Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermekeim miért nem akarnak...

Gyermekeim miért nem akarnak unokával megajándékozni?

Figyelt kérdés
mindketten elmúltak 30 évesek és nem látom, hogy egyáltalán tervben lenne náluk a gyermekvállalás
2022. okt. 15. 14:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
89%
Fogad örökbe egy gyereket, aztán tudsz babázni!
2022. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
98%

Mert ez nem neked szóló "ajándék", hanem az ő számukra egy óriási felelősség.

Remélem, csak a napi provokatív troll vagy.

2022. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
98%
Gyereket épeszű ember nem a potenciális nagyszülők kedvéért vállal.
2022. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
96%
Atya. Talán mert egy gyereket nem azért szülünk hogy mást megajándékozzunk?
2022. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
97%
Mert ez az ő döntésük kell hogy legyen. Nekik kell életük végéig felelősséget vállalni egy gyerekért, akit tudni kell eltartani hosszú évtizedeken keresztül. Lehet hogy ez neked egy "ajándék", nekik viszont egy élethosszig tartó felelősség. Nézz körül a mai világban és megérted hogy miért nem olyan egyszerű döntés ez, egy komoly gondolkodású fiatalnak (azt most nem keverjük ide akik agyatlanul szaporodnak a semmire).
2022. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
95%
Mert a saját boldogságuk többet ér a te hülye kívánságaidnál.
2022. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
92%
Mert van eszük.
2022. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
99%

Beszélj velük, szerintem szívesen megajándékoznak egy cicával vagy kutyussal, ha szeretnéd.

De egy gyereket nem "ajándékba" vállal senki. Az ő döntésük, amit tiszteletben kell tartanod.

2022. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
99%
Nem azért szül valaki, hogy az ajándék legyen bárki számára.
2022. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
97%

Az én szüleim is többször szóvá tették már, hol szomorúan, hol felróvóan, hogy úgy néz ki, nem is lesz unoka...? Őszintén örülnék annak, ha boldogok lehetnének egy unokával, de az a helyzet, hogy nem is érdemlik meg sajnos. Szülőnek nem igazán váltak be érzelmileg, még ha nem is cselekedtek soha rosszindulatból és igyekeztek mindent megadni. Ők maguk is is sértett, sebzett gyermekek, hiába vannak túl az ötvenen.

De a lényeg igazán, hogy nekem egyáltalán nincs igényem gyereket vállalni, még ha egy részem talán szeretne is. Túl nagy felelősség, magam sem találom a helyem a világban, talán soha nem is fogom, nagyon nehezen kapcsolódok érzelmileg bárkihez is igazán - én magam nem vagyok alkalmas gyermekvállalásra. A szívem szakadna meg végleg, ha az a sötétség és mérgek, amik bennem lakoznak, a gyermekem elméjét is megfertőznék általam, és ugyanolyan szorongó nárcisztikussá válna, mint ahogy én magam.

2022. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!