Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megjelent "apukát", hogy...

Megjelent "apukát", hogy lehet leszerelni?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves lesz. 1 éves volt mikor az apja elhagyott minket, külföldre költözött. 2 éves volt, mikor megismertem a már férjem. Őt tekinti és hívja is apának.

Az igazi apjára nem is emlékszik, 2 éves volt mikor utoljára látta. Azóta is nem kereste őt, én meg nem beszéltem róla. Tudja, hogy nem a vérszerinti apja a férjem.

Na de az igazi apuka 2 hónapja haza költözött. Most elkezdett írogatni, hogy akarja látni a lányom. Én se akarom és a lányom se. Egy vadidegen számára.

Eddig nem is válaszoltam az üzenetekre. A 8 év alatt bármi gond volt, én nem tudtam volna neki szólni mert le voltam tiltva. A teljes felügyeleti jog az enyém. Az egész bírósági döntés is ő nélküle született meg.

Hogy tudom leszerelni és kikerülni azt, hogy ne kelljen a lányomnak találkoznia vele?


2022. okt. 15. 12:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
93%
17, erre nagyon kicsi az esély...
2022. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
26%
23. Hát ez az, hogy alá kell íratni, hogy lemond. Ismerek olyat, ahol a nagymama a gyámja a gyereknek, mert egyik szülő nem képes ellátni, és mégsem lehet örökbe fogadni.
2022. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
95%

32 a nem képes ellátni, meg a nem törődik vele és felé sem néz évekig nem ugyanaz.

A bíróság mindenben dönthet, ha aláírnak valamit ha nem.

Szó szerint a BÍRÓ DÖNT egy személyben!

2022. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
A férjem nagyon szívesen örökbe fogadná, már nem is egyszer esett erről szó. De mivel a vérszerinti "apát" 7,5 évig nem lehetett megkeresni. Mert se címet, mindenhonnan letiltott, semmit nem tudtunk róla ezért nem is tudtuk felhozni a dolgot. Azért nem kereste a lányom mert leszarta, nem érdekelte ennyi. Ha beteg volt a férjem volt mellette, ha szomorú volt a férjem vigasztalta, ha öröm érte a férjem örült vele. Az első apa szót a férjemnek mondta aki sírt örömében és hosszan tudnám ezt folytatni. Köszönöm az infókat, mindenképp felkeresek egy ügyvédet. Ő nem fog mert nincs pénze, információim alapján egy munkasszallón lakik mert a családjából már mindenkit 100x átvágott és senki nem segít neki.
2022. okt. 15. 15:47
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Ok, kérdező, ezekkel amiket itt felsoroltál kell meggyőzni a bíróságot, meg a döntéshozót, plusz szerinteme gy 9 éves gyerek véleményét is figyelembe veszik már ilyenkor, de ebben nem vagyok azért teljesen biztos, hogy hogyan működik.


Szakvéleményre biztos, hogy szükségetek lesz!

2022. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
92%
Add be a bíróságra a láthatás szabályozására egy kérvényt.Legrosszabb esetbe apuka kap 1 órát a kijelölt gyámhivatalba láthatásra amire nem fog elmenni. Pár ilEn alkalom és meg vonják a láthatási jogot tőle.
2022. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
24%

Igen, az a baj, hogy apaként joga van látni a gyereket, és hogyha jó ügyvéddel megy a bíróságra ezt el is fogja érni - sajnos.


A jogot nem érdekli, hogy amúgy x évig nagy ívben... a gyereke fejére.

2022. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
70%
A bíróság mindíg a gyerek érdekeit nézi! - meg a nagy szrt.
2022. okt. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
89%

Jajj az ilyen csak ideig óráig akar jelen lenni, aztán takarodik is el, nem akar ő világra szóló új apa lánya kapcsolatot, valószínűleg ő maga sem tudja mit akar, csak meg akarja nézni, hogy mit alkotott, aztán menne tovább.


Én két dolgot tennék: 1) ügyvédet fogadnék, hogy pontosan milyen jogi lehetőségeim vannak 2) írásbeli bizonyíték és minden nélkül pénzt ajánlanék az apának, hogy a férjed nevére mondjon le a lányról, hogy a férjed örökbe fogadhassa. Utóbbit már megcsinálta pár ismerősöm, úgy aláírták a dokumentumokat, mint a pinty. Nem is nagy összegek miatt... Ezek az emberek legtöbbször valami érdek miatt pofátlankodnak elő, nem szívjóságból meg apai szeretetből. Szóval egy próbát megér.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de ne engedd a lányt, úgyse fog küzdeni érte.

2022. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!