Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichológushoz kell járnom,...

Pszichológushoz kell járnom, anyám meg azon aggódik, hogy ez SZÉGYEN..? Miért ez a legnagyobb gondja ebben a helyzetben?20

Figyelt kérdés

Körülbelül 12 éves korom óta meglehetősen labilis vagyok mentálisan, ha nem muszáj nem részletezném, úgy túl hosszú lenne. Ő nem vitt el szakemberhez, mert mit szólnak mások, rám is nyomást gyakorolt, hogy nehogy segítséget kérjek a tanáraimtól. Gimiben már nélküle is el tudtam volna jutni minimum az iskolai/kollégiumi pszichológusig, de olyan volt az állapotom, hogy ebből adódóan halogattam. Most, hogy még messzebb vagyok kollégista az egyetem miatt, elég nehezen és kis segítséggel, de sikerült magamat rávennem arra, hogy elmenjek végre. Már van időpontom.

Amikor utoljára otthon voltam anyu viszont amíg a mosdóban voltam, meglátta a telefonomon a felvillanó értesítést a válasz emailről, amiben az időpont volt, és elolvasta. (Nem tudja a kódom. A telefonomon lezárt képernyőnél le lehet húzni az értesítést.) Erre lecseszett, hogy nekem nincs is semmi bajom, csak őt akarom lejáratni, mekkora idióta vagyok, ez ha kiderül, akkor kiutálnak a barátaim, ki leszek közösítve az egyetemen (wtf...), ne játszam meg magam, meg különben is nekem nem lehetnek problémáim, stb. Az egész leginkább arra volt kiélezve, hogy ezzel lejáratom magam, de leginkább úr isten, mi van ha hazáig eljut a hír és RÓLA mit fognak gondolni. Komolyan, látja, hogy milyen gondjaim vannak, legalábbis az egyik része látszik akkor is, ha nem beszélek róla. Akkor miért a vélt szégyen a legnagyobb gondja ezzel az egésszel?


2022. okt. 28. 18:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Szard le. Nem szazas, mert alapvetoen egy szulo arra torekszik, hogy ne hatraltassa, hanem segitse a gyermeket. Akar azzal, hogy megfelelo szakembert keres neki, ha kell.


Azt gondolom, hogy nem normalis viselkedes ez anyad reszerol, de ismered, mindig ilyen volt, igy nem maradt mas, mint az, hogy le kell szarni.

2022. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Erre most mit lehetne mondani? Ő ilyen!

Te csak magaddal törődj, és állj ki magadért, ha már ő ennyire fogalmatlan, és rá nem számíthatsz. Nyilván nem ilyennek kellene lennie, de őt nem tudod megváltoztatni, ha még gondolkodni sem hajlandó.

2022. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Hatalmas hülyeség édesanyád hozza állása. Amerikában például minden ember aki megteheti rendszeresen akar heti kétszer jár pszichológushoz mert nagyon sokat segít ha valakivel megbeszéljük a gondjaink. Szinte minden híresség jár pszichológushoz és erről nyíltan beszélnek. Ez miért lenne gaz? Meg sosem hallottam ekkor butaságot. Én is jártam és a barátaim tudtak most is tudják h voltam többször is soha nem gondoltak semmi rosszat rólam emiatt. Sőt mint kiderült a barátaim nagy része is jár vagy járt. A mai világban ez szinte már egy szükséges dolog és anyukadra is ráférne egy pszichológus ahogy látom bár lehet ez már inkább a pszichiátriára egy beutaló. Nem az a gaz h a lánya pszichológushoz jár hanem az h nem foglalkozik veled eleget nem figyel a problémádra és megvonja tőled a segítséget. Szégyellje magát szerintem. Te pedig folytasd amíg csak teheted és ameddig jól esik ez egy normális hétköznapi dolog akinek módjában áll menjen is a segítség mindenkinek jól jön.
2022. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Savlekotő ***** válasza:
89%
Ha hazamész kapcsold ki telót, kódold le.. Meg ne menj haza csak ha múszáj, nem csodálom h labilis lettél mellette.. Hidd el ha nem lesz kapcsolatod vele csak minimális jobban leszel lelkileg is..
2022. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen nem szégyen, bárkinek szüksége lehet rá, ahogy bárkinek szüksége lehet gipszre, ha eltört a karja. Úgyhogy fel a fejjel, és büszkén járj a dokihoz!
2022. okt. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk még ez a hozzáállás eléggé elterjedt sajnos. Nincs valaki, aki tudna erről beszélni anyukáddal? Olyasvalaki, akit anyukád meg is hallgat, nem élből elutasít.

Ha nincs, akkor szerintem se foglalkozz vele, a te lelki egészséged sokkal fontosabb, mint az ő egója.

Én is jártam pszichológushoz. Ő pl. említette is egyszer, hogy az emberek jóval nagyobb hányadának lenne szüksége időnként pszichológushoz, mint ahányan ténylegesen elmennek. Nincs ebben semmi szégyen, ugyanolyan, mintha valamilyen fizikai problémával mennél orvoshoz.

2022. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Savlekotő ***** válasza:
88%
Pontosan utolsó és sajnos nagyon sok esetben az alap probléma otthon van a család szülő betegít rombol mérgez, h pszichológus terápia kelljen, mert a gyereken verik le a saját kudarcaikat pl..
2022. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen felesleges beszelni vele errol, ez ilyen tipik falusi paraszt hozzaallas, hogy jajj a marika a szomszed utcabol mit fog szolni, ha vasarnap nem megyek misere, ertitek :D


Hala az egnek az en szuleim mar nem ilyenek voltak; de a nagyszuleimre nagyon igaz volt. Kohogni nem lehetett hangosan, mer mit szol a szomszed, mi vagyok en, szamar? Ezek mentek.

2022. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Ne hallgass anyádra! Az a szégyen, hogy ő évekig hátráltatott abban, hogy segítséget kapj. A leghülyébb, legmaradibb gondolat, hogy ciki a pszichológus, hiszen nem csak a testünk lehet beteg. Gondolom nőgyógyász is ciki neki, vagy egy aranyér és tabu témák is vannak gövivel...

Tipikus, mérgező, begyepesedett szülő, energiavámpír dumával.


Igenis menj el, nem tilthatja meg neked, egy! Kettő, igenis legyél büszke magadra, mert nagy bátorságra vall, hogy megtetted az első lépést a gyógyulás felé, mindent bele!

2022. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem anyukádnak ez a megnyílvánulása is csak tovább magyarázza, hogy miért (is) kell pszcihológushoz járnod :)


Egy szakember többek között ebben is segíthet, szóval ez csak egy plusz indok, hogy ideje elmenned.

A mai fiatalok körében egyáltalán nem gáz, ha dolgozol magadon és a problémáidon.

2022. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!