Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell engem a szüleimnek...

Miért kell engem a szüleimnek így megkeserítenie? 17.f

Figyelt kérdés

Már kisgyerekkoromban eldöntöttem, hogy ki akarok kerülni abból a mókuskerékből amibe láttam, hogy benne vannak a kortársaim az iskolában.

Láttam az iskolában a kortársaimon meg a fölött is, hogy céltalanok sose lesz jó életük és életük végéig robotolni fognak meg csak úgy sodródni az árral. Na ezt én eldöntöttem ,hogy nem akarom és már akkor eldöntöttem, hogy ebben én biztos nem leszek benne és már akkor amilyen módokon lehet megpróbálok pénzt keresni és felépíteni magamat. Mivel gyerekkoromban fociztam egyszer csak akkor szembe jött velem a csapatunknál az egyik falon ki volt rakva egy kisebb plakát. Játékvezetői tanfolyam 14 éves kortól. Ott abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ezt szeretném. Be is adtam a jelentkezésemet és sikeresen el is végeztem. Ezért szerencsésnek mondom magam, hogy már 14-15 évesen már elkezdtem azért a kortársaimhoz képest pénzt keresni mert nem sokkal ezután a focit is abbahagytam és abszolút minden erőmmel csak a játékvezetésre koncentráltam.

Az elején nem kerestem sokat csak annyit ha esetleg el akartam menni egy moziba vagy akartam venni esetleg valamilyen ruhát vagy ha suliba egy osztálykiránduláshoz be kellet fizetni az én részemet akkor azt én megoldottam. Ott még azt mondom valamilyen szinten örültek is talán, hogy valamennyire önállósodtam.

A baj onnantól kezdődött amikor elkezdtem egyre jobban keresni mára már 300.000-ret megkeresek ebből havonta de van, hogy többet.

Borzasztóan komcsi meggyőződésű emberek és amit most keresek annak elveszik a 80%-át mondván otthoni beszolgáltatás és örüljek, hogy egyáltalán marad nekem valamennyi mert ha egyedül kéne fenntartanom magam akkor még ennyi se maradna meg a végére meg, hogy mi szüksége van egy magam fajta gyereknek arra, hogy 300 ezret vagy többet keressen meg havonta. Egyszerűen már ezt nagyon nehezen bírom. Iskolába járok a hétvégken levezetek 4-5 meccset van, hogy hétközbe is vezetek 1-2-őt suli után este és elveszik majdnem az összes pénzem. És sajnos nem tudom eltitkolni se, hogy mennyit keresek mert minden megvan nekik sajnos van egy táblázat, hogy melyik meccsért mennyit kapok és meg tudják nézni azt is, hogy mikor melyik és milyen meccsen vezettem és elszámolnak, hogy oké akkor ennyit kerestél ennyit szépen ideadsz ameddig itt laksz és örüljek, hogy hagynak nekem mert szerintük az is sok amit hagynak. Végülis csak hétvégéim nincsenek 60-70 ezer forintért egy hónapban :(


2022. dec. 20. 16:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorukent nem mehet meg alberletbe. Mar csak 1 ev vagy annyi se, aztan lehet koltozni szabadon, valahogy ki kell birni.

Addig sajnos a szulok a rendorokkel is hazavitethetik, de egyedul berelni se tud semmit, nem adnak ki igy szobat se.

2022. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
25%
Ja tényleg 18 év alatt albérletbe, csak szülői engedéllyel mehet! Hát akkor nincs mese, le kell otthon adóznia, de hát eddig meg a szülők tartották, most vissza fizet valamit!
2022. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
MIlyen osztályban vezetsz meccseket?
2022. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapot kell kibírnod.
2022. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
94%

Ha még sok időd van 18-ig, én tuti belevágnék valami "projektbe". Pl. jogosítvány megszerzése, tanfolyam ilyesmi.


Bár nem tudom, hogy ez kivitelezhető a beleegyezésük/aláírásuk nélkül.


De egy jogsi megszerzése ma már fél misi körül van, szóval ezzel el lennél egy darabig.

2022. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Anya és banki szakember vagyok.

Tanácsom: menj be ügyfélfogadási időben a lakóhelyed szerint illetékes GYÁMHIVATALBA és ha ez igaz, akkor mondd el a problémád és kérj GYÁMI FENNTARTÁSÚ BETÉT nyitását/kezelését.

(Ez egy speciális lakossági folyószámla, anyádék nem tudnak róla hivatali engedély nélkül levenni akkor sem, ha ütnének-vernének :D - mondjuk a 20% körüli inflációs környezetben a közel zéró kamat elég szomorú, de most többet buksz…

…azért azt tudd, hogy te sem herdálhatod…


HA igaz, amit leírsz (versenysportolót nevelek, kétlem ezeket a bevételeket 17 évesnek, az adójogi dolgait nem is érintve…), akkor ez egy jogos és biztonságos védelem.

Amennyiben a szüleidnek van jövedelme, KÖTELESEK eltartani és nem terrorizálhatnak ilyen kihúzzuk az áramot akciókkal (ha igen, lesz egy pár köröd a hivatalnál ismét).


…az a baj, hogy a 18. Születésnapodon (amennyiben nem tanulsz nappalin tovább) lendülettel vághatnak ki otthonról a fentiek miatt.

Mérlegelj.

2022. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
32%

16: elég látványosan elhallgatott, mikor a kérdésre válaszolnia kellett volna, hogy melyik osztályban bíróskodik....


Gondolom, most keresi a táblázatot a meséhez.

2022. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
91%

#12


Nincs amit visszafizessen.

A szülőnek kutya kötelessége eltartani a gyerekét, ha már valamiért úgy döntött hogy lekölykez. Ha nem ad enni, stb azért konkrétan börtön jár.

2022. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
67%
18 leszel aztán azt csinalhatsz amit szeretnél.
2022. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
93%
19, most is azt csinál, szórakoztatja magát ilyen kérdések kiírásával.
2022. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!