Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichológushoz kell járnom,...

Pszichológushoz kell járnom, anyám meg azon aggódik, hogy ez SZÉGYEN..? Miért ez a legnagyobb gondja ebben a helyzetben?20

Figyelt kérdés

Körülbelül 12 éves korom óta meglehetősen labilis vagyok mentálisan, ha nem muszáj nem részletezném, úgy túl hosszú lenne. Ő nem vitt el szakemberhez, mert mit szólnak mások, rám is nyomást gyakorolt, hogy nehogy segítséget kérjek a tanáraimtól. Gimiben már nélküle is el tudtam volna jutni minimum az iskolai/kollégiumi pszichológusig, de olyan volt az állapotom, hogy ebből adódóan halogattam. Most, hogy még messzebb vagyok kollégista az egyetem miatt, elég nehezen és kis segítséggel, de sikerült magamat rávennem arra, hogy elmenjek végre. Már van időpontom.

Amikor utoljára otthon voltam anyu viszont amíg a mosdóban voltam, meglátta a telefonomon a felvillanó értesítést a válasz emailről, amiben az időpont volt, és elolvasta. (Nem tudja a kódom. A telefonomon lezárt képernyőnél le lehet húzni az értesítést.) Erre lecseszett, hogy nekem nincs is semmi bajom, csak őt akarom lejáratni, mekkora idióta vagyok, ez ha kiderül, akkor kiutálnak a barátaim, ki leszek közösítve az egyetemen (wtf...), ne játszam meg magam, meg különben is nekem nem lehetnek problémáim, stb. Az egész leginkább arra volt kiélezve, hogy ezzel lejáratom magam, de leginkább úr isten, mi van ha hazáig eljut a hír és RÓLA mit fognak gondolni. Komolyan, látja, hogy milyen gondjaim vannak, legalábbis az egyik része látszik akkor is, ha nem beszélek róla. Akkor miért a vélt szégyen a legnagyobb gondja ezzel az egésszel?


2022. okt. 28. 18:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Nekem erről ez jutott eszembe:

https://www.youtube.com/watch?v=UMmi-G4ZCMQ

2022. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
1%
És mitől borultál meg?
2022. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom a kommunizmusban nőhetett fel anyukád, abban az időben tabu volt minden, ami a pszichológiáról, lelki dolgokról szólt.
2022. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem csodálom, hogy pszichológushoz kell járnod.
2022. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
8%
13. Vagyok. Annak, aki lepontozott megindokolhatná, hogy mivel nem értett egyett.
2022. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

Felmerült bennem egy kérdés.

Bár kicsit elrugaszkodott lesz a fikcióm, de tegyük fel ha anyukádnak hüvely gombája, vagy egyébb nőgyógyászati problémája lenne akkor szég,élne elmenni nőgyógyászhoz mert jaj mit fog az orvos, vagy mást mondani?


A mentális egészség a legfontosabb egy ember életében. Mert amíg egy infulenzából, vagy éppen a fent említett dologból kigyógyulunk és kész, addig egy lelki teher éveken át képes befolyás alatt tartani, ami kihathat az egész szervezetünk egészségére.

Egy boka törés meg gyógyúl 1 hónap alatt. Egy lelki, mentális probléma szakember nélkül évek alatt sem, és még szakberrel sem hamar.


Ne érdekeljen anyád véleménye.

Nyugodtan emlísd meg neki a fenn említett példát.

Ha az sem használ, ne foglalkozz a véleményével.


Azt írod, egyetemista vagy.

Azt írod, kollégista vagy messze anyádtól. Akkor miért is foglalkozol a véleményével?


Felnőtt ember vagy, aki belátása alapján cselekszik.


Ez legyen előtted.


Sok sikert.

2022. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
6%
Mondjuk időpontot nem adunk így, mert a francnak van kedve játszani, ha nem jó. Visszaír, másikat keresni... időpont megbeszélés alapján megy.
2022. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen anya mellett nem csodálom, hogy pszichológushoz kell járnod

Szard le. Sokkal szebb világban élnénk, ha kevesebb ilyen módon gondolkodó ember lenne. Ez olyan, mint elmenni orvoshoz, ha fáj a hátad.

2022. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%
Ő is érzi, hogy első körben kibukik anyuka bűntudatkeltő, szégyen alapú "nevelése", ami valójában idomítás. Menj mindenképp, nagyon jól döntöttél.
2022. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Metionin ***** válasza:
74%
Mert gyökér és fontosabb neki a mitszólnak. Az enyém is anno mindenkinek azt hazudta, hogy különórára járok, meg nekem is megparancsolta, hogy ezt hazudjam, mert szégyellte, hogy az iskolapszichológushoz kellett járnom egy iskolai incidens után.
2022. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!