Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig mindent...

Miért kell mindig mindent most rögtön és azonnal? Illetve ha mégsem ez a gond, mert megbeszéltük, hogy mikor, akkor miért kezdi el sokkal hamarabb nélkülem?

Figyelt kérdés

Az előbbi inkább nyaranta/kora-ősszel szokott probléma lenni. Eltervez valamit, mit tudom én, befőttet/savanyúságot csinál. Ő már egy héttel előre tudja, hogy a következő hétvégén ez lesz a program, és én segíteni fogok neki. Viszont nekem kbaszottul aznap szól, amikor nekiáll, hogy na most rögtön és azonnal menjek. És akkor így elvárja, hogy akármit is csináltam, azt hagyjam félbe. És nem az a baj, hogy csinálnom kell valamit, hanem az, hogy én szeretem megtervezni a napomat, és dühít, ha váratlanul és indokolatlanul fel kell borítanom. Márpedig elég indokolatlan, hogy anyám egy hete tudja, hogy kell a segítségem, de csak akkor tud erről szólni, és ELVÁRNI, hogy rögtön ugorja, amikor már elkezdte. Ha meg mondom, hogy várj, ezt a fejezetet még elolvasom/ezt még végig nézem/most tervezek beszélni xy-nal hívásban, már tegnap megbeszéltem vele, kb fél óra, de aztán megyek/BÁRMI akkor meg kiveri a hisztit, hogy én semmit nem csinálok, tőlem semmit nem lehet kérni, stb. Pedig de, megcsinálom, csak egy nappal előtte szóljon már legkésőbb... Ha meg megmondom ezt neki, akkor meg megsértődik, veszekszik, hogy mi az, hogy neki kérvényt kell benyújtania, hogy én csináljak bármit is...

A másik kedvencem, amikor véletlenül mégis megbeszéljük, hogy valamit fix időben csináljunk meg együtt. Megbeszéltük, hogy majd mit tudom én, szombat délután kettőkor meg csináljuk. Én délelőtt tanulok, lehet ki se jövök a szobából, ezért észre sem veszem, hogy már elkezdte, ő meg bszik szólni. Erre ő megcsinálja délelőtt, aztán délután puffog, hogy megbeszéltük, hogy segítek, de nem segítettem. Ha meg megmondom, hogy ok, de nem ezt beszéltük meg, akkor hisztizik, hogy de ő nem hajlandó rám várni, mire én méltóztatok megmozdulni.


(Feltételezéseket nem kérek, hogy én nem csinálok semmi házimunkát, mert ez nem igaz, itt a nem mindennapos teendőkkel kapcsolatos konfliktusról van szó.)


Komolyan, mire jó az, hogy minden rögtön és azonnal kell?

És az miért jó neki, hogy ha véletlenül mégis megbeszélünk valamit, azt ő elkezdi sokkal hamarabb, aztán felhánytorgatja, hogy neki egyedül "kellett" megcsinálnia, holott semmi szükség nem lett volna erre, ha tényleg akkor kezdjük el, amikorra megbeszéltük..?


2022. nov. 2. 12:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%

Ez anyukádnak nem fog tetszeni, de próbáld meggyőzni. Mondd, hogy te olyan feledékeny vagy, ez segít neked tervezni, mondj bármit, csak ne azt, hogy ő nem azt kéri számon tőled, amiben megegyeztetek. Akkor se, ha ez az igazság.

Írjátok le a szabályokat és tűzzétek ki egy falitáblára.

1. A komolyabb házimunkák és más közös programok idejét legalább egy nappal előre egyeztetjük.

2. Ha a megbeszélt időponttól el kell térni, az ismételt megbeszélést igényel.

Készítsetek egy táblázatot "Egyeztetett időpontok" címmel, és ezt is függesszétek ki. Onanntól mindkettőtök hivatkozhat rá.

2022. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk van egy családi naptár, ahová mindenki mindent beír. Persze ehhez az kell, hogy hajlandó is legyen használni.
2022. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Én szüleim pont ugyanilyen hülyék voltak.


Nekem a kedvenc mondatom a "majd tudsz jönni kicsit" volt. Kezdjük ott, hogy a majd az esetek többségében azt jelentette, hogy ha 2 perc múlva nem voltam ott akkor már ment a balhé, hogy miért nem segítek.


Másik pedig, hogy tipikus Málenkij robot volt nekik segíteni. Ha hívtak, hogy kellene egy kicsit segíteni, az tuti, hogy elment vele az egész napom aztán cseszhettem bármi más dolgom volt. Mert hogy volt, akár tanulás, akár más.


Egyetem alatt még jobb volt, mert egyszerűen nem értették meg, nem fogták fel aggyal, hogy nekem bizony ZH-m, vizsgám lesz, amire napokat kell tanulni. Ilyenkor jött az álszent mondat, hogy "kell egy kis pihenés" meg "jót tesz a mozgás".

2022. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Illetve nekem is mindig ez volt a bajom, eltervezek bármit hétvégére, erre aznap szólnak, hogy akkor megyünk ide, oda, rokonlátogatás, kötelező pofavizit programok, mert "mit szólnak majd ha nem megyek".


Felnőttként is ilyen mondjuk anyám, tuti, hogy nap közepén találja ki, hogy vigyem már be a városba 11 órakor és menjek érte 13 órakor, csak hogy pont semmit ne tudjak csinálni aznap.


Szerencsére felnőtt vagyok, már leszarom az ilyeneket, menjen busszal ha menni akar.

2022. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem ott van elrontva a dolog, hogy a gyerek nem egyenrangú fél a családban. Persze nem azt mondom, hogy körülötte forogjon a világ, de igenis egyenrangú legyen.


És sok szülő itt rontja el, hogy a gyerek csak egyértelmű csicska, ingyen munkás, olcsó segéd, aki azért van, hogy ugorjon amikor kérik és zéró tisztelet van az idejével szemben.


Persze ha bármit szól ez ellen akkor előveszik az "én felneveltelek, meg én dolgozom, hogy legyen mit enned és meleg legyen a segged alatt kártyát.


Undorítóak az ilyenek. Persze utána ők csodálkoznak, ha a gyerek magasról szarik a fejükre és elköltözik a világ másik végére. És nyilván a gyerek lesz a "hálátlan" mert hát ő hálával tartozik azért mert világra fosták és "felnevelték" kényszerből mert nem volt választásuk lehetőleg a minimum energiabefektetéssel.

2022. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
70%
Szépen de határozottan el kell neki mondani hogy nem vagy a szolgája.
2022. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Viszont nekem kbaszottul aznap szól - ismerős. Ez akkor változik majd, amikor következetesen megmondod, hogy NEM, mert dolgom van.


Nagynéném is ilyen, ráadásul ő meg is sértődik, ha nem ugrok neki (kedves nő, imádom, de 20 év alatt nem tudtam leszoktatni erről :D). Márpedig nem ugrok neki.


Szól szombaton... oké, akkor HOLNAP segítek, ma, így, hogy reggel szóltál, nem, mert nekem is van életem.

Persze puffog, meg jaj, milyen vagyok, de ha vár másnapig, akkor reggeli után átmegyek és ha kell, egész nap csinálom.

2022. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
86%

mostmár csak ordibál - itt bemennék a szobámba és ennyi. Fülhallgató, és üvöltsön.


Üvöltős a mostohaanyám volt, de ő minden fszem fsz.m dolog miatt, olyan szinten, hogy a saját édesanyjával is elkezdett magából kikelve kiabálni, amikor nem evett (szerencsétlen asszony rákos volt, örült, hogy nem hány álló nap a kemótól).

Meg mindenért...


Egy áldás volt, amikor végre elköltözhettem, de azóta (22 év) is borzalmasan feszült leszek és félek, amikor pl a párom felemeli a hangját (még úgy is, hogy nem mi vitázunk, hanem kiakad valami munkahelyi hülyeség miatt). Amikor pedig mi vitázunk és hangosabb, akkor egypercen belül elsírom magam, mert ebben nőttem fel.


Ez nem az ő hibája, de nekem sem rója fel, mert tudja, milyen családból jöttem, viszont néha amikor ingerültebb ő is hangosabb.

2022. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahh, sajnállak kérdező.

Saját anyám ugyanezt nyomatta azzal a kibővítéssel, hogy mikor megkértem, hogy szóljon előre ugyanúgy ott helyben szólt csak hozzáfűzte, hogy dehát én úgy emlékszem, hogy mondtam neked is előre (mindketten tudtuk, hogy nem).

Ebben a játszmában az a lényeg, hogy te jöjjél ki hálátlannak ő pedig mehessen panaszkodni a rokonokhoz, hogy milyen lusta és önző gyerekei vannak pedig ő mindent megtesz.

Nincs vele mit tenni, a mai napig ezt csinálja ha van rá lehetősége.

2022. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Bennem apám mindig csak az ingyen munkaerőt látta. Nem ember voltam, hanem olyan voltam mint egy szerszám aki azért van, hogy használják amikor akarják.


Volt, hogy ha ismerősöm jött át, akkor őt is be akarta fogni munkára, mert hát két "szerszám" gyorsabban halad mint egy. Volt, hogy velünk akarta felkapáltatni a kertet, meg szinte őrjöngött, hogy csináljuk meg gyorsan mert haverom mindjárt megy el.


Utolsó beszélgetésem apámmal nagyjából az volt, hogy egyetem-munka mellett haza mentem hozzájuk hétvégére. Hónapokig nem voltam, meg is kaptam, hogy "nem toltam haza a pofámat segíteni". Aztán persze nem az volt, hogy örülünk, hogy látunk, hanem azonnal elkezdett pörögni az agya, hogyan is lehetne velem gyorsan megcsináltatni azokat amiket ő bszott megcsinálni hónapokig.


Aztán amikor nemet mondtam, elkezdett üvölteni velem, hogy ha nem csinálok semmit, minek jöttem haza, takarodjak el innen. Hát mentem is. Azóta megdöglött az öreg, hát nem hiányzik.

2022. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!