Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichológushoz kell járnom,...

Pszichológushoz kell járnom, anyám meg azon aggódik, hogy ez SZÉGYEN..? Miért ez a legnagyobb gondja ebben a helyzetben?20

Figyelt kérdés

Körülbelül 12 éves korom óta meglehetősen labilis vagyok mentálisan, ha nem muszáj nem részletezném, úgy túl hosszú lenne. Ő nem vitt el szakemberhez, mert mit szólnak mások, rám is nyomást gyakorolt, hogy nehogy segítséget kérjek a tanáraimtól. Gimiben már nélküle is el tudtam volna jutni minimum az iskolai/kollégiumi pszichológusig, de olyan volt az állapotom, hogy ebből adódóan halogattam. Most, hogy még messzebb vagyok kollégista az egyetem miatt, elég nehezen és kis segítséggel, de sikerült magamat rávennem arra, hogy elmenjek végre. Már van időpontom.

Amikor utoljára otthon voltam anyu viszont amíg a mosdóban voltam, meglátta a telefonomon a felvillanó értesítést a válasz emailről, amiben az időpont volt, és elolvasta. (Nem tudja a kódom. A telefonomon lezárt képernyőnél le lehet húzni az értesítést.) Erre lecseszett, hogy nekem nincs is semmi bajom, csak őt akarom lejáratni, mekkora idióta vagyok, ez ha kiderül, akkor kiutálnak a barátaim, ki leszek közösítve az egyetemen (wtf...), ne játszam meg magam, meg különben is nekem nem lehetnek problémáim, stb. Az egész leginkább arra volt kiélezve, hogy ezzel lejáratom magam, de leginkább úr isten, mi van ha hazáig eljut a hír és RÓLA mit fognak gondolni. Komolyan, látja, hogy milyen gondjaim vannak, legalábbis az egyik része látszik akkor is, ha nem beszélek róla. Akkor miért a vélt szégyen a legnagyobb gondja ezzel az egésszel?


2022. okt. 28. 18:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%
Ne foglalkozz vele, nincs ebben semmi szégyen.
2022. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
92%

A 13-as jár közel az igazsághoz, nem tudom miért pontoztátok le.


A kérdező szüleinek a generációja még az, akik elmentek egy gyárba dolgozni és 20 évesen férjhez mentek, mert hát a "Marika is elkelt már". Tehát még az uniformizálódás volt a jellemző. Abban az időben kinézték azt aki nem ellett le 2 gyereket 30 éves koráig, megszólták azt aki kicsit is kilógott a sorból, mert mit szólnak majd az emberek, a szomszédok, és inkább dolgozz egy gyárban 150 nettóért, de az legalább biztos.


Ez nem az ő hibájuk, csak ők így szocializálódtak. Ez ugyanolyan mint a meleg kérdés. Beszélgess egy 60 éves emberrel, nem fogja érteni hogy hogyan van most ennyi homoszexuális, azt gondolják hogy csak divat és hogy valami diszfunkció. Holott az ő idejükben is voltak melegek, csupán a társadalom összetétele nem olyan volt mint most, hogy vállald fel és fogadd el magad, stb.stb., ezért ők nem találkoztak homokosokkal (legalábbis nem tudták hogy azok).


A pszichológia pont ugyanilyen. A 80-as 90-es években a pszichológushoz járás nem volt olyan mindennapos dolog mint manapság, sőt, sokan még most sem tudják a pszichológus-pszichiáter között a különbséget, nem hogy akkoriban. Vagy az állatorvos, régen nem volt ennyi, mert nem is kellett ennyi. Kijártak haszonállatokhoz, tehenekkel meg malacokkal foglalkoztak és örültek hogy megéltek belőle, ma meg kb. jobban keres lassan egy állatorvos mint egy humán, mert akkora rájuk a kereslet a sok kutya-macska tartó miatt.


Ezt csak azért hoztam ide, hogy lássátok hogy totál más közegben nőttek fel és más volt a társadalmi összetétel.


A legrosszabb az egészben csupán annyi, hogy sajnos hiába is próbálnád megmagyarázni, nem fogod tudni, hogy ez teljesen normális, ez amúgy jó dolog és téged segít. Ők a pszichológiát azzal kötik össze, hogy bolond vagy. Mert egyszerűen nem ismerik, sem magát a szót, sem magát a jelenséget.

2022. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Amúgy tudom, hogy nem gáz szakemberhez fordulni ilyesmi miatt. Soha nem gondoltam, hogy ez baj lenne. A saját barátikörömben sincs meg az a jelenség, hogy ez gáz lenne.

Anyámnál meg azt érzékelem, hogy ha a mi családunkról, főleg rólam van szó, akkor gáz. Ha meg az általános véleményét kérdezem, akkor kijelenti, hogy csak a bolondoknak van ilyesmire szüksége, ha pedig felhozom ellenpéldának azt a munkatársát, akivel jóban van, rá már nem mondja ezt. Meg egy tudok olyan példákat mondani, amire azt mondja, hogy jó, de az más. De nálam szerinte nem állhat fenn a "jó de az más" helyzet. Mondjuk szerintem ez azért van, mert ezeknek az egy része elég láthatóan és masszívan a családihátteremből adódik, a másik fele meg olyan, hogy arra az ő szemszögéből simán azt lehet mondani, hogy ez a bolond embereknél van. Azt meg gondolom nem akarja beismerni, hogy szülőként elbsztak valamit és még alapjáraton is "bolond" a gyerek, mert ez gáz...

2022. okt. 28. 23:20
 24/24 Savlekotő ***** válasza:
92%
Jól látod.. Fél hogy a pszichológus is át látja és ,hogy ezáltal ő kerül kínos helyzetbe ,vagy ellen fordít eddig gondolja azt h ez neked segít már nem jut el a toronyba,mert csak magára gondol én én én, nárcisztikusokra jellemző, a gyerek le van szarva ő beteg se lehet nem is érezhet. Igenis menj el.... És ha valaki ellene fordít az épp ő maga-- De ezt egy ilyen ember sose látja be..
2022. okt. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!