elkezdtem azért a kortársaimhoz képest pénzt keresni mert nem sokkal ezután a focit is abbahagytam és abszolút minden erőmmel csak a játékvezetésre koncentráltam.

Az elején nem kerestem sokat csak annyit ha esetleg el akartam menni egy moziba vagy akartam venni esetleg valamilyen ruhát vagy ha suliba egy osztálykiránduláshoz be kellet fizetni az én részemet akkor azt én megoldottam. Ott még azt mondom valamilyen szinten örültek is talán, hogy valamennyire önállósodtam.

A baj onnantól kezdődött amikor elkezdtem egyre jobban keresni mára már 300.000-ret megkeresek ebből havonta de van, hogy többet.

Borzasztóan komcsi meggyőződésű emberek és amit most keresek annak elveszik a 80%-át mondván otthoni beszolgáltatás és örüljek, hogy egyáltalán marad nekem valamennyi mert ha egyedül kéne fenntartanom magam akkor még ennyi se maradna meg a végére meg, hogy mi szüksége van egy magam fajta gyereknek arra, hogy 300 ezret vagy többet keressen meg havonta. Egyszerűen már ezt nagyon nehezen bírom. Iskolába járok a hétvégken levezetek 4-5 meccset van, hogy hétközbe is vezetek 1-2-őt suli után este és elveszik majdnem az összes pénzem. És sajnos nem tudom eltitkolni se, hogy mennyit keresek mert minden megvan nekik sajnos van egy táblázat, hogy melyik meccsért mennyit kapok és meg tudják nézni azt is, hogy mikor melyik és milyen meccsen vezettem és elszámolnak, hogy oké akkor ennyit kerestél ennyit szépen ideadsz ameddig itt laksz és örüljek, hogy hagynak nekem mert szerintük az is sok amit hagynak. Végülis csak hétvégéim nincsenek 60-70 ezer forintért egy hónapban :(


2022. dec. 20. 16:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a gyámhivatal nem fogja hagyni zárolni az összes keresetet. Ugyanis a gyermektartásra vonatkozó törvény előírja, hogy figyelembe kell venni a gyermek saját jövedelmét is.


Arról nem beszélve, hogy a gyámhatóság beleszólhat, mennyit dolgozhat tanulás mellett a kiskorú.


És ami fontos: hogyan gondolod, hogy a szüleid tartanak és te semmivel nem járulsz hozzá? Ők osszanak meg veled mindent, akár a saját ellátásuk terhére is, te meg semmivel nem viszonzod? Nagyon önző vagy!


A tanfolyam költségeit ki fizette ki? Például.


Ja, és 18 éves kor után milyen alapon kérheted magadnak a családi pótlékot?


Még több: ha valamilyen okból megszűnik a pénzkereseti lehetőséged, akkor megint a szülők fognak eltartani?


Még több: nem lehet, hogy ők jobban kezelik a pénzt,és csak a szükséges összeget használják fel az eltartásodra, a többit meg takarékba helyezik a számodra? Te például nem is nyithatsz számlát a szüleid aláírása nélkül, tudtommal. Valamilyen junior számlát nyithatsz, de mivel kiskorú vagy,kellenek hozzá a szüleid is. Ők pedig ezt a számlanyitást rövid úton meg tudják tenni.

2023. jan. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
31 felvilagosítalak, hogy a kiskorút nem a kiskorú fizetéséből kell eltartani,hanem a törvény kötelezi a szülőt, hogy eltartsa, gondoskodjon róla.
2023. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

32-es: rosszul tudod, úgyhogy ne világosíts fel.


És ha a kérdező ahhoz felnőtt, hogy önálló keresete legyen, akkor ne várja el, hogy a szülei eltartsák a saját megélhetésük kárára, miközben ő zsebre teszi a sok pénzt. Ez nem tisztességes.

Menjen el a kérdező a gyámhivatalhoz, majd ott megtudja, mi az elvárás vele szemben és a szüleivel szemben.

2023. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
33 elég neten felütni a ptk-t és abban feketén-fehéren benne van, hogy kötelesek gondoskodni róla amíg kiskorú.
2023. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
84%

De a részletes szabályozásban benne van, hogy figyelembe kell venni a gyerek saját jövedelmét az eltartás mértékénél. Itt tulajdonképpen a gyerektartásról beszélünk, csak kivételesen ezt nem a két szülő vitatja egymás között, hanem a gyerek a szüleivel szemben.

Persze, az a törvény, amit írsz, mert extrém eset az, ha a gyereknek van saját jövedelme. Az esetek 99,9 százalékában nincs. Ez a fő szabály. A végrehajtási utasításban viszont benne van, hogy figyelembe kell venni a gyerek saját jövedelmét.


Arról nem is beszélve,hogy tisztességtelen elvárni, hogy tartsák el, ő meg elszórakozza a jövedelmét, ami nem is kevés.


Gyakorlati példa: anno figyelembe vették a gyermektartási perben a kiskorú ösztöndíját. Több konkrétumot nem vagyok hajlandó közölni, adatvédelmi okból. Holott az ösztöndíj azért nem elsősorban a megélhetésre, hanem a tanulásra szolgál.


Menjen csak a kérdező a gyámhatósághoz, majd ott szakszerűen felvilágosítják. Biztos vagyok benne, hogy nem fog teljes győzelemmel kijönni onnan.

2023. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Értem, köszi az infót. Viszont csak van valami ésszerűségi elv hogy ne vegyenek el tőle többet mint amibe a gyerek egyáltalán kerül.
2023. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
84%

Persze, de amíg kiskorú, addig a szülők kezelik a pénzét (kivéve a normális mértékű zsebpénzt). És a gyámhivatal elő fogja írni, hogy a megélhetéshez nem szükséges maradékot tegyék gyámhivatali letétbe,vagy hogyan hívják.


A gyermekem örökölt egy ingatlan-részt, azzal sem rendelkezhetett (és mi, szülők sem), hanem a gyámhivatal rendelkezett felette, most nem jut eszembe a szakkifejezés. Mikor betöltötte a 18. évét, akkor "adta ki" neki. Azt viszont hozzáfűzte a gyámhivatal, hogy ha a megélhetéséhez szükség lenne erre a kis vagyonkára, akkor beleegyezne, hogy eladjuk és felhasználjuk a gyermek ellátására. Persze, erre nem került sor.

2023. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy munkaviszony meghatározott fizetéssel. Mégis mennyit számolna el a gyámhivatal?
2023. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. Ha itt a gyámhivatalt bevonnák, pont, hogy zárolnák a gyerek jövedelmét, majd nagykorúként hozzájuthatna. Olyan nincs, hogy kiskorú önmagát köteles eltartani. A szülő hozzá sem érhetne a pénzéhez.
2023. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Hát komolyan mondom ami ez alatt kérdés alatt megy az kész kabaré.

Először megvádolják,hogy kamu a kérdést teszek fel mert nem létezik, hogy ennyi pénzt keressek 17 évesen és, hogy 15 évesen nem lehet elvégezni a játékvezetői vizsgát. Elsőként megcáfoltam az utóbbit, hogy már 14 évesen el lehet végezni.

Utána flegmán megkérdőjelezve azt mondják, hogy mutassam meg a díjazási táblát, hogy valóban meglehet e ennyit keresni. Ezt is beküldtem mind a két vádat ellenem hoztak fel kérdőre vonva a kérdés hitelességét úgy megcáfoltam, hogy nem lehetett ezután ezekbe bele kötni.

Akkor eljutunk oda, hogy tulajdonképpen teljesen rendben van az, hogy a 300 ezer forintból 60-70 ezer marad a végére mert elveszik a többit.

Már ne haragudj de ki dolgozott meg azért a pénzért? Ki viselte el számtalan alkalommal, hogy a megyei szurkolók kórusban üvöltik neki, hogy h.lye vagy h.lye vagy h.lye vagy? (és ez még csak lágyabb megfogalmazás kaptam ennél sokkal durvábbakat is) ezeket az atrocitásokat ki viseli ott el? A szüleim? vagy te? Kedves 31-es

Ki az akinek állandóan kezelnie kell a játékosoknak az indulatait? Főleg a mennyei megyei rangadókon.

Kinek nincsenek hétvégéi?

Ki fizette ki azt a kemény 10 ezer forintot? A szüleim, sokszorosát elvették már bőven. Nagyon nagyon bőven.

Honnan tudod, hogy elszórakoznám?

Lehet elkezdenék daytradelni vagy próbálkozni olyan dolgokkal amikben van fantázia aztán vagy bejön vagy nem nyilván valamennyit szórakoznék is belőle nem titok. Persze nyilván mindenki aki elkezd dolgozni és megkapja az első fizetéseit azok egyből házra gyűjtenek és nem élvezik azt, hogy amíg otthon vannak van egy kis saját keresetük amiből tudják élni az életet egy kicsit.

Az, hogy belerakok valamit a közösbe elvárható de nem a pénzem 70-80 százalékát.

Úgy beszélsz mintha olyan lennék mint a többi kiskorú és attól mert nekem van egy fizetésem fogjam be a számat és örüljek, hogy egyáltalán marad nekem. Hát egyet elmondok ezt főleg tőled nem fogom elviselni. És igen több vagyok mint a többi korombeli átlag és van is mire ezt alapoznom. És nem a pénz miatt hanem mert én nyitott szemmel jártam és kerestem a lehetőségeket, hogy hogyan tűnjek ki az átlagból. Az, hogy másnak nem olyan a felfogása meg a gondolkozása mint nekem az nem az én problémám.

Megsúgom egyik kiskorú kollégámtól sem veszik el a szüleik a pénzüket hanem hagyják őket élni és örülnek a gyerek sikerének :)

legalábbis akiket én ismerek azokkal nincs ilyen.

2023. jan. 15. 20:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!